Syfy kasuje Krypton

Syfy kasuje Krypton – co oznacza, że drugi sezon tego superbohaterskiego serialu science-fiction jest sezonem ostatnim. Czy jest to dla kogoś zaskoczeniem, który widział historię dziadka największego bohatera naszego globu ?

Pierwszy sezon serialu „Krypton” nie porwał czytelników komiksów DC. Czytając doniesienia medialne, podobał się on prawie jedynie osobom, które znają planetę Krypton jedynie z poprzednich ekranizacji filmowych. Stacja Syfy dała jednak zielone światło na jego kontynuację, w której pojawia się uwielbiany przez wielu Lobo. Baa, były nawet plany spin-offu z udziałem tego anty-bohatera. Wyniki oglądalności drugiego sezonu były jednak tak marne, że włodarzom stacji nie pozostało nic innego, jak anulować serię i zakończyć ją na drugim sezonie.

Syfy kasuje Krypton - postać Lobo

Serial opowiadał o dziadku Supermana, który zamieszkuje planetę KRYPTON, a wydarzenia opowiedziane w serialu miały miejsce około 200 lat, przed narodzinami Ostatniego Syna Kryptonu. Wszystko zaczyna się od momentu, kiedy Seg-El jest świadkiem jak jego dziadek zostaje skazany za zdradę przez władze Kandoru. Gdy dorasta podejmuje decyzje przywróceniu chwały swojego rodowi, by ponowie House of El stał się cenionym rodem wśród społeczności planety.

Syfy kasuje Krypton

To świeża decyzja, więc nic jeszcze nie wiadomo, czy ktoś inny będzie chciał uratować serial. Naturalnym podmiotem wydaje się w obecnych czasach platforma DC Universe. Jednak szefostwo platformy musi samo zadać sobie pytanie, czy potrzebuje seriale, które okazały się zgniłym jabłkiem. I czy nie lepiej bazować jedynie na swoich autorskich i świeżych produkcjach.

Jesteśmy jeszcze winni naszym czytelnikom recenzję drugiego sezonu serialu KRYPTON. Ta niebawem wyląduje na stronie Seriale Srebrnego Ekranu.

 

I jeszcze jedna informacja. Cały serial możemy obejrzeć w Polsce na kanale HBO oraz na platformie HBO GO.

Udostępnij w social mediach