Wiedźmin, serial prawie za rogiem

Wiedźmin, serial prawie za rogiem. Już w tym miesiącu premiera serialu, na który czeka wiele osób miłujących się we wszelkiego rodzaju fantasy. Platforma NETFLIX zapowiedziała premierę serialu „The Witcher” na 20 grudnia 2019 roku. [UPADATE: zobacz recenzję pierwszego sezonu „The Witcher„.]

Obecnie w sieci wrze w tym temacie. Pojawiają się trailery, plakaty promocyjne, wywiady z główną obsadą i ludźmi w mniejszym i większym stopniu powiązanymi ze światem stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Co wiemy o serialu na dwa tygodnie przed jego premierą ?

Wiedźmin, serial prawie za rogiem – castingi i epicki rozmach

Od dawien dawna wiadomo, że w rolę Geralda z Rivii wcieli się Henry Cavill. Aktor sam chciał zagrać w tym serialu, więc zgłosił swój akces do jakieś roli. Dostał rolę główną i zaczęło się. Dla części fanów Wiedźmina Cavill znany z roli Supermana nie pasuje do wizerunku łowcy potworów. Inni gdy zobaczyli go po odpowiedniej charakteryzacji nieco złagodzili swój osąd. Fakt faktem nigdy się wszystkim nie dogodzi, a oliwy do ognia dolało obsadzenie do roli Ciri (Freya Allan) i Yennnefer (Anya Chalotra), aktorek, które nie przypominają w żaden sposób pierwowzorów z prozy Sapkowskiego. Baa, duża część fanów porównywała ich wyglądy do postaci z gier. To zabawne, bo wielu fanów często zapomina, że to adaptacja sagi powieści, a nie gry pod tym samym tytułem. Nie ma więc co porównywać wyglądów postaci z gry (red. choć ta była swego czasu polskim produktem eksportowym NR. 1) do tych, które zaserwuje nam nadchodzący serial.

NETFLIX jednak bardzo wierzy w swój projekt. Twórcy serialu chcą, by serial ten stał się tym, czym była Gra o Tron dla stacji i platformy HBO. Jeszcze przed premierą pierwszego sezonu serial dostał zamówienie na drugi sezon. Poza tym kontrakty z główną obsadą podpisano z góry na trzy sezony, więc to o czymś świadczy. Pierwsza zajawka o nadchodzącej produkcji pojawiła się na wakacje, a tak oto się prezentuje.

Wiedźmin, serial prawie za rogiem – produkcja dla dorosłych widzów

Wiedźmin, serial prawie za rogiem, a co o nim wiemy ? Jak zapewnia showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich, szykuje się epicka produkcja. Do każdego elementu przyłożono się starannie, a efekty specjalne będę porównywalne z największymi hitami kinowymi ostatnich lat. Jednak nie będą robione na siłę, jako sztuka dla sztuki. Ponadto ma to być serial dla dojrzałej publiczności. Nie zabraknie więc brutalności, scen seksu i ostrego języka. Hmm, właściwie wszystko to mamy zarówno w prozie Sapkowskiego jak i grach CD Project RED. Choć jak twierdzi twórczyni i producenci serialu, „The Witcher” jest adaptacją literatury, a dokładnie w dużej mierze opowiadań związanych z tytułowym bohaterem.

Pierwszy sezon serialu ma liczyć 8 odcinków. Mało ? Dużo ? (red. osobiście uważam, że optymalnie na sezon to 10 ew. 13 odcinków. Mniej oznacza więc, że mało, więcej oznacza, że przesada, która grozi ryzykiem zbytniego, sztucznego rozciągnięcia fabuły).

Wiedźmin, serial prawie za rogiem – tytuły epizodów

Obecnie znamy już również rozpiskę tytułów poszczególnych odcinków. Oto wersja dla polskich odbiorców :

1: „Początek końca”

2: „Cztery Marki”

3: „Zdradziecki Księżyc”

4: „O bankietach, bękartach i pochówkach”

5: „Niespełnione pragnienia”

6: „Ginące gatunki”

7: „Przed upadkiem”

8: „Coś więcej”

31 października 2019 roku udostępniono natomiast w mediach pełny zwiastun nadchodzącej produkcji.

Wiedźmin, serial prawie za rogiem – specjalny pokaz serialu

18 grudnia 2019 roku odbędzie się w Warszawie pokaz specjalny początkowych odcinków serialu. Podczas pokazu mają zostać wyemitowane trzy pierwsze odcinki pierwszego sezonu.

Na pokazie pojawią się członkowie głównej obsady, między innymi Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri), Lauren Schmidt Hissrich (showrunnerka serialu) i Tomasz Bagiński.

Wiedźmin, serial prawie za rogiem – słowo końcowe

Wiedźmin, serial prawie za rogiem, a to były najważniejsze fakty dotyczące nowej produkcji platformy NETFLIX. Jeśli chcecie poczytać o plotkach, to nie ten serwis, bo Seriale Srebrnego Ekranu nie zajmują się plotkami. Poza tym dobra rada uczciwego publicysty. Nie wierzcie fałszywym prorokom. Wszystkie nagłówki tekstów, które nawiązują do fabuły, które w żaden sposób twórcy nie przedstawili na oficjalnych zwiastunach – to ściema. Zwykłe clickbaity dla kasy, bo mimo że media posiadają dostęp do pierwszych odcinków serii, to obowiązuje embargo dotyczące wypowiadania się w tym temacie. Niestety taka polska rzeczywistość i pełno tego w sieci. Polskie kur.. two dziennikarskie i blogerzyny robiące materiał tylko dla kasy.

No ale skoro fakty już za nami, to teraz pozostaje czekać na premierę i następnie samemu ocenić, czy serial trafi w nasze gusta. Na koniec dla przypomnienia – premiera pierwszego sezonu serialu „The Witcher” – 20 grudnia 2019 roku. Tylko legalnie na platformie NETFLIX (plus specjalne kinowe pokazy, o których było wspomniane w tekście).

Udostępnij w social mediach