The Originals – SEZON 3 – Recenzja

The Originals 3 – kolejny sezon spin-offu „The Vampire Diaries„, opowiadającego o Klausie Mikaelsonie i jego rodzinie pierwotnych wampirów. Informacje na temat producentów serialu zawarte są w artykule dotyczącym pierwszego sezonu – THE ORIGINALS 1. Trzeci sezon kontynuuje wątki starcia pierwotnych wampirów z potężnymi użytkownikami magii, które są następstwem wydarzeń przedstawionych w THE ORIGINALS 2.

GATUNKI : dark fantasy / fantasy / urban fantasy / supernatural fiction / werewolves / vampires
KRAJ PRODUKCJI : USA

The Originals 3 był pierwotnie emitowany na kanale The CW od 8 października 2015 roku do 20 maja 2016 roku. Trzeci sezon, podobnie jak dwa poprzednie liczy 22 odcinki.

The Originals – SEZON 3 – Recenzja

OPIS WPROWADZAJĄCY NIE ZAWIERA SPOILERÓW, ALE POSIADA NAWIĄZANIA DO POPRZEDNIEGO SEZONU

W finale poprzedniego sezonu doszło do starcia wielkiego trio Mikaelsonów z potężną wiedźmą Dahlią, siostrą ich matki Esther. Dahlia zdając sobie sprawę, że pierwotne wampiry są szybsze od niej i nie zdoła unicestwić całej trójki, zanim sama nie padnie ich ofiarą, postanawia rozbić w pył biały dębowy kołek. Jego odłamki miały równocześnie trafić całą trójkę rodzeństwa Mikaelsonów. W ostatniej chwili na polu bitwy pojawia się Esther, która powstrzymuję Dahlię przed unicestwieniem jej dzieci.

Dahlia została powstrzymana, a biały dębowy kołek został zniszczony. Klaus poczuł się dzięki temu niezwyciężony i zaiste nieśmiertelny. Z obłoków na ziemię sprowadził go jednak szybko pierwszy przemieniony przez niego wampir Lucien. Miało to miejsce jeszcze w średniowiecznej Europie, kiedy rodzeństwo objęte klątwą zaczęło uciekać przed swoim ojcem i ukryło się na królewskim dworze, przyjmując fałszywą tożsamość. Teraz Lucien przybywa po latach do Nowego Orleanu ostrzegając Klausa przed wojną wampirzych frakcji. Robi to właściwie we własnym interesie, bo śmierć Klausa, który narobił sobie przez wieki masę wrogów, oznacza także jego kres żywota. Dzięki wizjom przepowiedni przekonuje Klausa, że wcale nie jest nieśmiertelny i są sposoby na jego zgładzenie. Na domiar złego, obok Luciena, wracają inne demony przeszłości – Tristan i Aurora de Martel. Wojna wampirzych rodów staje się bardziej realna, niż dotychczas.

The Originals – SEZON 3 – Recenzja – ANALIZA

Po nudnawym i słabym wątku z wiedźmą Dahlią, The Originals 3 ponownie nabiera rozpędu i zwyżki formy. Tym razem twórcy serialu serwują nam (a właściwie serwują Pierwotnym) wampirzych przeciwników. I to nie byle jakich przeciwników – jednych z pierwszych wampirów na świecie. Zarówno Lucien, jak i Tristan i Aurora de Martel to pierwsze przemienione wampiry. Są więc niemal równie potężne co Pierwotni. Praktycznie nie ustępują Klausowi i Elijhy szybkością. Jedyna różnica między nimi, a Pierwotnymi jest taka, że ich można zabić, jak każdego innego wampira. Natomiast na rodzeństwo Mikaelsonów nie wystarczą zwykłe drewniane kołki.

Oliwy do ognia dolewa fakt, że pierwsze przemienione wampiry łączą z Mikaelsonami różne animozje, mające swoje korzenie w odległej przeszłości. By tego było mało, Marcell na pierwszy rzut oka, ponownie zaczyna grać pod siebie. Na szczęście dla braci, mogą oni liczyć teraz na stałe wsparcie zaginionej, ale odnalezionej drugiej siostry. Teraz właśnie Freya Mikaelson robi za magiczne wsparcie ogniowe.

Magia w The Originals 3 oczywiście dalej jest szerzej obecna. No może nie gra już pierwszych skrzypiec, jak przy wątku z matką Esther, czy później z jej szaloną siostrą, ale ciągle stanowi nieodzowny element fabuły serialu. Młoda wiedźma Davina po krótkich przebojach bycia Regentką, idzie na układ z czarownikiem Vincentem Griffithem. To jego ciało było w poprzednim sezonie wykorzystywane jako naczynie dla duszy (eee no zaraz – to wampiry też mają tu dusze?) Finna Mikaelsona. Do tego duże znaczenie mają magiczne proroctwa, klątwy i rytuały. W tym sezonie nie zabraknie także come backu Kolla. A wszystko to jest ubrane w dobrze dający się oglądać główny wątek fabularny The Originals 3.

The Originals – SEZON 3 – Recenzja – O AKTORACH – część 1

Aktorsko trzeci sezon dorzuca do serialu nowe postacie. Na stałe do obsady dołączyła wspomniana w tekście Freya Mikaelson. W jej roli występuje Riley Voelkel. To amerykańska aktorka, która zagrała młodszą wersję odtwarzanej przez Jessicę Lange postaci Fiony Goode w „American Horror Story: Coven„. Aktorka odgrywała też Jennę Johnson w serialu „The Newsroom„. Riley Voelkel gra też obecnie policjantkę w nowej wersji adaptacji Roswell High – „Roswell, New Mexico„.

Powracający z zaświatów Koll to Nathaniel Buzolic. Ten australijski aktor pojawiał się już w roli jednego z braci Mikaelsonów w „The Vampire Diaries„. Zaliczył też drobne rólki w popularnym „Supernatural„. Najdłużej jednak gościł na ekranie w serialu (właściwie to opera mydlana) Out of the Blue.

Warto wspomnieć, że gościnnie w The Originals 3 pojawiają się takie postacie jak Stefan Salvatore (w tej roli Paul Wesley – a precyzyjnie Paweł Tomasz Wasilewski) oraz Matt Donovan (w tej roli Zach Roerig).

Czarownik Vincent Griffith to w rzeczywistości Yusuf Gatewood. Serial The Originals to dla niego pierwsza poważna rola serialowa. Aktora niektórzy mogą kojarzyć z roli Agenta Douga w filmie Sydneya Pollacka – „The Interpreter„.

The Originals – SEZON 3 – Recenzja – O AKTORACH – część 2

I jeszcze na deser nowa wampirza ferajna. Aurora de Martel to aktorsko Rebecca Breeds. Ta australijska aktorka pokazywała się na srebrnym ekranie jako Nicole Gordon w dramacie młodzieżowym „Pretty Little Liars„. Miłośnicy australijskich seriali mogą ją też kojarzyć jako Ruby Buckton z „Home and Away„.

Lucien to natomiast Andrew Lees. Też aktor z Australii, ale z mniejszym dorobkiem filmowym. Niektórzy mogą go kojarzyć z serialu „H2O : Just Add Water„.

Większy dorobek aktorski ma Oliver Ackland. To on wcielił się w The Originals 3 w brata Aurory – Tristana de Martel. Tu także Australia się kłania. Aktor wystąpił między innymi w dziecięcym programie telewizyjnym Pirate Islands. Jako dorosłego możemy go kojarzyć z roli Toma Worlanda w „Party Tricks„.

The Originals – SEZON 3 – Recenzja – PODSUMOWANIE

Trzeba przyznać, że The Originals 3 w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu trzyma formę przez wszystkie 22 odcinki. Prawdopodobnie to zasługa nowych wampirzych postaci. Wilkołaki i wiedźmy w większej mierze poszły w tej serii w odstawkę, a widzowie nie mogli narzekać na nudy w żadnym odcinku tego sezonu. Jeżeli natomiast chcecie dowiedzieć się jak wypadły pozostałe dwa sezony, to przypominamy, że wszystkie sezony tego serialu są zrecenzowane na stronie Seriale Srebrnego Ekranu.

Udostępnij w social mediach