The Walking Dead: World Beyond – Zapowiedzi

The Walking Dead: World Beyond. Tak brzmi tytuł trzeciego serialu z universum The Walking Dead. Jego premiera odbędzie się na wiosnę tego roku, a dokładnie 12 kwietnia 2020 roku. Wtedy właśnie w amerykańskiej telewizji AMC zostanie wyemitowany pierwszy odcinek nowego serialu o żywych trupach.

Jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek, to polscy widzowie obejrzą serial od 13 kwietnia 2020 roku. W ten sam dzień będzie wyemitowany u nas ostatni odcinek dziesiątego sezonu „The Walking Dead”. Płynnie więc wejdziemy w nowy serial z nowymi bohaterami, ale w dobrze nam znanym świecie żywych trupów.

[UPDATE 1 : Z powodu pandemii COVID-19 spowodowanej Koronawirusem SARSCoV2 premierę serialu odroczono wstępnie na drugą połowę roku.]

[UPDATE 2 : Serial jest emitowany w USA od października 2020 roku. W Polsce kolejne odcinki są udostępniane legalnie bezpośrednio po amerykańskiej premierze na platformie Amazon Prime Video.]

The Walking Dead: World Beyond – czas na kolejny serial

To ciekawe, ale seria komiksowa autorstwa Roberta Kirkmana dobiegła już końca. Komiks okazał się bezdyskusyjnym bestsellerem. Pierwszy tom zbiorczy tego komiksu jest najlepiej sprzedawaną pozycją komiksową bieżącej dekady (red. jako fan trzech największych wydawnictw komiksowych jestem na 99% przekonany, że w ostatnim roku dekady nic się pod tym względem nie zmieni).

Na sukcesie komiksu zbudowano sukces serialu. Początkowe sezony biły rekordy popularności. To napędzało machinę marketingową, a AMC poszło za ciosem. Powstał spin-off serialu noszący tytuł „Fear the Walking Dead„. Teraz po wielu latach od premiery pierwszego sezonu spin-offu, który początkowo był prequelem głównej produkcji, dostaniemy drugi spin-off. Tym razem nowy serial przeniesie nas w przyszłość, gdzie poznamy nowe pokolenie ludzi walczących o przetrwanie w tym okrutnym świecie, zdominowanym przez żywe trupy.

The Walking Dead: World Beyond – o czym nowy serial

Twórcą nowego spin-offu jest Scott M. Gimple. To serial, który ukaże widzom pokolenie urodzone i wychowane już podczas apokalipsy żywych trupów. To dzieciaki takie jak Judith, dla których świat wyglądał zawsze tak samo. Był ponury, a zagrożenie czyhało na każdym kroku. I czyha nadal, bo umarlaki wpisały się na dobre w stałe środowisko naszej planety.

W nowym serialu poznamy bohaterów, którzy od dziecka przyzwyczajeni są do życia w ciągłym niebezpieczeństwie. Można śmiało powiedzieć, że to takie dzieci wojny. Tylko ta wojna ma inne oblicze, niż te które znamy z realnego świata. Z jednej strony to walka z truposzami, a z drugiej strony to walka z innymi ludźmi. Walka o każdy drobny skrawek ziemi, o ochłapy pożywienia oraz o ludzką godność i pragnienie zachowania resztek człowieczeństwa. Właściwie widzowie znają tą sytuacje z dotychczasowych seriali. Teraz dodatkowo dostajemy ją z perspektywy osób, dla których taka sytuacja to standard, bo ma miejsce przez całe ich życie na tym łez padole.

The Walking Dead: World Beyond – sukces franczyzy

The Walking Dead: World Beyond to kolejny dowód na to, że AMC idzie za ciosem. Stacja chce wycisnąć z universum żywych trupów jak najwięcej. Jeżeli to się nadal dobrze sprzedaje, to why not ? Popatrzmy na to z innej strony. THE WALKING DEAD to już nie tylko komiks i seriale. Jest tworzony film fabularny z Rickiem w roli głównej. Powstały różne gry video na czele z popularnymi przygodówkami (red. interaktywny serial) The Walking Dead – Telltale Games. Do tego mamy karcianki jeśli nam mało lub jak kto woli planszówkę, to Risk The Walking Dead i Monopoly The Walking Dead. Trupy są już wszędzie, a franczyza kwitnie i przynosi zadowalające zyski.

The Walking Dead: World Beyond – chwilo trwaj wiecznie

Jeżeli to wszystko ma nadal swoich wiernych fanów, to trzeba doić dojną krowę. Wie o tym AMC i wie o tym sam Robert Kirkman. Stąd też pomysł na nowy serial. Kolejny spin-off zatytułowany The Walking Dead: World Beyond. Premiera serialu już za trzy miesiące (red. od momentu publikacji niniejszego artykułu -> patrz data publikacji). A już dzisiaj można rzucić okiem na krótki trailer nowego serialu :

Jeżeli ciągle wam mało żywych trupów, to główny serial możecie obejrzeć w Polsce na kanale FOX oraz w streamingu na platformach HBO GO oraz NETFLIX. Natomiast na serial „Fear the Walking Dead” pozostaje zaprosić do AMC Polska oraz w streamingu na Amazon Prime Video.

Udostępnij w social mediach