VIRGIN RIVER – Sezon 1 – STRESZCZENIE

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – STRESZCZENIE – Netflix serial oryginalny. Amerykański dramat romantyczny, który jest adaptacją powieści pod tym samym tytułem autorstwa Robyn Carr. Za rozwój serialu odpowiada Sue Tenney.  Za produkcję serialu natomiast odpowiada Reel World Management (kanadyjskie studio produkcyjne z siedzibą w Kanadzie i USA -> spółka Romy Roth, Chrisa Perry’ego oraz Rosany Roth).

Gdzie można przeczytać recenzję o tym serialu ?                          VIRGIN RIVER – Sezon 1

Gdzie można obejrzeć w Polsce ten serial z legalnego źródła ?  NETFLIX

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – STRESZCZENIE

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 1

Melinda Monroe opuszcza Los Angeles i udaje się na północ Kalifornii. Jadąc nocą przy wymijaniu grzęźnie na poboczu. Trafia na nią pewien starszy mężczyzna, które informuje, że na zalesionym terenie nie złapie zasięgu, więc nie uda jej się ściągnąć lawety. Proponuje jej podwózkę do miasteczka własnym samochodem. Kobieta prosi o podwiezienie do chatki McCrea. Twierdzi, że na zdjęciu wygląda ona pięknie. Kiedy docierają na miejsce, Mel dopiero dostrzega zdecydowaną różnicę między zdjęciem chatki, a tym co w rzeczywistości zastaje. Zapajęczoną starą drewnianą chatą. W zamian dostaje darmową radę, by nie rezerwować wakacji przez internet. Ta jednak oznajmia, że nie przyjechała tu na wakacje, tylko do pracy. Jest dyplomowaną pielęgniarką i położną i ma pomagać doktorowi Mullinsowi. To lekarz po siedemdziesiątce, któremu ciężko prowadzić już samodzielnie praktykę. Dlatego dostała ofertę pracy od pani burmistrz Hope McCrea. Chwilę później kobieta dowiaduje się, że właśnie rozmawia z lekarzem, u którego ma pracować.

Kiedy Mel zagląda do chatki, wita ją Hope McCrea. Na wstępie chce wyjaśnić nieporozumienie z fotografią chaty. Hope twierdzi, że wysprząta się domek i będzie zdatny do zakwaterowania. Na wstępie proponuje pielęgniarce ciepły posiłek w „Barze u Jacka”. Mel po dotarciu do baru poznaje Jacka Sheridana, który prawi jej komplementy w kwestii urody i rozpoznaje w niej miastową dziewczynę. Ta przyznaje, że zamieszka tu przez rok czasu. Postawiła wszystko na jedną kartę i już sprzedała swój dom w L.A. Jack odprowadza ją do chaty, a Mel ma nadzieję, że po jednej nocy przeniesie się w bardziej komfortowe warunki. [W retrospekcjach natomiast poznajemy jej męża Marka, a Mel sięga wspomnieniami mieszkania jakie razem dla siebie urządzali]. Dzień później Jack rozmawia ze swoim pracownikiem – kucharzem Preacherem. Ten zauważył jego zainteresowanie nową w VIRGIN RIVER. Zwraca mu tylko uwagę, że kobieta miała na palcu obrączkę, ale Jack sam to wcześniej zauważył.

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 1 – ciąg dalszy

Rankiem Mel udaje się do kliniki (przychodni rodzinnej) doktora Vernona Mullinsa. Lekarz twierdzi, że ją nie zatrudniał, bo nie potrzebuje pomocy pielęgniarki i nie interesuje go umowa zawarta z Hope McCrea. W tej sprawie interweniuje pani burmistrz. Mel natomiast dzwoni do siostry Joey Barnes żaląc się, że lekarz do którego przyjechała nie chce jej w pracy, a ładny domek ze zdjęcia, to koszmarna chata. Mel następnie wraca do baru, a tam poznaje miejscową cukierniczkę / piekarkę Paige. W tym czasie Hope przekonuje lekarza na przyjęcie do siebie pielęgniarki, która ma świetne referencje. Vernon zgadza się przyjąć ją na 30-dniowy okres próbny. Hope natomiast w obliczu unieważnienia umowy przez Mel, z uwagi na brak odpowiedniego zakwaterowania, obiecuje jej pokój w pensjonacie Fitches Bed & Breakfast. Na poprawę humoru, Jack proponuje jej natomiast jutrzejsze poznanie okolicy.

Rankiem Jack otwiera swój lokal, ale spostrzega włamanie. Okazuje się, że to tylko jego dawny kumpel, który wrócił do VIRGIN RIVER. Następnie razem z Mel udaje się nad rzekę podziwiać orły. Przy okazji Jack przyznaje jej się, że jest byłym Marine. Służył w piechocie morskiej razem ze swoim kucharzem. Po wycieczce Jack chce zatrudnić powracającego kumpla Dana Brady’ego, co jest nie w smak Preacherowi. Mel natomiast idzie do kliniki dr Mullinsa. Nie zastaje go w pracy, ale spotyka tam ciężarną dziewczynę, której postanawia pomóc. Nie podoba się to doktorowi po jego powrocie, który nie życzy sobie przyjmowania przez Mel pacjentek. Woli ją w roli sekretarki podającej kawę. To przelewa czarę goryczy i Mel oświadcza Hope, że składa wypowiedzenie umowy. [W retrospekcjach natomiast Joey pyta przy Marku siostrę Mel, kiedy zostanie ciocią]. Następnego dnia gdy Mel wraca z joggingu, Jack wskazuje jej pozostawionego przed kliniką noworodka.

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 2

Jack i Mel zabierają dziecko do środka. Przy dziewczynce jest anonimowy list z prośbą o opiekę. Mel chce zadzwonić do opieki społecznej, ale doktor Mullins jej tego zabrania. Do pomocy przesyła Connie – miejscową sklepikarkę. Chwilę później Hope informuje Vernonona, że Mel złożyła wypowiedzenie, bo on nie pozwala jej zajmować się właściwą pracą. Słysząc to Jack postanawia zaangażować się w pomoc w odnowienie chatki McCrea. Jeśli Mel będzie miała namiastkę domu, to może jednak zostanie w miasteczku. Do pracy angażuje też młodego Ricky’ego, by ten mógł szybciej zarobić sobie na studia. Chłopak jednak myśli o zaciągnięciu się do służby wojskowej po zakończeniu liceum. W tym czasie Connie krytykuje Mel za pomysł oddania dziecka do opieki społecznej. Przygląda się temu jej przyjaciółka Lilly, która bierze trochę stronę Mel. 

Dan Brady natomiast wdraża się w pracę kelnera, choć robi to bardzo nieporadnie. Po pracy Jack zaczyna pomagać Mel przy dziecku. W tym czasie doktor Mullins udaje się na pobliską farmę, na której kwitną nielegalne interesy narkotykowe. Ma bowiem trop, skąd może pochodzić podrzucone dziecko. Niejaki Spencer za opłatą daję mu trop, że dziewczyna, którą doktor pamięta z zaawansowaną ciążą, pracuje teraz na stacji benzynowej. Hope natomiast radzi Jackowi, by gdzieś zabrał Mel dla relaksu, bo teraz całymi dniami opiekuje się podrzuconym dzieckiem. Ten słucha rady i zabiera ją na wieczorny trening baseballu. Przy okazji Mel opowiada trochę o swojej przeszłości i powodach dla których została pielęgniarką. 

Wieczorem Mel odwiedza Lilly przynosząc ubranka dla dziecka. Później pielęgniarka  dzwoni do opieki społecznej, co tylko wkurza właściciela kliniki. Preacher w tym czasie próbuje przekonać Jacka, że Brady gardzi uczciwą pracą i on nie dał się nabrać w jego nagłą zmianę. Na noc Jack natomiast udaje się do Charmaine Roberts – swojej f*cking friend, a Mel wracając do kliniki spostrzega karmiącą piersią Lilly. 

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 3

Mel informuje Lilly, że zadzwoniła już do opieki społecznej i niebawem zabiorą dziecko. Doktor Mulling wciąż jest cięty na Mel za tą decyzję. Hope próbuje ratować sytuację i uważa, że trzeba zataić przed miastem informację, że Lilly jest matką podrzuconego dziecka. Hope sugeruje, by małą Chloe zajęła się dyplomowana pielęgniarka. Od Vernona oczekuje natomiast ponownego zatrudnienia Mel, bo w złości zwolnił dziewczynę, mimo że ta wcześniej sama złożyła wypowiedzenie. Dzień później Jack chce wyrwać gdzieś Mel dla relaksu, by nie myślała tylko o dziecku. [W retrospekcjach widzimy natomiast jak Mel rodzi własne dziecko, a wspiera ją przy tym jej mąż Mark]. Mel informuje siostrę, że jednak tak szybko nie wróci do L.A. Zastanawia się bowiem nad oficjalnym przyjęciem opieki nad dzieckiem. 

W barze Preacher ma zatargi z Brady’ym, za niekompetencje w pracy. Stale uważa, że były kompan z wojska olewatorsko podchodzi do swoich nowych obowiązków. Chwilę później kucharz próbuje omówić z Paige kwestie zmian rozliczeń księgowych. Chce by były bardziej przejrzyste, więc na przelewy bankowe za towary nabyte od piekarki / cukierniczki. Ta jednak wymijająco prosi go o dotychczasowy status quo. Jack natomiast w tym czasie zabiera Mel nad rzekę, a tam twierdzi, że Mel imponuje mu swoją postawą. [W retrospekcjach dowiadujemy się, że Mel straciła swoje dziecko bezpośrednio po porodzie]. Po powrocie do miasta Mel próbuje przekonać Lilly w sprawie przejęcia opieki nad dzieckiem. Sama wie, że kobieta przechodzi teraz depresję poporodową, bo sama w przeszłości taką przechodziła. [To również oglądamy w przedstawionych retrospekcjach]. Podsuwa nawet jej dziecko, bo może widok małej Chloe zmieni jej zdanie, zanim będzie za późno i opieka społeczna zabierze dziewczynkę. 

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 3 – ciąg dalszy

Po południu przyjeżdża urzędniczka socjalna. Dzięki inspirującej rozmowie z Mel, Lilly podejmuje decyzję, że nie odda dziecka opiece społecznej. Razem kontaktują się z dorosłą córką Lilly, która zobowiązuje się na pewien czas zająć się mała Chloe. Wszystko do czasu, aż jej biologiczna matka wróci do pełni sił psychicznych po depresji. Ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, doktor Mullins zachwala Mel za dotychczasową pomoc i jej kwalifikację na tym polu. Lilly natomiast dziękuje na osobności Mel za całą pomoc i uważa, że powinna zostawić dla dziewczynki imię Chloe. Opowie jej w przyszłości, że to imię wybierała dla niej nowa uczynna pielęgniarka. 

Kiedy wszyscy wieczorem rozjeżdżają się do własnych domów, Hope chwali Vernona za docenienie wkładu Mel w opiekę nad dzieckiem oraz decyzję przez nią podjętą w sprawie opieki społecznej. Ta jak się okazało nie była tragiczna w skutkach i wszystko kończy się w tej sprawie happy endem. Hope uważa, że Vernon koniecznie potrzebuje takiej właśnie pomocnicy. Stary doktor po kolejnych namowach Hope zmienia więc zdanie i obiecuje ponownie zatrudnić Mel. Jednak okres próbny wciąż dla niej obowiązuje, bo uparciuch boi się, że młoda pielęgniarka wygryzie go z jego praktyki medycznej. Chwilę później Hope opuszczając samochód Vernona chwieje się na nogach, co zwiastuje jakąś niedyspozycję zdrowotną. 

Jack natomiast bardziej oficjalnie prosi Mel, by nie wyjeżdżała z VIRGIN RIVER. Nie potrafi jednak powiedzieć wprost dlaczego chce ją w miasteczku, ale czuje, że tęskniłby za nią po wyjeździe. Chce tylko wiedzieć jeszcze, co kryje się za historią obrączki ślubnej, którą Mel stale nosi na palcu. Kobieta jednak nie jest jeszcze gotowa, by mu o tym opowiedzieć. Chwilę później w barze pojawia się Charmaine i ku zaskoczeniu Mel całuje Jacka na powitanie. Melindzie natomiast przedstawia się oficjalnie jako dziewczyna Jacka.

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 4

Hope dochodzi do siebie po zawale serca. Mel i Vernon nakazują burmistrz wypoczynek oraz zmianę diety i ograniczenie stresu. Melinda postanawia przejąć opiekę nad Hope. Ta w tym czasie zauważa napiętą atmosferę między nią i Jackiem. Wykorzystuje podstęp i  postanawia zostawić ich u siebie w domu sam na sam. Zleca im wspólnie wymianę materacu w łóżku na piętrze. W tym czasie Hope wręcza Vernonowi do podpisania papiery rozwodowe, aby sfinalizować ich już dość długie rozstanie. Lekarz jest zaskoczony co nagle zmusiło ją do tego typu manewru. Kobieta jednak twierdzi, że dokumenty przygotowała już dawno, ale do tej pory nie mogła się zdecydować na ten krok.

Mel i Jack biorą się za powierzone im zadanie. Właściciel baru przy okazji przekonuje Mel, że między nim a Charmaine istnieje tylko luźny układ, czego nie mogą nazwać związkiem. [W retrospekcjach natomiast widzimy jak Mel próbuje wyjść z depresji poporodowej i chce zorganizować bociankowe na okoliczność trzeciego dziecka swojej siostry]. Przy przenoszeniu materacu Jackowi odnawia się kontuzja z czasów służby wojskowej. Mel jako pielęgniarka przynosi krem przeciwbólowy. Przy okazji spostrzega na ciele Jacka liczne rany, jako pamiątkę z Iraku. Wspólny czas sam na sam przerywa im wizyta Charmaine.

W tym czasie w „Barze u Jacka” pewna kobieta zwraca się do Paige imieniem Michele. Rozpoznaje w niej swoją koleżankę z czasów studiów. Ta jednak przekonuje ją, że myli ją z inną osobą, bo nawet nigdy nie kończyła studiów. Ta sytuacja zaczyna zastanawiać Preachera, bo on kiedyś słyszał z ust Paige, że ta kończyła psychologię. Chwilę później dochodzi do bójki między ludźmi z nielegalnej farmy Calvina. 

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 4 – ciąg dalszy

W tym czasie Hope zaprasza Mel, Jacka i Charmaine, na wspólną kolację. Ta ostatnia zadaje Mel niewygodne pytania o męża, kiedy odwiedzi on VIRGIN RIVER. W swoim zachowaniu nie widzi nic niestosownego tłumacząc się, że jako fryzjerka często pyta ludzi o ich prywatne życie. Po kolacji Hope daje dziewczynie radę, by nie wyciągała z relacji Jacka pochopnych wniosków, bo może przegapić dla siebie dobrą życiową okazję. [W retrospekcjach natomiast widzimy, jak Mark podczas wieczoru filmowego oświadcza się Mel]. Vernon natomiast oznajmia Hope, że nie może podpisać dokumentów rozwodowych, bo mają one już dwadzieścia lat. Jeśli jednak nadal bardzo chce tego rozwodu, to on znajdzie w sąsiedniej miejscowości nowego prawnika, który sporządzi nowe dokumenty. 

Mel w tym czasie chce wyjechać do innego miasta po zakupy dla Hope. Jack oferuje jej towarzystwo, aby jako nowa na tym terenie nie błądziła. Po drodze ich samochód łapie gumę, co powoduje przymusowy postój. Przy okazji rozmawiają o jego relacjach z Charmaine. Mel nie rozumie dlaczego Jack nie chce na serio wiązać się z tą kobietą, skoro ta wręcz nazywa go swoim chłopakiem. Taka sytuacja powoduje, że ona sama czuje się niezręcznie, jakby mieszała się w czyjeś życie prywatne. Nie przekonują ją tłumaczenia Jacka, że oni dawno ustalili granice w swoich relacjach. Wspólnie uznali także, że nigdy nie będzie to żaden poważny związek. Ich rozmowę przerywa przyjazd oprychów z farmy Calvina. Prawa ręka bossa – Jimmy pyta o doktora. Gdy Mel mówi, że jest dyplomowaną pielęgniarką, to gangsterzy chcą zabrać ją ze sobą na farmę. Sprzeciwia się temu Jack, ale Jimmy grozi mu pistoletem.

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 5

Jack stawia opór Jimmy’emu, ale Mel łagodzi sytuację i oświadcza, że pojedzie z nim na farmę. Razem wsiadają do samochodu i jadą do Calvina. Sam szef nielegalnej farmy okazuje się ranny w nogę. Mel twierdzi, że potrzebna mu fachowa pomoc lekarska w szpitalu. Ten jednak nakazuje jej zająć się nim na miejscu. Kiedy traci przytomność, Mel próbuje przekonać Jimmy’ego, że powinni go przewieźć do szpitala. W tym czasie laweciarz Bert zauważa porzucony przez Jacka samochód i zostawia na nim kartkę, z prośbą o kontakt. W „Barze u Jacka” dochodzi natomiast do spiny między Hope, a Charmaine. Słysząc to Vernon upomina żonę, że nie powinna winić Charmaine. Ta jednak twierdzi, że nie wini samą Charmaine, ale jej matkę, która dwadzieścia lat temu zniszczyła ich małżeństwo. 

Mel i Jack spędzają na farmie całą noc, aż do momentu odzyskania przez Calvina przytomności. Ten nie korzysta z rady udania się do szpitala i twierdzi, że doraźna pomoc mu wystarczy. Chwilę później Mel słyszy krzyki z sąsiedniego namiotu. Tam właśnie rodzi młoda dziewczyna Maxine, którą wcześniej lekarz podejrzewał o podrzucone dziecko. Mel postanawia odebrać jej poród. 

W tym czasie Hope odbiera telefon od siostry Mel – Joey Barnes. Ta się niepokoi, że siostra nie odzywa się do niej od dwóch dni. To sprawia, że Vernon rusza w poszukiwanie Mel i Jacka. Gdy przyjeżdża na farmę postanawia zabrać Maxine do szpitala. Sprzeciwia się temu Calvin, ale ten grozi mu interwencją szeryfa. Przy okazji wizyty w większym mieście, Vernon znajduje prawnika do sporządzenia dokumentów rozwodowych, o czym po powrocie informuje Hope. Jack natomiast zabiera Mel do Fitchów, by ta mogła spokojnie zasnąć. Sam również zasypia, a nocą Mel budzą koszmary Jacka. To bardzo realne wizje z frontu wojennego, które budzą w Jacku poczucie winy śmierci jego kolegi ze służby. 

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 6

Rankiem Hope zaprasza Mel na taniec odbijaniec. Chwilę później w VIRGIN RIVER niespodziewanie zjawia się Joey Barnes. Vernon natomiast chce zabrać Hope do wynajętego prawnika. Ten ma czas na sporządzenie dokumentów tylko jeden dzień, a Hope jakoś nie spieszy się z wizytą w kancelarii. W tym czasie Mel ma pretensje do siostry, że ta przyjechała tu tylko po to, by ją zachęcić do powrotu do L.A. 

Preacher stara się dowiedzieć czegoś więcej o życiu Paige. Próbuje ją też zaprosić na planowane tańce. Ta widząc jego zainteresowanie zbywa go wymówką. Mel natomiast przeprasza siostrę za swoje zachowanie. Razem postanawiają udać się na tańce. Impreza angażuje natomiast większość mieszkańców VIRGIN RIVER. Vernon na starcie ma pretensje do Hope, że ta nie pojawiła się na spotkaniu z prawnikiem. Kiedy rozpoczynają się tańce, pierwszy taniec Mel przypada Preacherowi. Przy okazji ta dwójka ma okazję na rozmowę o Jacku. Dodatkowo Mel dostaje od niego darmową radę, by nie próbowała rozdrapywać starych ran Jacka. Po tańcu Mel dostaje telefon od Billa – męża Joey. Następnie wyciąga Joey z objęć Brady’ego, z którym siostra spędza cały wieczór i mówi, że dowiedziała się o jej problemach małżeńskich. 

Connie w tym czasie przekonuje Vernona, że rozwód w tym wieku nie ma większego sensu. Doc powinien znaleźć sposób, by Hope po latach wybaczyła mu zdradę z matką Charmaine. To ponownie zbliży ich do siebie. Preacher natomiast z trudem decyduje się zaprosić do tańca przybyłą na imprezę Paige. Ta przerywa go widząc rzekomo osobę, która mogła zabrać jej syna. Jack natomiast uraża Charmaine przypominając jej, że ich związek nie miał nigdy być na poważnie. Impreza kończy się brutalną interwencją Jacka w sprawie Brady’ego, który ewidentnie podrywał Joey. Punktem zapalnym było, gdy upominany o podrywanie mężatki Brady zwraca uwagę, że Jackowi jakoś nie przeszkadza robić to samo z zamężną Mel.  

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 7

Po imprezie Joey postanawia wrócić do Los Angeles. Brady po rozmowie z Jackiem przeprasza Mel i prosi o telefoniczne przeprosiny dla jej siostry za jego pijackie wybryki podczas imprezy. Chwilę później w „Barze u Jacka” pojawia się Ricky i prosi o pomoc, chorej na cukrzycę babci, która ma właśnie problemy zdrowotne, a lekarz wybrał się w tym czasie na ryby. W międzyczasie Preacher odwiedza budkę Paige, aby porozmawiać z kobietą, czy jakoś ją uraził podczas imprezy, bo ta nagle zniknęła i wyszła z sali tanecznej. Ta obiecuje mu rozmowę po pracy, gdy pojawi się w barze na danie dnia. 

Mel i Jack docierają z pomocą do babci Ricky’ego. Namawiają ją do wizyty w szpitalu, bo jej stan zdrowia jest dość poważny. Razem odwożą starszą kobietę do szpitala w sąsiedniej miejscowości. Tam nawiedzają Mel wspomnienia. [W retrospekcjach widzimy zakrwawioną Mel, która stara się usilnie dostać na salę szpitalną, na której leży jej mąż Mark]. Jej wielki smutek zauważa Jack, który w drodze powrotnej ze szpitala pyta, czy kobieta chce o tym porozmawiać. Mel jednak nadal woli milczeć w sprawie Marka. 

W tym czasie w „Barze u Jacka” dochodzi do kolejnej spiny między Brady’em, a Preacherem. Kucharz nalega, by były kompan z wojska wyjechał z miasta. Chwilę później w barze zjawia się Paige, która dotrzymuje obietnicy. Na wstępie prosi kucharza, czy może pomóc jej z samochodem. Tam Preacher odnajduje spakowane walizki oraz  prawo jazdy z jej zdjęciem, wystawione przez organ Stanu Floryda na nazwisko Michelle Logan. Kobieta jednak zaprzecza, jakoby szykowała się do wyjazdu z VIRGIN RIVER

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 7 – ciąg dalszy

Hope McCrea ma ostatnio dość ignorowania przez swoje koleżanki. Tym samym wprasza się na grę w karty, co wcale nie polepsza napiętej między nimi atmosfery. Jack w tym czasie stara się jakoś pocieszyć Mel. Nie wie co spowodowało jej nagły smutek w szpitalu, ale chce zapewnić jej miłą odskocznie od rzeczywistości. Tym samym zabiera pielęgniarkę na flipery. Ta dziękuje mu za pocieszenie i oświadcza, że gdyby nie on, to dawno by stąd wyjechała. 

Następnie Jack odwiedza salon fryzjerski Charmaine, by powiedzieć jej, że nie może odwzajemnić jej uczuć. Kobieta podczas imprezy oświadczyła, że go kocha, a ten myślami był wówczas w całkiem innym miejscu. Jack dochodzi do wniosku, że czas na szczerą rozmowę w tej sprawie. Oznajmia Charmaine, że lubi spędzać z nią czas, ale raczej się w niej nie zakocha. Ta zdruzgotana tym oświadczeniem zapewnia, że nie będzie już na niego czekać. Żałuje tylko zmarnowanego czasu. 

Gdy nastaje wieczór Mel ponownie nawiedzają wspomnienia. Tym razem jednak kobieta decyduje się ściągnąć obrączkę ślubną z palca. Wszystko to w chwili odwiedzin Jacka. Mel twierdzi, że nadszedł już czas. Jack nie chce naciskać, ale sugeruje, że może uda jej się jeszcze naprawić małżeństwo. Ta jednak stwierdza, że to niemożliwe. Jej mąż Mark nie żyje, a zginął z jej winy. 

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 8

Po rozmowie z Jackiem w sprawie śmierci męża, Mel zaczynają dokuczać koszmary senne. Dzień również nie zapowiada się dobrze po odcięciu prądu. Burzliwy i deszczowy czas większość mieszkańców spędza w „Barze u Jacka”, ale Mel nie chce się tam udać. Informuje telefonicznie Joey, że powiedziała Jackowi o Marku. Jednak nie jest jeszcze gotowa na bliską relację. Ostatecznie Mel decyduje się jednak zawitać w barze. Connie w tym czasie próbuje zakopać topór wojenny z Hope, a Preacher zaczyna szukać w internecie informacji o Michelle Logan. Znajduje info, że kobieta jest poszukiwana listem gończym. 

Przy barze Mel zauważa laweciarza Berta, u którego widzi problem z ręką. Szybko też stwierdza jej złamanie. Doc początkowo chce się tym zająć, ale Jack zwraca mu uwagę, że wypił już dzisiaj kilka głębszych. Tym samym lekarz oddaje to zadanie pielęgniarce. Jack odwozi ich do kliniki, a tam Mel zajmuje się nastawianiem kości ręki Berta. W tym czasie Charmaine wyciąga Hope poza bar, by zrobić z niej pośrednika w oddaniu rzeczy Jacka po ich rozstaniu. Dodatkowo w pudełku znajduje się list, który zaczyna korcić Hope. Mimo protestów Vernona, Hope postanawia przeczytać treść listu. Do baru przybywa natomiast Calvin, a na odchodne zostawia na siebie namiary Brady’emu, gdyby ten szukał lepiej płatnej pracy. 

Wieczorem Preacher wraca do grzebania w internecie. Dowiaduje się, że Michelle jest poszukiwana za napaść, zniszczenie mienia i porwanie. Chwilę później zaskakuje go jej wizyta. Paige prosi o wstawienie ciast do lodówki, bo brak prądu spowoduje ich zepsucie. Po zabiegu medycznym Jack natomiast wyciąga Mel w podróż samochodem podczas ulewnego deszczu. Mel z początku jest niechętna takiej przejażdżki, bo źle jej się ona kojarzy z przeszłości. Ten chce jej jednak sprawić niespodziankę i zawozi ją pod odnowioną chatkę McCrea. Ta docenia to, co zrobił dla niej Jack. Postanawia mu to wynagrodzić pocałunkiem.   

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 9

Następnego dnia Jack proponuje Mel wspólną kolację. Ta się zgadza, ale myślami jest teraz przy kończącym się okresie próbnym w klinice. Kiedy dociera do pracy, widzi Hope wyciągająca od Vernona kluczyki do samochodu. Pani burmistrz koniecznie chce się wmieszać w prywatne życie Jacka, po przeczytaniu listu Charmaine. Następnie Hope rozmawia z lekarzem w sprawie swojej dalszej zawodowej przyszłości w VIRGIN RIVER. Chce tu zostać, ale nie chce pełnić rolę stażystki, czy sekretarki od podawania kawy. W tym czasie Preacher rozmawia z Jackiem o swoich wątpliwościach w sprawie uczciwości Paige. Później Jack zachęca Ricky’ego do większej pewności i zaproszenia na randkę dziewczyny z jego szkoły. Hope w tym czasie przychodzi do salonu fryzjerskiego Charmaine, by namówić fryzjerkę do rozmowy z Jackiem, a nie przekazywaniem mu takiego listu. Ta jednak nie ma zamiaru tego robić. Następnie Hope przekazuje list Jackowi, ale ten nie ma czasu go od razu przeczytać. 

Do kliniki trafia rodzina z podobnymi objawami chorobowymi. Vernon i Mel diagnozują zatrucie i zawożą młodą Annabelle do szpitala w Grace Valley. Później Doc zgadza się na dalszą pracę Mel na partnerskich warunkach. Po powrocie do domu, Mel wybiera się z Jackiem na umówioną kolację. W barze w tym czasie dochodzi do kolejnej spiny Preachera z Brady’ym. Ten pierwszy wypomina mu rany wojenne oraz stratę na froncie przyjaciela z winy Brady’ego. Następnie Preacher odwiedza Paige i oznajmia, że odkrył jej prawdziwą tożsamość. Brady’ego natomiast spotyka Jimmy i rozmawia z nim o alternatywnej pracy, a Mel wraca do domu po kolacji z Jackiem. [Z retrospekcji dowiadujemy się, że lekarz orzekł, iż Mel nie będzie mogła mieć więcej dzieci. Mark po tej informacji nie chce szukać surogatki i postanawia zrobić w tym temacie przerwę]. Jack w tym czasie odczytuje list Charmaine z informacją, że kobieta jest w ciąży. 

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 10

Rankiem Jack idzie porozmawiać z Charmaine, ale z marszu nie może jej składać żadnych obietnic. Później Jack wylewa swoją złość na Hope, za przeczytanie listu adresowanego do niego. Mel natomiast zwierza się siostrze telefonicznie z randki z Jackiem, a Doc zaprasza Hope na kolację, by ta zapomniała o sprawie z rozwodem. Chwilę później w klinice zjawia się Mel, a Hope wyjeżdża jej z informacją, że nie powinna się przejmować dzieckiem Jacka i Charmaine. Niefortunnie zaskakuje tą informacją Mel, bo ta jeszcze nie rozmawiała o tym z Jackiem i o niczym nie wiedziała. W barze natomiast Preacher rozmawia z Paige. Prosi ją o zaufanie i zapewnia, że odkrycie jej tożsamości nie zmienia ich wspólnych relacji. Ta opowiada mu o rozwodzie i porywczym mężu, przed którym ucieka. Prosi go jednak o dyskrecję w tej sprawie. Chwilę później w barze pojawia się tajemniczy mężczyzna zainteresowany miejscową cukierniczką.

Mel złości fakt, że o przyszłym dziecku Jacka dowiedziała się od Hope, a nie od samego ojca. Brady natomiast kolejny raz spóźnia się do pracy, ale ma już dość pretensji od strony Preachera. Jack informuje go jednak, że jeśli wyjdzie z baru, to może już tu nigdy nie wracać. Preacher jednak zauważa, że nie tylko spóźnialski Brady zajmuje myśli Jacka. Ten przyznaje mu się o ciąży Charmaine, która stawia go teraz w niekomfortowej sytuacji względem Mel. Po tej rozmowie Jacka odwiedza Hope. Przyznaje mu się do jeszcze większego błędu, niż przeczytanie cudzego listu. Kobieta oznajmia, że przypadkowo wyjawiła Mel informację o ciąży Charmaine. To przelewa czarę goryczy, bo Jack ją wcześniej prosił, by nie mieszała się w jego sprawy. Skoro to nie pomogło, to jedynym wyjściem jest wykluczenie Hope z jego życia. Wtedy Hope siłą rzeczy nie będzie już wtykała nos w jego prywatne sprawy. 

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 10 – ciąg dalszy

Chwilę później w barze zjawia się Mel. Kobieta uważa, że dziecko wiele zmienia w ich wspólnych relacjach, ale mogą się nadal przyjaźnić. Ten jednak nie chce rezygnować z ich potencjalnego związku, choć Mel nie ma ochoty o tym rozmawiać. Po tym incydencie Hope zaczyna rozumieć jak wielkie szkody powoduje jej specyficzny sposób bycia i wtrącanie się w sprawy innych osób. Doc rozumie to doskonale, bo ostrzegał ją wielokrotnie przed takim postępowaniem. Teraz jej jednak sugeruje, by rzeczywiście zostawiła te sprawy, by potoczyły się swoim biegiem. W międzyczasie natomiast przygotował dla niej nowe dokumenty rozwodowe. To wielce zaskoczyło Hope, choć wcześniej wielokrotnie o to zabiegała. 

Rankiem z Preacherem telefonicznie kontaktuje się miejscowy szeryf. Ten sprawdził dla niego rejestracje samochodu tajemniczego gościa, który odwiedził wcześniej „Bar u Jacka”, ale nie chciał przed nim ujawniać swojej tożsamości. To niejaki Joshua Benson. Mel natomiast przypadkowo natrafia na Charmaine, której gratuluje ciąży. Kobieta oznajmia, że jej nie planowała. Nawet myślała wcześniej, że nie może mieć dzieci. Koniec końców jest wdzięczna losowi za to, że zostanie mamą. Kobieta jednak nie chce, by Jack do niej wrócił przez poczucie odpowiedzialności. To powinien być jego suwerenny wybór. Jednak dopóki Mel będzie w VIRGIN RIVER, to się nigdy nie stanie. Brady w tym czasie po rozmowie z Jimmy’ym spotyka się z Calvinem. Oznajmia mu, że rzucił pracę u Jacka i potrzebuje teraz pieniędzy. Ten twierdzi, że wielu byłych żołnierzy u niego pracuje, więc przyda się również jego pomoc.

VIRGIN RIVER – Sezon 1 – Streszczenie – ODCINEK 10 – ciąg dalszy

[W retrospekcjach poznajemy natomiast pamiętną podróż w deszczu Mel i Marka. Parę wówczas podczas jazdy samochodem dzieliła różnica zdań w sprawie kolejnych prób in vitro. Mark uważał, że dziecko nie ma dla niego takiego znaczenia jak ona sama. Mel zauważyła natomiast, że sprawa dziecka podzieliła ich bardzo i powinni od siebie na chwilę odpocząć. Gdy Mark to usłyszał, przeraziła go wizja rozstania. Ta chwilowa dekoncentracja spowodowała wypadek samochodowy, po którym kierujący pojazdem Mark pożegnał się w konsekwencji z własnym życiem]. 

Hope postanawia się wstrzymać z podpisaniem papierów rozwodowych. Oznajmia Vernonowi, że czasami popełnia nieodwracalne błędy życiowe. W przeszłości jej przyjaciółka – matka Charmaine przed swoją śmiercią prosiła ją o rozmowę i przebaczenie. Ta jednak wówczas nie odwiedziła ją w szpitalu. Teraz Hope również obawia się podjęcia złej decyzji. Przyznaje nawet, że nadal kocha Vernona. 

Preacher wieczorem zajeżdża do domu Paige. Tam spostrzega otwarte drzwi, ale nie zastaje kobiety, tylko plamy krwi na podłodze. Jack natomiast odwiedza Mel, by kolejny raz przeprosić ją za zatajenie ważnej informacji. Problemem nie jest jedynie fakt, że Jack nie powiedział jej o ciąży Charmaine. Mel informuje Jacka, że niegdyś urodziła martwe dziecko. Później dowiedziała się, że już nigdy nie będzie mogła mieć własnych dzieci. Druzgocące jest dla niej to, że Charmaine urodzi dziecko, czego ona fizycznie nigdy nie dokona. Dla Jacka nie ma to jednak większego znaczenia. Mężczyzna oznajmia, że od dawna zakochuje się w niej i chce być mimo wszystko częścią jej przyszłości. Mel oznajmia jedynie, że potrzebuje czasu, by to przemyśleć. Po jego wyjściu dzwoni jednak do siostry i informuje ją, że wraca do domu.  

Udostępnij w social mediach