THE DEFENDERS – Miniserial – STRESZCZENIE

THE DEFENDERS – Miniserial – STRESZCZENIE                                            WERSJA DEMO – ALWAYS FREE                                                                                                                                        

Gdzie można przeczytać recenzję o tym serialu ?           THE DEFENDERS – Miniserial

Gdzie można w Polsce legalnie obejrzeć ten serial ?      NETFLIX

THE DEFENDERS – Miniserial – STRESZCZENIE   

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 1

PHNOM PENH – Kambodża. Dochodzi do walki na miecze z członkinią prawdopodobnie organizacji The Hand. Osoba, którą szukał Danny Rand zostaje śmiertelnie ranna. Danny dopada zabójczynie i używa na niej swoich zdolności Iron Fista. Przed śmiercią ofiara ostrzega go, że to nie jest miejsce dla niego. Prawdziwa wojna nie toczy się tu, a w Nowym Jorku i tam powinien udać się IRON FIST.

NEW YORK. Trish Walker namawia swoją przyjaciółkę – Jessicę Jones, by się zgodziła na ofertę producenta filmowego, który chce zrobić film o supebohaterce z Manhattanu. Ta oczywiście odmawia, bo nie lubi rozgłosu wokół własnej osoby.

WIĘZIENIE. Luke Cage wychodzi z więzienia. Przy wyjściu z zakładu karnego napotyka adwokata, który przedstawia mu się jako Franklin Nelson. Foggy oświadcza, że zajmował się jego sprawą i jak widać są pozytywne efekty, bo Cage opuszcza pakę. Oferuje mu także dalszą opiekę kancelarii prawnej, ale Luke Cage woli jednak iść własną ścieżką.

SALA SĄDOWA. Matt Murdock prowadzi sprawę o odszkodowanie na rzecz młodzieńca, który przez działania pewnej firmy trafił na wózek inwalidzki. Dzięki niemu dochodzi do ugody i rodzina zyskuje 11 milionów dolarów. Po rozprawie natomiast natrafia na Karen Page.

Podczas przelotu do Nowego Jorku, Danny Rand doznaje wizji zmasakrowanych mnichów – obrońców K’un Lun. Jego podświadomość robi mu wyrzuty za opuszczenie miasta, które miał chronić. W innym miejscu poznajemy kobietę, która przechodzi gruntowne badania medyczne. Wyniki są jednoznaczne i wskazują, że kobieta umiera. Do agencji detektywistycznej J. Jones zgłasza się natomiast pewna kobieta z córką. Prosi ją o pomoc w odnalezieniu męża. Jessica zbywa kobietę, a chwilę później dostaje tajemniczy telefon, by dla własnego dobra nie szukała Johna Raymonda. W tym samym czasie Luke Cage wraca do Harlemu. Pierwsze kroki kieruje do swojej ukochanej Claire Temple. Chwilę później w jej domu zjawia się Misty Knight i prosi Luke’a o krótką rozmowę.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 1 – ciąg dalszy

Matt spotyka się Karen w kawiarni. Podczas rozmowy przekonuje dawną współpracowniczkę, że praca pro bono przynosi mu radość. Wcale obecnie nie brakuje mu maski i czerwonego kostiumu. Ten rozdział życia uważa za zamknięty. Jessica w tym czasie zaczyna się bardziej interesować zgłoszoną sprawą, odkąd dostała tajemniczy telefon z ostrzeżeniem. W pierwszej kolejności ustala, że tajemniczy rozmówca korzystał z budki telefonicznej. Malcolm informuje ją, że zna to miejsce, z którego dzwonił rozmówca. To melina, do której udają się ludzie, aby zniknąć przed światem zewnętrznym. Jessica postanawia udać się we wskazane miejsce.

Misty podczas rozmowy z Lukiem oznajmia mu, że chyba ktoś w Harlemie wykorzystuje młodzież do brudnej roboty. Cage chętnie chce się tej sprawie przyjrzeć z bliska. W tym samym czasie Matt idzie do spowiedzi do swojego znajomego księdza. Przyznaje się przed Bogiem, że okłamał swoją dobrą znajomą, że nie brakuje mu starego życia.

Tajemnicza kobieta, która wcześniej przechodziła rezonans magnetyczny, spotyka się w parku z Madame Gao. Ów kobieta okazuje się przełożoną Gao i nakazuje jej przyspieszenie wdrażanego planu. Luke Cage w tym czasie bierze się do roboty i dociera do dzieciaka, którego Misty podejrzewa o wzięcie brudnej roboty. Jessica natomiast udaje się do wskazanego przez Malcolma miejsca i znajduje tam ładunki wybuchowe. Danny Rand w tym czasie dociera wreszcie do Nowego Jorku. Chwilę później wszyscy bohaterowie odczuwają wstrząsy, które zapoczątkowują trzęsienie ziemi rozrywające budynki Manhattanu. W końcowej scenie odcinka tajemnicza kobieta w bieli rozmawia natomiast niespodziewanie z Elektrą Natchios.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 2

Po zagadkowym trzęsieniu ziemi, ludzką tragedię wykorzystują jak zwykle szumowiny. Na pomoc jednej z ofiar przestępców rusza Matt. Policja podejrzewa atak terrorystyczny. Dowodem na to są zgłoszone przez Jessicę Jones znalezione ładunki wybuchowe. Ta po przesłuchaniu zwija dowody z miejsca przestępstwa. W tym czasie Luke Cage nadal prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zatrudnianych na czarno młodzików z Harlemu. W innej części miasta Madame Gao tłumaczy się kobiecie w bieli, że realizując pierwszy etap napotkali problemy – ścianę z inskrypcjami. Kobieta twierdzi, że to żadna ściana, a brama, którą muszą sforsować. Matt natomiast w tym czasie w barze spotyka się z Foggy’m, swoim dawnym wspólnikiem, a obecnie prawnikiem kancelarii Hogarth. Ten proponuje mu przejęcie części jego służbowych obowiązków w ramach zlecenia. Duża ilość pracy prawniczej pomoże mu w dylemacie czy warto wracać do roboty zamaskowanego Diabła z Hell’s Kitchen.

Jessica szukając danych archiwalnych natrafia na prawniczkę Jeri Hogarth. Ta ostrzega ją przed sprawą, którą zajmuje się obecnie pani detektyw. To coś znacznie większego, gdzie zaangażowane jest FBI i Departament Bezpieczeństwa. Następnie Jeri zleca Foggy’emu zajęcie się sprawą J. Jones jeśli wdepnie w coś, co zagrozi ich kancelarii. Jessica już właśnie w to coś wdepnęła, a gdy wraca do swojego biura widzi Johna Raymonda celującego z broni do Malcolma. Człowiek ten boi się ludzi, dla których wykonywał pracę i czuje, że teraz go dopadną. Chwilę później do biura Jessiki wparowuje Elektra. Raymond instynktownie popełnia samobójstwo, a Jessica rusza w pościg za wojowniczką z mieczem. Zostaje jednak zatrzymana na ulicy przez Misty Knight.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 2 – ciąg dalszy

W międzyczasie Danny i Colleen odnajdują w magazynie ciała pomordowanych przez ludzi z The Hand. Nagle w środku zjawia się ekipa do oczyszczenia terenu, ale Colleen nie zamierza się temu przyglądać. Razem z Dannym obezwładniają ludzi w kombinezonach. Gdy jeden z nich ucieka na zewnątrz, Danny rusza za nim w pościg. Jak się okazuje to jeden z nieletnich z Haremu zatrudnianych na czarno, który nawet nie wie, dla kogo pracuje.

Danny’ego podczas przesłuchania sprzątacza zatrzymuje Luke Cage. Dochodzi do walki, w której ciosy Randa nie robią na olbrzymie wrażenia. Dostaje przy tym niezły łomot, do momentu, aż zbiera w sobie energię chi i atakuje bohatera Harlemu żelazną pięścią. Ta powala przeciwnika, który jest równie zaskoczony, co wcześniej Danny w kwestii odporności Afroamerykanina na jego ciosy. Chwilę później na miejscu zdarzenia pojawia się policja, dlatego Colleen zabiera Danny’ego i opuszcza teren.

W końcowych scenach odcinka widzimy kobietę w bieli, która trzyma na uwięzi Sticka. Ten poznaje ją i nazywa ją jej imieniem – Alexandra. Misty przesłuchuje natomiast pannę Jones. Ta nie chce ujawniać szczegółów zajścia w jej biurze. Przesłuchanie przerywa Matt Murdock, który wchodząc przedstawia się jako adwokat zatrzymanej.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 3

W retrospekcjach (miesiąc przed bieżącymi wydarzeniami) człowiek Alexandry informuje ją o przejęciu Czarnego Nieba (ciała Elektry Natchios). Przy wykorzystaniu mistycznej wiedzy Elektra zostaje przywrócona do życia. Trafia pod opiekę Alexandry, która oznajmia jej, że też przechodziła już przez swoją śmierć. Następnie wojowniczka przechodzi trening, który przywraca jej dawne umiejętności.

W bieżących wydarzeniach Stick jest przetrzymywany przez Alexandrę. Ta przyprowadza do niego Elektrę, by razem wydusiły z niego informację o Iron Fiście. Stick wykorzystuje miecz Elektry i odcina sobie dłoń, co umożliwia mu ucieczkę z niewoli. W tym samym czasie Matt rozmawia z Jessicą, że przejął jej sprawę w ramach pomocy koledze z kancelarii Jeri Hogarth. Ta uważa, że nie potrzebuje prawnika i udaje się do rodziny Johna Raymonda. Później zaczyna śledzić Matta i dostrzega jak niewidomy zwinnie przeskakuje przez ogrodzenie.

Luke natomiast zwierza się Claire Temple, że natrafił na człowieka ze świecącą dłonią. Claire zna tą osobę i postanawia, że obydwoje muszą się poznać, bo walczą po tej samej stronie. Po wstępnych opowieściach na temat swoich umiejętności panowie jednak nie mogą dojść do porozumienia. Różni ich pogląd na tą samą sprawę. Następnie Danny i Colleen zaczynają szukać powiązań The Hand z firmami wydmuszkami, zakładanymi w różnych częściach świata. Okazuje się, że przez jego rodzinną firmę przechodziły pieniądze organizacji The Hand, która ma obecnie siedzibę w Nowym Jorku.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 3 – ciąg dalszy

Jessica Jones zaczyna drążyć sprawę Johna Raymonda i odkrywa, że w tym roku oddano do użytku jego architektoniczne dzieło. Jest nim wieżowiec Midland Circle w Hell’s Kitchen na Manhattanie. Na ślad tego budynku trafia też Luke Cage w domu chłopaka, o którego poszła bójka z Randem przed budynkiem magazynu. Obecnie przebywa on w areszcie, po tym jak został zatrzymany przez policję na miejscu zdarzenia. Chwilę później matka chłopaka odbiera telefon z informacją, że jej syn zginął w celi aresztu.

Danny Rand bierze sprawy w swoje ręce i udaje się oficjalnie z wizytą do zarządu Midland Circle Financial. Przed zarządem wygarnia im, jaką są organizacją i że stoją za śmiercią jego rodziców. Na najwyższym piętrze dochodzi do strzelaniny, którą z samego dołu słyszy Matt Murdock. Dochodzi do walki z ludźmi The Hand, a niespodziewanie z odsieczą Danny’emu przybywa Luke Cage. Do duetu dołącza Jessica i Matt. Alexandra natomiast wysyła na nich Czarne Niebo. Ta stacza bezpośredni pojedynek z Mattem, który po czasie rozpoznaje w wojowniczce Elektrę Natchios. Ostatecznie z pomocą przybywa Iron Fist niszcząc jej miecz. Używa przy tym swoich umiejętności gromadzenia energii chi. Następnie cała czwórka opuszcza wieżowiec Midland Circle.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 4

Po ucieczce z Midland Circle: Jessica, Luke, Matt i Danny znajdują schronienie w przypadkowej chińskiej restauracji. Tam wyjaśniają sobie z kim mają do czynienia i jak działa organizacja zwana The Hand. Jessica namawia swojego prawnika, by zaufał reszcie i ujawnił swoje oblicze. Ostatecznie Matt ściąga z głowy szalik robiący za maskę. Przedstawia się następnie z imienia swoim nowym partnerom we wspólnej wojnie. Pogawędkę na temat planu działania przerywa im wizyta Sticka. Nareszcie ma on okazję spotkać Iron Fista. Jemu niegdyś poprzysiągł wierność i ochronę. Wyjawia grupie z jakiej wywodzi się organizacji i jakie były jej cele. Na jego nieszczęście jest on ostatnim członkiem tej organizacji. Dlatego do walki z The Hand potrzebuje pomocy, co jest na rękę Danny’emu.

Jessica jednak w swoim stylu postanawia odciąć się od tej akcji. Tym samym opuszcza grupę po wywodach Sticka. Po powrocie do domu zauważa kolejne dziwne papiery. Te powiązane są ze sprawą, w którą wplątał się John Raymond. Następnie postanawia odwiedzić wdowę po Raymondzie. Kobieta informuje ją, że od doby jest przez kogoś obserwowana, kto podaje się za policję. To wszystko zmusza panią detektyw do refleksji.

W tym samym czasie Alexandra spotyka się ze swoim wewnętrznym oponentem. Namawia go do zjednoczenia sił, z uwagi na bliskość ustanowionego celu działalności The Hand. Według niej wszystkie najważniejsze osoby w organizacji muszą teraz działać wspólnie. Tylko tak cel będzie zrealizowany. Nie każdy w The Hand ufa teraz Alexandrze, bo stali się świadkami pierwszej porażki Czarnego Nieba. Na jej ożywienie wykorzystano sporo środków organizacji. Alexandra zapewniała bowiem resztę, że Elektra będzie idealną bronią w ich wspólnej wojnie.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 4 – ciąg dalszy

Stick kontynuuje opowiadanie o przeciwniku z jakim mają do czynienia. The Hand już w przeszłości wywoływało sztucznie katastrofy. Wszystko aby przykryć swoją prawdziwą działalność. Tym razem gra jest o bardzo dużą stawkę i życie milionów mieszkańców Nowego Jorku. Stick wyjawia też grupie tożsamość przywódczyni The Hand, którą obecnie zna pod imieniem Alexandra. Wstępnie Luke chce pomóc Danny’ego w walce. Nie chce jednak, by ten przyzwyczajał się do ich wspólnej pracy. Chwilowo wróg jest wspólny, bo zagraża także jego ukochanemu Harlemowi. Po tej akcji ich drogi się rozejdą. Wiele obaw co do otwartej wojny ma natomiast Matt. On wie, że The Hand wykorzysta ich bliskich. Wszystko, by ich osłabić, bo organizacja ta nigdy nie gra czysto. Na osobności ze Stickiem natomiast rozmawia o Elektrze. Ten przekonuje Matta, że ożywiona jest już inną osobą niż tą, którą wcześniej znał.

Rozmowę przerywa im Alexandra, która niespodziewanie zachodzi ich od tyłu w ich tymczasowej kryjówce. Przywódczyni The Hand proponuje układ Danny’emu. W przeciwnym razie gdy spotkają się wszystkie „pięć palców ręki” rozpocznie się prawdziwa rzeź niewiniątek. Danny jednak nigdzie się nie wybiera . Nawet mu się nie śni jednoczyć się z wrogiem, który zabił jego rodziców. Chwilę później do restauracji wkracza Elektra. Gdy ta szykuje się do walki z grupą bohaterów, wjeżdża w nią samochodem powracająca do ekipy Jessica Jones.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 5

Porażka The Hand nie wchodzi w grę. Żarty się skończyły i „pięć palców ręki/dłoni” jednoczy swe siły. Wszystko po to, by wybić wroga zabarykadowanego w chińskiej restauracji i uprowadzić Danny’go Randa. Dochodzi do ostrej jatki, z której wyrywa się Matt chcący walczyć na osobności z Elektrą. Właściwie to chce z nią porozmawiać, by przywrócić jej wspomnienia. I w pewnym sensie mu się to udaje. Elektra przez chwilę zaprzestaje walki, jednak później znika bez śladu. Całej grupie tym samym udaje się wydostać z potrzasku. W ferworze walki tracą jednak z widoku Luke’a. Następnie ekipa THE DEFENDERS ukrywa się w dojo Colleen. Tam dopiero dołącza do nich Cage, który jak się okazuje obezwładnił „afrykański palec ręki/dłoni”. Podczas przesłuchania przyznaje się on, że The Hand nie zależy na Danny’m, ale na mocy Iron Fista.

Elektra wraca do Alexandry, a od teraz jej organizacja zaczyna również zagrażać bliskim naszych bohaterów. Colleen zaczyna się zastanawiać, czy to dobrze, że namówiła Randa na przyłączenie do zespołu innych bohaterów Manhattanu. Następnie w ciemnej ulicy Colleen natrafia niespodziewanie na swojego dawnej senseia. Jak się okazuje Bakuto także wrócił do życia. Z tego starcia dziewczyna wychodzi ranna.

Z uwagi na niebezpieczeństwo dla wszystkich bliskich, Matt pierwsze swoje kroki kieruje do Karen. Chce ją odizolować i ochronić przed ewentualnym atakiem The Hand. Luke natomiast udaje się do Claire, a Jessica idzie po swoją przyjaciółkę Trish. Wszystkich bliskich lokują na komisariacie policji, pod opieką Misty Knight.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 5 – ciąg dalszy

W tym czasie Matt przywdziewa kostium Daredevila i sam się bierze za przesłuchanie Sowande. Piątka z The Hand dowiaduje się, że Iron Fist zyskał nowego potężnego sojusznika. To nie tylko świetny wojownik, ale niebezpieczne są dla organizacji jego relację z Elektrą Natchios. Alexandra nadal jednak wierzy w swoje nowe dziecko. Kobieta wie, że Czarne Niebo ją nie zawiedzie. Pozostali jednak buntują się przeciwko takiemu rozumowaniu przywódczyni organizacji. Dla nich celem jest powrót do Kun Lun dzięki Iron Fistowi. Czarne Niebo natomiast to bardzo niepewna inwestycja.

Podczas przesłuchania Sowande traci przytomność. W tym czasie Matt opowiada o swojej przeszłości z Elektrą. Przekonuje innych, że potrafi do nie dotrzeć. Chwilę nieuwagi wykorzystuje Sowande, który zdążył się ocknąć i zaatakować od tyłu Danny’ego Randa. Z uścisku śmierci wybawia go Stick, skracając Sowande o głowę. W międzyczasie Elektra opuszcza kryjówkę The Hand i udaje się za głosem serca do mieszkania Matta. Tam wracają jej kolejne wspomnienia z poprzedniego życia, przy których dziewczyna zasypia na łóżku Diabła z Hell’s Kitchen.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 6

Stick tłumaczy się ekipie dlaczego zabił Sowande. Nie mógł ryzykować utraty życia Danny’go. Iron Fist jest bowiem dosłownie kluczem dla członków The Hand do powrotu do Kun Lun. W związku z tym grupa wpada na pomysł, by trzymać Iron Fista jak najdalej od członków The Hand. Ten jednak dobrowolnie nie chce się dać odizolować. Dochodzi do walki Danny’ego z resztą THE DEFENDERS. Gdy Danny używa świecącej pieści to traci następnie siły i wtedy zostaje obezwładniony przez Jessicę. Po tej akcji Luke zgłasza się na ochotnika do pilnowania Danny’ego. Jessica i Matt ruszają natomiast do budynku zaprojektowanego przez Johna Raymonda. Wszystko po to, by poznać jego tajemnicę, a dokładnie tajemnicę samej lokalizacji wieżowca.

Stick postanawia zapakować głowę Sowande i wysłać ją innym członkom The Hand. Jessica zaprowadza Matta do domu wdowy po Johnie Raymondzie. W tym czasie Gao próbuje przemówić do rozsądku Alexandrze, że Czarne Niebo jest stracone i nie ma co na dziewczynie opierać całej strategii działania. Ta jednak nie daje się przekonać, co sprawia, że Gao zaczyna rozumieć buntowniczą postawę innych członków The Hand wobec swojej przywódczyni.

Związany Danny próbuje przekonać Luke’a, że powinien przystąpić do walki. Podczas szczerej rozmowy obydwoje opowiadają o swojej przeszłości. Danny opowiada o starciu ze smokiem w Kun Lun, a Luke o swoim dziwnym związku z Jessicą Jones. W tym samym czasie Elektra wraca do Alexandry. Ta przyznaje jej się, że jej ciało umiera, a z czasem ona wraz z nim. Tym razem będzie to już jej ostatni żywot. Przekonuje ją także do wiary w to, że jako Czarne Niebo jest kluczem do wszystkiego.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 6 – ciąg dalszy

Jessica rozmawia z córką Johna Raymonda. Podczas rozmowy Matt podchodzi do pianina i zaczyna grać. Nierówne dźwięki wskazują ukryte w instrumencie muzycznym plany architektoniczne jej ojca. Okazuje się, że wcale nie chodzi o sam budynek, ale to co jest pod nim. Gdy wracają z domu Raymonda, Matt spostrzega, że coś jest nie tak z miejscem przetrzymywania Randa. Tam Stick przygotował specjalny wywar, który ściął z nóg czarnoskórego olbrzyma. Sam bowiem jak twierdzi, odnalazł trzecią drogę, którą jest pozbycie się Iron Fista. W ostatniej chwili przed śmiercią Danny’ego ratuje go niespodziewanie Elektra. Dochodzi do walki dziewczyny ze Stickiem. Ta powala niewidomego dziadka, ale w kulminacyjnym momencie w kryjówce zjawia się Matt i Jessica. Czarne Niebo zdąża wbić miecz w pierś Sticka, a następnie stacza walkę z THE DEFENDERS. Tym razem nie zawodzi pokonując przeciwników i porywając Iron Fista.

W międzyczasie w The Hand dochodzi do inscenizacji pojednania Murakami z Alexandrą. W rzeczywistości jej największy oponent chce ją zgładzić. Przywódczyni jednak stawia na swoim, gdy w jej drzwiach pojawia się Czarne Niebo z nieprzytomnym Danny Randem na tacy. Alexandra jest niezadowolona, że mimo dostarczenia Randa Murakami nadal ją lekceważy i podważa jej przywództwo. Dla demonstracji siły i pełnej kontroli nad sytuacją rozkazuje Elektrze zabicie: Jessiki Jones, Luke’a Cage’a i Diabła z Hell’s Kitchen, kimkolwiek on jest. Następnie wykazuje swoje oburzenie za traktowanie z jakim się spotyka ze strony pozostałej już „trójki palców”. Niespodziewanie jej monolog przerywają przebite przez jej ciało ostrza. Cios wyprowadza Elektra ! Dziewczyna całkowicie już odzyskała swoje dawne wspomnienia, a szczególnie te dotyczące jej ukochanego. Następnie oznajmia grupie, że od teraz członkowie The Hand pracują dla niej.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 7

Po bijatyce z Elektrą w kryjówce THE DEFENDERS, cała trójka budzi się na komisariacie policji. Matt próbuje przekonać Misty Knight, że musi pomóc Danny’emu Randowi. Jednak policjantka nie daje się zbytnio przekonać. Ostatecznie Matt prosi policję o możliwość konsultacji z rzekomo jego klientami. Foggy w międzyczasie przynosi mu z domu jego czerwony kostium. Finalnie wygrywa opcja siłowa, więc ucieczka całej grupy z komisariatu wbrew woli lokalnej policji.

W tym samym czasie członkowie The Hand są wstrząśnięci zabójstwem ich przywódczyni. Co prawda chcieli ją odsunąć od władzy, ale zabicie jej wiązało się z ryzykiem odsłonięcia, a to tajna organizacja. Alexandra pociągała za sznurki i utrzymywała kontakty międzynarodowe. Bez niej jest ryzyku upadku tego globalnego przedsięwzięcia. Te tłumaczenia nie robią na Elektrze żadnego wrażenia. Oznajmia im, że ma gdzieś organizację. Zależy jej tylko na pozyskaniu substancji, która będzie pozwalać jej wiecznie oszukiwać śmierć. Teraz kiedy poznała sekret, gdzie substancja ma być wydobyta, to tylko ta sprawa ma dla niej jakiekolwiek znaczenie.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 7 – ciąg dalszy

Następnie Elektra przenosi Randa na teren bramy z inskrypcjami. Daje mu wybór dobrowolnego poddania się jej woli. Ten jednak nie ma zamiaru przystawać na jej warunki i dochodzi do walki. THE DEFENDERS ruszają natomiast na pomoc porwanemu. Od razu po wejściu do obiektu natrafiają na Gao, Murakami i Bakuto. Tu także nie może obejść się bez bijatyki. Tym razem przeciwnicy są większego kalibru, bo to filary organizacji The Hand. Do walki dołącza Colleen, której znudziło się kisić na komisariacie policji. Od razu po przybyciu bierze się za Bakuto. Chce tym razem ubić go raz, a dobrze. Kiedy członkom The Hand sytuacja wymyka się spod kontroli, to ratują się ucieczką.

Do THE DEFENDERS dołącza Claire, a Colleen pokazuje grupie ukryte przez architekta ładunki wybuchowe. Wojowniczka zwinęła je z komisariatu policji. Ku niezadowoleniu Jessiki namawia grupę, że ostatecznie trzeba nie tylko uratować Danny’ego, ale zniszczyć raz na zawsze przedsięwzięcie The Hand. Popiera ją Matt, bo wie, że ładunki wybuchowe rozwiążą problem organizacji. W ten sposób ta już nigdy nie zagrozi ich bliskim.

W tym czasie Elektra zagrała na złą nutę, co wkurza Randa i uaktywnia jego świecącą pięść. Ta powala przeciwniczkę na glebę. Elektra szybko jednak zbiera swoje siły i tym razem wykorzystuje podstęp. Sprawia, by pięść Randa trafiła w mistyczne wrota. Nagle Danny przenosi się bezpośrednio do Kun Lun. Ląduje w miejscu szkieletu pradawnego smoka, z którym sam się niegdyś mierzył, bo zostać ostatecznie Nieśmiertelnym Iron Fistem.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 8

Grupa ratunkowa nie może dojść do porozumienia w sprawie wykorzystania ładunków wybuchowych. Nagle Jessica Jones zmienia front. Uznaje, że wykończenie organizacji jest dobrym pomysłem. Na końcu nawet Luke przystaje na tą propozycję. Przy okazji Misty obrywa, za utracenie ładunków wybuchowych ze składnicy dowodów. W tym samym czasie Elektra oraz członkowie The Hand przechodzą przejściem do Kun Lun.

THE DEFENDERS ruszają do akcji. Po wejściu do budynku Midland Circle, w jednym z korytarzy, Matt wyczuwa za ścianą ukryte przejście. Gdy Luke rozwala drzwi, po drugiej stronie śmiałkowie widzą windę. Następnie pełni wątpliwości zjeżdżają windą pod poziomy budynku. Dziewczyny w tym czasie zajmują się podstawianiem ładunków wybuchowych. W pewnym momencie zauważają osamotnionego Bakuto. Colleen staje naprzeciwko swojego dawnego mistrza i rozpoczyna konfrontację na miecze.

W Kun Lun Gao konfrontuje się z Danny’m Randem. Wcześniej informuje go, że przejście jest równoczesnym ratunkiem. Lada chwila Nowy Jork czeka ponury koniec. Danny próbuje temu zaradzić, ale zostaje skutecznie powstrzymany przez Murakami. W tym czasie winda z bohaterami zjeżdża niemal na sam dół. Tam przed przejściem do Kun Lun czeka na nich komitet powitalny. THE DEFENDERS szybko obmyślają plan działania. Wypada na to, że Jessica jako pierwsza robi za wabik. Następnie dochodzi do wielkiej bijatyki. Gdy płotki zostają pokonane, czas na przeciwników większego kalibru. Zabawa jednak dopiero się zaczyna, gdy Danny aktywuje swoją pięść.

W tym czasie na górze Colleen ma problemy z pokonaniem lepszego od siebie przeciwnika. Z pomocą rusza Misty, która pojawia się w obiekcie, by zapobiec katastrofie. Strzelanie do nieśmiertelnego Bakuto nie daje jednak żadnego rezultatu. Następnie pomocy próbuje udzielić Claire, ale Bakuto szybko ją obezwładnia. Gdy szykuje się do zabicia pielęgniarki, to Misty zasłania ją własnym ciałem. Przy akcji traci rękę. Chwilę nieuwagi wykorzystuje Colleen, która skraca swojego mistrza o głowę.

THE DEFENDERS – Miniserial – Streszczenie – ODCINEK 8 – ciąg dalszy

Pod powierzchnią walka nabiera rumieńców, gdy sprawy w swoje ręce bierze Elektra. Jednak z czwórką bohaterów i ona nie ma większych szans. Matt w oddali słyszy uruchomiony zapalnik zegarowy przymocowany do ładunków wybuchowych. Nakazuje brygadzie zabrać Danny’ego, bo zgodnie z obietnicą w pierwszej kolejności to misja ratunkowa. Sam postanawia zostać na dole, by spróbować ponownie dotrzeć do świadomości i wspomnień swojej dawnej ukochanej. Daredevil nie chce ją skrzywdzić. Ta jednak nie ma zamiaru słuchać i rusza z nim do walki. Rani Matta, a następnie rzuca jednym ze swoich sztyletów w stronę windy. Jessica szybko powstrzymuje windę przed spadkiem, zanim jej kompani opuszczą niebezpieczny środek ewakuacji.

Danny, Luke, Jessica, Colleen, Claire oraz Misty opuszczają budynek na czas. Pod nim natomiast walka z Elektrą trwa w najlepsze. Ta zaczyna odczuwać nadchodzącą zagładę. Ten moment nadchodzi i odpalone ładunki wybuchowe zaczynają wyburzać wieżowiec. Gruzy obiektu spadają na magiczne przejście, w którym toczą pojedynek Daredevil i Elektra. Ten kończy się podniosłą chwilą i pocałunkiem dawnych kochanków. Dokładnie w momencie przysypywania ich gruzami wieżowca Midland Circle.

Następnie wszyscy wracają do swoich bliskich. Jednak Karen i Foggy nie doczekali się w drzwiach komisariatu ich najlepszego przyjaciela. Ten oddał życie, a jedne z jego ostatnich słów kierowanych do Randa brzmiały: „chrońcie moje miasto”.

Na zakończenie Luke żegna się z Jessicą, ale nie chcę by ich relacje ponownie się osłabiły. Ta obiecuje, że tym razem tak nie będzie. Sama wraca do branży detektywistycznej, a Malcolm odnawia jej biuro. Danny natomiast zaczyna czuć, że Nowy Jork jest jego prawdziwym domem. Karen wciąż wierzy, że Matt może jednak przeżył katastrofę. W końcowej scenie serialu widzimy natomiast poranionego Matta Murdocka. Ten budzi się obolały prawdopodobnie w jakimś klasztorze.

Udostępnij w social mediach