THE ORIGINALS – Sezon 2 – RECENZJA

THE ORIGINALS 2 – serial stacji The CW. Kolejna odsłona spin-offu „The Vampire Diaries„, opowiadającego o Klausie Mikaelsonie i jego rodzinie pierwotnych wampirów. Serial kontynuuje wątki powrotu Klausa do Nowego Orleanu opisane w artykule dotyczącym pierwszego sezonu – THE ORIGINALS.

GATUNKI : dark fanstasy / fantasy / urban fantasy / supernatural fiction / werewolves / vampires
KRAJ PRODUKCJI : USA  

Drugi sezon serialu był oryginalnie emitowany na kanale The CW od 6 października 2014 roku do 11 maja 2015 roku. THE ORIGINALS 2 liczy – podobnie jak pierwszy – 22 odcinki.

THE ORIGINALS – Sezon 2 – RECENZJA

OPIS WPROWADZAJĄCY NIE ZAWIERA SPOILERÓW, ALE POSIADA NAWIĄZANIA DO POPRZEDNIEGO SEZONU

Konflikt na linii wampiry, wilkołaki i wiedźmy osiągnął apogeum. Wszystko zbiegło się terminem porodu Hayley, która miała urodzić dziecko Klausa Mikaelsona. Przywrócone do życia wiedźmy z Rytuału Żniw postanowiły wykorzystać narodzone dziecko do przywołania do świata żywych największą z nich – wiedźmę Esther – matkę Mikaelsonów.

Wiedźmy zostały pokonane podczas batalii na lokalnym cmentarzu, a noworodek został uratowany. Ostatecznie jednak zrealizowały one swój cel – dusza Esther powróciła do świata żywych w obcym ciele. Dodatkowo do życia (także w obcych powłokach) powrócili dwaj bracia Mikaelsonowie: Finn oraz Kol.

Początkowo Klaus i Elijah byli przeświadczeni, że Hayley zginęła podczas starcia z wiedźmami. Pośrednio była to prawda, lecz powróciła ona do życia jako hybryda, ponieważ w jej krwiobiegu była krew jej jeszcze wtedy nienarodzonej córki wampira. W konsekwencji tych wydarzeń Klaus postanowił ukryć swoją córkę, podtrzymując historię, że zginęła ona podczas rytuału. Powierzył ją opiekę Rebecce – trzeciej z wielkiego trio Mikaelsonów, która wywiozła ją daleko poza obszar działań wiedźm i wilkołaków z Nowego Orleanu.

Problemy Mikaelsonów nie dobiegły końca wraz z unicestwieniem wiedźm z Rytuału Żniw. Na głowie mają problem wilczej watahy Guerrera. Ponadto młoda i urocza wiedźma Davina trzyma na smyczy największego w historii łowcę wampirów Mikaela – ojca Mikaelsonów. Do tego wampir Marcel nie porzucił myśli odzyskania władzy nad miastem i zaczął w ukryciu szkolić nowe wampiry. A klamrę wszystkich kłopotów domyka pojawienie się w świecie żywych Esther – matki stworzycielki pierwotnych wampirów.

THE ORIGINALS – Sezon 2 – Recenzja – ANALIZA – część 1

Tak prezentuje się koniec poprzedniego sezonu THE ORIGINALS oraz początek nowej serii. Co można powiedzieć o dalszej historii o pierwotnych wampirach ? No właśnie, tu jest problem, który notorycznie powtarza się w dosłownie we wszystkich serialach stacji The CW. Nawet jeżeli na początek dostajemy ciekawą historię jakiegoś serialu, to jego kontynuacja szybko pokazuje widzom, że twórcy kolokwialnie mówiąc wypstrykali się z dobrych pomysłów już na samym początku. Tak właśnie było w przypadku „The Vampire Diaries„. Oczywiście spokojnie, jeszcze nie jest tak źle. To dopiero drugi sezon THE ORIGINALS, więc twórcy jeszcze mieli na tym etapie kilka ciekawych pomysłów.

Jednym z nich w THE ORIGINALS 2 jest przywrócenie do życia braci Mikaelsonów. Powrócili oni do świata żywych wraz ze swoją matką Esther. To taki dodatkowy smaczek dla wszystkich sentymentalistów „The Vampire Diaries„. Dla przypomnienia, bo od wydarzeń z ich udziałem w pierwowzorze minęło już trochę lat, a Alzheimer zbiera w dzisiejszych czasach tragiczne żniwo. Finn został zabity przez Matta Donovana w odcinku „The Murder of One„. Teraz w THE ORIGINALS 2 wraca do żywych w ciele czarownika o imieniu Vincent. Natomiast Kol, przez ponad wiek leżał zasztyletowany w trumnie przez Klausa. Gdy został uwolniony z mocy sztyletu, to szybko wrócił do gleby, bo został zabity przez Jeremy’ego Gilberta w odcinku „A View To A Kill„.

THE ORIGINALS – Sezon 2 – Recenzja – ANALIZA – część 2

THE ORIGINALS 2 nadal dobrze utrzymuje napięcie wokół frakcji trzęsących Nowym Orleanem. Wiedźmy Rytuału Żniw zostały pokonane, ale dostajemy ich substytuty, równie groźne i potężne. Wilkołaki też nie dają za wygraną. Teraz nowa wataha rozdaje karty, a kieruje nią Francesca Guerrera. No i zostały wampiry, które poprzez ciągłe knucie Klausa nie mogą żyć zjednoczone w zgodzie. Klaus co prawda darował życie zdrajcy Marcelowi w ramach podziękowania za uratowanie jego córki z rąk wiedźm, podczas walki na cmentarzu. Ten jednak nie poprzestał na znalezieniu sposobu na odzyskanie władzy w Nowym Orleanie. Ponadto Davina przywróciła do życia ojca Mikaelsonów, który postawił sobie za cel zabicie bękarta Klausa. To była zawsze jedyna osoba, której tak naprawdę obawiał się Niklaus. Z obiegu wypadła jedynie frakcja ludzi, choć w pewnym sensie schedę po niej przejęła Cami, do której Klaus ma dużą słabość.

THE ORIGINALS – Sezon 2 – Recenzja – O AKTORACH

Aktorsko THE ORIGINALS 2 dorzuca nam wiele nowych postaci, a nie wszyscy z głównej obsady zostali przedstawieni w pierwszej odsłonie artykułu o THE ORIGINALS.

Wilczyca Hayley Marshall to w rzeczywistości Phoebe Tonkin. To australijska aktorka, którą poznaliśmy z roli Cleo Sertori w serialu „H2O: Just Add Water„. Przed THE ORIGINALS grała też postać Faye Chamberlain w serialu „The Secret Circle„.

Dawny wampirzy król Nowego Orleanu Marcel Gerard to Charles Michael Davis. Serial THE ORIGINALS jest jego pierwszą większą produkcją, ale pojawiał się przez chwilę w innym głośnym serialu „Grey’s Anatomy” jako Dr. Jason Myers.

Jackson Kenner, to aktorsko Nathan Parsons. Aktora ostatnio zaangażowali do roli Maxa Evansa w nowej adaptacji książki Roswell High – „Roswell, New Mexico„. Ponadto znamy go z roli wampira Jamesa Kenta w „True Blood”. Zagrał on również w serialu ABC „Once Upon a Time”.

Rebekah Mikaelson to Claire Holt. Ją także znamy z serialu „H2O: Just Add Water„. Ponadto wcieliła się w rolę Samary Cook w kultowym już teen drama „Pretty Little Liars„.

Historyczny łowca wampirów Mikael to w rzeczywistości Sebastian Roché. Ostatnio mieliśmy go okazję oglądać w roli Reichsministera Martina Heusmanna w drugim sezonie flagowego serialu Amazona – „The Man in the High Castle„.

W THE ORIGINALS 2 pojawia się także Maisie Richardson-Sellers znana głównie z roli Vixen w serialu „Legends of Tomorrow” (od drugiego sezonu). Jednak zdradzenie jej roli w THE ORIGINALS 2 byłoby sporym spoilerem.

I jeszcze na koniec postać Camille „Cami” O’Connell. W jej rolę wcieliła się Leah Pipes. Ta amerykańska aktorka znana jest głównie z roli Katie Clarke w serialu „Life Is Wild„. Aktorka debiutowała na srebrnym ekranie jako Stephanie w kultowej już produkcji „Angel„.

THE ORIGINALS – Sezon 2 – Recenzja – PODSUMOWANIE

THE ORIGINALS 2 to historia słabsza niż ta przedstawiona w pierwszym sezonie. Jednak serial nadal da się oglądać i można go polecić miłośnikom wszelkich produkcji filmowych o wampirach. W drugim sezonie pojawiają się nowe postacie, które dużo wnoszą do serialu. Ciągle pojawiają się nowe zwroty akcji, które dobrze znamy z „The Vampire Diaries„. Zachowano jednak całą pierwotną koncepcję serialu.

Udostępnij w social mediach