Supernatural na Amazon Prime Video

Supernatural na Amazon Prime Video. Tak – to ten moment, że w Polsce legalnie ponownie można obejrzeć serial „Supernatural„. Tym razem pierwszy raz jest on dostępny u nas w streamingu, więc możemy go obejrzeć w każdej chwili, o dogodnej dla nas porze dnia i nocy. 15 grudnia 2019 roku, 14 sezonów serialu wylądowało na platformie Amazon Prime Video.

Serial ma wielu fanów na całym świecie, w tym w Polsce. Niestety odkąd zniknął on z oferty kanałów TVN był problem, by go w Polsce legalnie obejrzeć. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, bo serial można było znaleźć w zakamarkach neta, ale ciągle mówimy o źródłach legalnych. Teraz nareszcie produkcja ta ląduje na jednej z platform streamingowych dostępnych w Polsce.

Supernatural na Amazon Prime Video – z problemami, ale jest

Supernatural na Amazon Prime Video to nie jest oczywiście przypadek. Zabiegi o to, by serial ten zagościł dla polskich widzów na tej platformie, były czynione od kilku miesięcy. Wszystko zgodnie z publiczną obietnicą daną fanom serialu podczas prezentacji Konwentu Supernatural (red. który swoją drogą ostatecznie się nie odbył i został odwołany przez organizatora). Nareszcie się udało i czternaście sezonów  trafiło na na platformę. To prawie komplet, bo zostaje jeszcze finałowy piętnasty sezon, który jest emitowany do maja 2020 roku.

W momencie udostępnienia serialu nie wszystkie odcinki posiadają jeszcze polskie tłumaczenie. Są braki, ale to już typowe dla Amazona, że etapowo uzupełnia luki translatorskie w serialach na licencji. Cytując babcię Pawlakową „był czas przywyknąć przecież” (red. choć ludzie w mediach społecznościowych się dziwią. Wniosek – nie korzystali nigdy lub prawie nigdy z tej platformy). Z czasem zapewne tłumaczenie zostanie uzupełnione, jak to ma miejsce w innych serialach, które zagościły w Polsce na tej platformie.

Z problemami, ale jest. Supernatural na Amazon Prime Video. Serial, który przez lata zgromadził rzesze swoich fanów. No OK. nie jest to TOP-owa produkcja na miarę „Breaking Bad„. Jednak jej popularność się zwiększała na różne sposoby i według różnych, odmiennych przesłanek. Powstały przez lata liczne fandomy. Serialowy dark fantasy stworzony przez Erica Kripke’ego liczbą fanów mógł konkurować z fendomami takich produkcji jak „Doctor WHO„, czy Star Trek-ów. (red. dorzuciłbym do tego fanowski hype na Bybylon 5. Młodzi widzowie tego nie pamiętają, ale ten serial też swego czasu elektryzował i podrywał tłumy jeszcze w czasach pre-mediów społecznościowych).

Supernatural na Amazon Prime Video – czyli z legalnego źródła

Supernatural na Amazon Prime Video to też okazja na aktualizację do tej pory udostępnionych recenzji w temacie tego serialu. Właściwie strona Seriale Srebrnego Ekranu zatrzymała się na drugim sezonie „Supernatural„. [red. szczerze ? Ciężko mi było odchodzić od koncepcji tego serwisu, który promuje równocześnie legalną kulturę. Przy każdej recenzji podaje przecież podlinkowaną informację, gdzie można w sieci legalnie obejrzeć opisywany serial. Baa, w ten sposób po zniknięciu Showmaxa zostałem trochę na lodzie z niewykorzystanymi recenzjami. No ale taka była koncepcja serwisu i tego chcę się trzymać]. W związku z tym wydarzeniem w przyszłości (red. nie wiem kiedy, bo teraz zima odpada z uwagi na strategię serwisu, więc chyba od wiosny) będą się pojawiać recenzje kolejnych sezonów tego serialu.

To ciekawe, ale Supernatural na Amazon Prime Video sprawił, że wielu ludzi w Polsce właśnie pierwszy raz odpaliło okres próbny na platformie Amazona (red. skąd to wiem ? Wróżka czy jasnowidz ? Nie – wystarczy poczytać sobie w różnych miejscach odczucia widzów, związane z udostępnieniem Supernatural na Amazon Prime Video). Przy okazji może Ci widzowie zobaczą, co innego ciekawego ma dla polskiego widza przygotowane ta platforma. (red. no Ci co czytają stronę Seriale Srebrnego Ekranu to o tym wiedzą. Ci co są zamknięci w bańce mydlanej muszą właśnie czekać na tego typu magnetyczne wydarzenie). Czternaście udostępnionych sezonów tego popularnego serialu jest ku temu dobrą okazją, by zacząć swoją przygodę z Amazon Prime Video.

Udostępnij w social mediach