VOD.PLUS wyszukiwarka seriali

VOD PLUS wyszukiwarka seriali, czyli kolejne pomocne narzędzie dla wszystkich serialomaniaków. Nie da się bowiem ukryć, że wraz ze wzrostem liczby serwisów streamingowych bardziej kłopotliwe robi się dla widza odnalezienie swojego wytypowanego serialu. Właściwie to nie tylko serialu, bo takie wyszukiwarki pozwalają nam znaleźć filmy, programy telewizyjne, czy inne reality show. Fakt faktem każda taka platforma streamingowa ma swoją wewnętrzną wyszukiwarkę, więc tam możemy znaleźć to co nas interesuje. Idea jaka przyświeca stronom stanowiącym zewnętrzne wyszukiwarki VOD jest jednak zgoła inna. Serwisy wyszukiwarkowe stają się swoistym hubem do różnych działających w Polsce legalnych VOD, SVOD, czy innych OTT, łączących ze sobą VOD oraz IPTV.

Jedną z takich usług wyszukiwarkowych jest właśnie omawiany dzisiaj VOD.PLUS. Dlatego dzisiaj na tapecie VOD PLUS wyszukiwarka seriali – oczywiście jak zawsze obiektywnie, czy to się komuś podoba czy nie.

VOD PLUS wyszukiwarka seriali – bo rynek usług streamingowych wzrasta

Rośnie nam ilość dostępnych w Polsce legalnie platform streamingowych. Niektórzy wręcz narzekają na ich wzrastającą liczbę. Widzą bowiem w tym zagrożenie, że będą musieli wydawać miliony na możliwość obejrzenia wszystkiego tego, co ich interesuje. Nikt jednak przecież nie zmusza nas do regularnego wykupowania dostępu do każdej z tych platform, co tłumaczyliśmy w artykule „Nie narzekać na urodzaj VOD !„. Nigdy tak nie było i nie było też szans, że tak kiedykolwiek będzie, że jedna platforma streamingowa będzie mega agregatem wszystkich możliwych treści audiowizualnych. Ile taka firma musiałaby mieć przecież pieniędzy na te wszystkie licencje serialowe i filmowe. A jakby do tego jeszcze sport dorzucić to (…). Na takie coś nie stać dzisiaj nawet najbogatszą firmę świata Walmart. I pewnie dziesięć łącznie takich Walmartów by tego nie udźwignęło.

Oczywiście są na polskim rynku różne agregaty treści, lecz działają one na innych zasadach. Pośredniczą jedynie w dostępie do innej zewnętrznie platformy. Na właścicielu takiej rodzimej strony nie ciąży obowiązek kupowania i utrzymywania wszystkich tych licencji, bo ich strona stanowi jedynie wrota, przez które zaglądamy do gotowej oferty zewnętrznej. W kwestii finansowej to jedyne rozwiązanie, które nie jest prostą drogą do bankructwa.

Tym samym widzowie nadal mają problem z rozdrobnieniem serwisów streamujących. Niebawem każdy szanujący się gracz na rynku, będzie miał własną platformę streamingową i tego już nikt nie zatrzyma. Ci co narzekają na urodzaj to nawet nie wiedzą, że oceanem już tak od dawna każdy ma. Są to jednak drobne serwisy streamingowe działające przy każdym niemal podmiocie z branży kinematograficznej. Jednak by walczyć o większy rząd dusz, potrzebne są inwestycje na stworzenie dużych platform streamingowych. I każdy to wie, dlatego poszczególni gracze do tego dążą.

VOD PLUS wyszukiwarka seriali – w takiej sytuacji pomocne są zewnętrzne wyszukiwarki

Przy dużej ilości tych wszelkiej maści serwisów streamingowych pomocne są zewnętrzne wyszukiwarki. Ich też się mnoży zgodnie z potrzebami rynku i na tym polu zaczyna się nawet robić swoista rywalizacja. Jak internet długi i szeroki znajdziemy tam zagraniczne wyszukiwarki, jak i polskie, skupiające się na platformach dostępnych legalnie w Polsce. Coś co je łączy, to możliwość wyszukania za pośrednictwem ich strony danego filmu, czy serialu. Różnice natomiast sprawiają, że dany odbiorca wybierze właśnie tą, a nie inną wyszukiwarkę.

Co takiego wyjątkowego na tle konkurencji ma VOD.PLUS ? Jako że omawiamy serwis od strony przydatności wyszukiwarki dla widzów serialowych, to na potrzeby artykułu nazwiemy omawianą stronkę, jako VOD PLUS wyszukiwarka seriali. Oczywiście podobnie jak u konkurencji znajdziemy tu nie tylko seriale, nas jednak interesuje skuteczność i przydatność tej wyszukiwarki na polu serialowym.

VOD PLUS wyszukiwarka seriali – nasze narzędzie pomocy

VOD PLUS wyszukiwarka seriali już po samym wejściu na stronę główną prezentuje nam duży panel do wyszukiwania. Nad nim widnieje napis Wyszukaj swoje ulubione filmy. Nas interesują seriale, więc klikamy na górze zakładkę seriale. Teraz widzimy napis Wyszukaj swoje ulubione seriale. Tu możemy również zawęzić kategorię, wybierając kolejno gatunek jaki nas interesuje. Wyszukiwarka wyszczególnia takie gatunki, jak akcja, przygodowy, animacja, komedia, kryminał, dokumentalny, dramat, familijny, fantasy, historyczny, horror, muzyczny, tajemnica (red. o ktoś w Polsce pomyślał podobnie jak my, by wyróżnić te popularne za oceanem Mystery), romans, sci-fi, film TV, thriller, wojenny oraz western. Właściwie więc te wszystkie najpopularniejsze gatunki tu umieszczono (red. nie każdy ma tak szeroki rozrzut gatunkowy jak strona Seriale Srebrnego Ekranu ;P).

To teraz sprawdzamy jak działa sama wyszukiwarka. Bez żadnego kombinowania wpisujemy ostatnio publikowane na naszej stronie seriale. Ostatnim był serial „Forever„, więc wpisujemy w panel. Otrzymujemy komunikat : Brak wyników wyszukiwania. Przed nim publikowaliśmy serial „Hanna„, więc wpisujemy w wyszukiwarkę. Otrzymujemy komunikat : Brak wyników wyszukiwania. WTF ?

Po chwili przyświeca nam pewna myśl jak u Pomysłowego Dobromira (red. starsi widzowie załapią o co chodzi). Może VOD PLUS wyszukiwarka seriali nie wyszykuje seriali Amazona. Rzut więc okiem na ofertę, a tam na dzień dzisiejszy mamy informację : Porównujemy oferty z poniższych serwisów VOD: Netflix, cda.pl, iTunes Store, Rakuten, HBO GO, Chili Cinema, player i… no i na tym koniec. Nie ma oferty Amazon Prime Video (red. WTF ? Nie ma oferty drugiej co do wielkości największej na świecie platformy streamingowej, to po ch… ja dzisiaj piszę o tej wyszukiwarce… aaa mam za to hajs… więc spuszczę nad tym faktem kurtynę milczenia).

VOD PLUS wyszukiwarka seriali – wady i zalety wyszukiwarki

OK. Jedną wadę już znamy. Brak oferty Amazon Prime Video. Teraz sprawdzamy jak VOD PLUS wyszukiwarka seriali sprawdza się na serialach z dostępnych w ofercie usług streamingowych. Dalej bez zbędnego wymyślania wpisujemy ostatni publikowany u nas serial z Netflixa, czyli „HI BYE, MAMA!„. Hmm, nadal to samo. Brak wyników wyszukiwania. Właściwie wpisywany ten tytuł na kilka innych sposób też nie pomaga (red. wpisałem nawet w Hangul i dalej nic). Cofamy się więc dalej z naszymi recenzjami i dochodzimy do „After Life„. Znowu nie wyszukuje. To może „Dead to Me„. To samo – Brak wyników wyszukiwania. Może problemem jest wpisywanie tytułu oryginalnego. Stąd kolejna próba i zamiast wpisywania „Les de l’hoquei” wpisujemy Hokeistki. Bez żartów, ale nadal nie wyszukuje.

Pomyślmy… znowu nam przyświeca jak u Pomysłowego Dobromira. Widocznie konieczna jest rejestracja w serwisie. Chociaż z drugiej strony jak wpiszemy coś oczywistego – na przykład „Stranger Things„, to od razu wyszukuje. Do czego więc służy rejestracja i logowanie w serwisie ?

VOD PLUS wyszukiwarka seriali – pełna funkcjonalność wyszukiwarki

Rejestracja w serwisie VOD.PLUS rzeczywiście uwalnia widocznie blokowane wcześniej słowa kluczowe. Dodatkowo pozwala nam przenosić się bezpośrednio z wyszukanej pozycji filmowej i serialowej za pomocą hiperłączy. To więc nie tylko podglądowe wyszukiwanie tytułów, ale i bezpośrednio podlinkowane materiały video w tych wyżej wymienionych usługach VOD i SVOD.

Przy rejestracji pobierana jest opłata jednorazowa. Wynosi ona 10,99 zł wybierając formę przelewu lub płatność blikiem. Opcjonalnie możemy wybrać SMS Premium, wtedy opłata jednorazowa wynosi 30,75 zł. Dopiero od tej chwili możemy skorzystać z tej funkcjonalności strony. Czy to oznacza, że po płatnej aktywacji dostaniemy pełny dostęp do wyszukanego serialu ? No NIE. Korzystanie z treści znajdujących się w serwisach zewnętrznych, do których odnośniki dostarcza VOD PLUS wyszukiwarka seriali, może wiązać się z poniesieniem dodatkowych opłat, zgodnie z regulaminami tych serwisów zewnętrznych. Ponadto administrator serwisu VOD.PLUS nie odpowiada za aktualność treści, do których odnośniki dostarczane są przez jego wyszukiwarkę oraz nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie szkody poniesione przez użytkownika w związku z korzystaniem z witryn zewnętrznych, do których odnośniki można odnaleźć w ich wyszukiwarce.

Sam serwis będzie się powiększał i uzupełniał bazę swojej wyszukiwarki. Jeżeli nie poszukujemy czegoś konkretnego, ale chcemy obejrzeć losowo coś wyjątkowego, to w podjęciu decyzji ma nam pomóc umieszczony na stronie ranking jakości. To tzw. TOP IMDb, czyli pozycje najwyżej oceniane w światowym serwisie branżowym o charakterze encyklopedycznym IMDb (red. który nomen omen należy do Amazona, którego platformę VOD.PLUS na wstępie postanowiło olać).

VOD.PLUS wyszukiwarka seriali – słowo końcowe

Czy warto jest zainteresować się tą wyszukiwarką filmów i seriali ? Ktoś może powiedzieć, że podobną funkcjonalność możemy uzyskać w polskiej przestrzeni sieciowej całkiem darmowo. Nie skreślajmy jednak płatnych usług premium, szczególnie gdy opłata ta dotyczy jedynie aktywacji konta, a nie stałej subskrypcji. Jeżeli ta opłata ma pomóc twórcom tej wyszukiwarki w rozwoju, który rzeczywiście uczyni z niej narzędzie idealne, to czemu nie. Konkurencja na rynku jednak nie śpi, więc przed VOD.PLUS dużo pracy w walce o tzw. rząd dusz. Na chwilę obecną obserwujemy rozwój tej wyszukiwarki. Czytelnikom natomiast sugerujemy wypróbować na własnej skórze możliwości dzisiaj omawianego serwisu. Jeżeli nie razi Was płatna aktywacja konta, to możecie sami spróbować rejestracji i przydatności VOD.PLUS dla waszych potrzeb.

Udostępnij w social mediach