Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce

Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce. Polacy doczekali się więc poważnego traktowania przez firmę Amazon, ponieważ amazon prime to najlepsza zbiorcza usługa jaka funkcjonuje na konsumenckim rynku. Wielu liczyło, że wejdzie ona do Polski wraz z uruchomieniem sklepu na domenie amazon.pl. Tak się jednak nie stało i przyszło nam czekać na tą usługę kilka miesięcy po oficjalnym debiucie amazon.pl. Teraz jednak koniec czekania. Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce. Jakie są zalety usługi i jakie korzyści czekają serialomaniaków korzystających z platformy streamingowej Amazon Prime Video ? O tym w dzisiejszym artykule newsowym. Zapnijcie więc pasy, bo startujemy z prime !

Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce – na początku był chaos

„Oto jest dzień, który dał nam Pan!”. Jeżeli nikogo nie razi ta analogia do piosenki religijnej, to tak możemy skwitować premierę w Polsce usługi amazon prime ;). Generalnie często łączyła się ona z premierą wejścia sklepu Amazon + platformy sprzedażowej Amazon na jakiś rynek lokalny. W Polsce jednak jak wystartował sklep Amazon z domeną amazon.pl to klienci obeszli się smakiem. Tu bowiem dostaliśmy, co tu dużo mówić, jakiegoś wykastrowanego Amazona. Na początku był więc chaos, bo premiera sklepu praktycznie nie zmieniła nic w stosunku do tego, jak Amazon jako firma traktowała Polaków. Niestety dla wielkich graczy globalnego rynku jesteśmy krajem trzeciego świata. Choć realnie to ONZ-owska kategoria drugiego świata, to przede wszystkim firmy technologiczne (red. a Amazon jest firmą technologiczną w pierwszej kolejności) traktują nas zawsze jak kraj trzeciego świata. Stąd premiera sklepu miała miejsce cichaczem i bez uruchomienia najważniejszej usługi amazon prime.

No ale o co w tym wszystkim chodzi ? Usługa amazon prime budowała sukces firmy Amazon. To zbiorczy abonament dla wielu usług tej firmy. No a co tu dużo mówić, Amazon jest wielkim usługodawcą, który formalnie stworzył własny ekosystem. W Polsce z tych realnych ekosystemów byliśmy zazwyczaj wykluczani. Innym razem przychodziły one do nas w okrojonej wersji, jak chociażby Apple One. Dobra jednak okrojona wersja niż jej całkowity brak. Z Apple One w jednym pakiecie mamy bowiem dostęp do muzyki z Apple Music, do gier mobilnych z Apple Arcade, do usług chmurowych iCloud i przede wszystkim do seriali (oraz filmów) z Apple TV+. To cenowo się opłaca. Amazon jednak takie coś stworzył lata temu, zanim ludzie z Apple w ogóle o tym pomyśleli. Tą usługą jest sztandarowe amazon prime. Z tego korzystali klienci w już wielu krajach. Teraz natomiast mogą z tego korzystać Polacy. Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce.

Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce – jednak usługi Amazona działają tu od lat

W niniejszym artykule nie chcemy się skupiać na korzyściach usługi prime w odniesieniu do zakupów. Nie temu służy witryna Seriale Srebrnego Ekranu. Jednak wypada słów kilka powiedzieć również w tym temacie. Świadomość rodaków czym jest Amazon, jest bowiem znikoma. Od lat działa tu kilka usług tej firmy, ale Polacy w większości nawet z nich nie korzystają. Ubzdurali sobie bowiem, że jak nie było sklepu amazon.pl w Polsce to oznaczało, że usługi te nie są oficjalnie u nas wdrożone. Tylko na litość boską Amazon wszystkie swoje usługi traktuje niemal jak odrębne twory skierowane do klienta. One nie są połączone nierozerwalną więzią ze sklepem. Stąd w Polsce działa od lat taki chociażby Amazon Prime Video adresowany do serialomaniaków i innych miłośników kinematografii. I tak – działa on od lat legalnie i oficjalnie, bez związku z domeną amazon.pl, która dopiero w 2021 roku zawitała do Polski.

Strona Seriale Srebrnego Ekranu jest chyba największym w Polsce orędownikiem usługi Amazon Prime Video. Od lat pokazujemy Wam jak cenne posiada ona seriale. Patrząc na polski rynek, to chyba jedynym promotorem tej usługi w Polsce przed powstaniem niniejszej witryny był Konrad Kozłowski z Antyweb. Obiektywnie to on jeden tylko zwracał szeroko uwagę na seriale Amazona w czasach, gdy nikt w polskiej przestrzeni sieciowej o nich nie pisał. Pozostali ludzie z branży serialowej lub około serialowej zainteresowali się Amazon Prime Video dopiero kilka lat temu, a przecież Amazon Prime Video rozpoczął ekspansję światową w tym samym roku co Netflix, czyli 2016. No ale rodaków trzeba było przekonywać do ich seriali przez lata. No i jeszcze dużo ludzi nie udało się do dziś przekonać, że mają oni wiele świetnych pozycji, które przecież recenzowaliśmy na tutejszej stronie internetowej.

Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce – słów kilka o zaletach prime

OK. zanim przejdziemy do zalet usługi amazon prime w ramach platformy Amazon Prime Video, to słów kilka o ramowych zaletach całej usługi. Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce, a to daje szansę na dokonywanie zakupów w sklepie i na platformie sprzedażowej amazon.pl bez ponoszenia kosztów wysyłki. To była niegdyś ta nowość, którą wprowadził Amazon. Współcześnie wiele podmiotów wzięło już z nich przykład na tym polu. W Polsce znany jest taki system wprowadzony przez Allegro. Ten wprowadził jakiś czas temu usługę Allegro Smart, która właśnie działa w ten sam sposób. Płaci się jedną kwotę do Allegro i ma się darmowe wysyłki dla różnych zamówień. W amazon.pl od dzisiaj działa to tak samo, ale musimy zwracać uwagę, czy dany produkt jest objęty usługą prime.

W Polsce brakuje jeszcze rodzimej usługi spedycyjnej firmy Amazon. Zanim furgonetki z logiem firmy Amazon wyruszą na polskie drogi, a nasze niebo zapełni się dronami firmy Amazon, to rodzimi dostawcy zajmują się dostarczaniem do nas przesyłek. Tu się nic nie zmieni i mamy nadal wybór dostawy do domu kurierem lub dostawy do paczkomatu.

Zaletą prime są jeszcze pakiety łączone. Za jedną kwotę mamy dostęp do szeregu usług Amazona. Tu jednak jest to ograniczone w zależności od regionu. Siłą rzeczy najbardziej opłacalny jest prime w USA. W Polsce nadal musimy za większość usług płacić osobno. Nie dostaniemy więc dostępu w ramach prime do IMDbPro. Nici też z korzyściami w COMIXOLOGY. Nie mniej jednak pojawiają się teraz zalety korzystania z Prime Gaming, więc już tylko czekać na nadejście amazon luna w Polsce.

Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce – co to znaczy dla serialomaniaków ?

Teraz przejdźmy do zalet w ramach Amazon Prime Video. Usługa ta w ostatnich latach w Polsce kosztowała około 27 złotych w zależności od kursu dolara / euro. Z czasem pojawiły się tam polskie ceny, więc mamy od tamtej pory stałą opłatę w wysokości 25,99 zł. miesięcznie. Teraz tą opłatę możemy zamienić na – UWAGA – 49 złotych, ale nie miesięcznie tylko rocznie. TAK dokładnie ! 49 złotych na cały rok, który da nam dostęp do Amazon Prime Video oraz wymienionego w powyższym akapicie Prime Gaming. Taka przebitka cenowa zwala z nóg i pokazuje siłę prime. Z prime zawsze się bardziej opłacało korzystać z usług firmy Amazon w krajach, które miały dostęp do tej usługi konsumenckiej.

Usługa oferuje na wstępie 30-dniowy okres próbny. Później będziemy mieli do wyboru opłatę miesięczną 10,99 zł. lub wspomnianą roczną 49 zł., która daje większe przebicie cenowe przy dotychczasowych stawkach. No a co jeśli mamy już wykupioną subskrypcję na Amazon Prime Video ? Możesz ją zamienić rejestrując się w usłudze amazon prime. Z automatu przejdziemy wówczas na prime. Możemy też zaczekać do końca obecnego okresu rozliczeniowego i wówczas aktywować usługę prime, która zastąpi nam obecną subskrypcję jednostkową dla Amazon Prime Video. Jeżeli teraz zmienicie subskrypcję z Amazon Prime Video na usługę amazon prime, to na stronie platformy usuną się Wam opcje subskrypcji i metod płatności, a w ustawieniach zostaną jedynie opcje dotyczące odtwarzania materiałów video. Teraz operować pakietem prime będziecie wyłącznie z poziomu strony amazon.pl. Tam zmieniacie również plan z miesięcznego na roczny.

Usługa amazon prime nareszcie jest w Polsce – i dopiero teraz czuje się siłę firmy Amazon

OK. W Polsce amazon prime jest okrojony jak Apple One wspomniany w niniejszym tekście. Nas jednak interesuje tutaj najbardziej oglądanie seriali z platformy Amazon Prime Video. No a to się mocno zmienia w momencie wejścia na polski rynek usługi konsumenckiej prime. 49 złotych rocznie za dostęp do gamy filmów, seriali i programów oferowanych w Polsce z poziomu platformy Amazon Prime Video robi realną różnicę. Teraz cenowo Amazon Prime Video jest realną konkurencją, która powinna skruszyć najbardziej zatwardziałych widzów, którzy dotychczas nie chcieli z różnych przyczyn z niej korzystać.

Pozostaje nam tylko czekać na włączenie w Polsce amazon prime do innych usług firmy Amazon. Czym więcej będzie tych usług włączonych w pakiet prime, tym większe będziemy widzieć korzyści z członkostwa w systemie. No a ekosystem firmy Amazon obejmuje jeszcze obok seriali, filmów i gier, także muzykę, książki, komiksy, audiobooki, profity dostępu do infrastruktury chmurowej oraz specjalne benefity związane z usługami Amazon Pharmacy, Amazon Family, czy Prime Wardrobe. Dla serialomianiaków od dzisiaj jednak idzie przekaz opłacalności cenowej w ramach usługi Amazon Prime Video. Ta była i tak stosunkowo tania na tle konkurencji. Jednak te 49 złotych rocznie, to jeszcze bardziej powinno zadziałać na wyobraźnię tych najbardziej opornych widzów 😉

Udostępnij w social mediach