Star Wars – seriale

Star Wars – seriale.

Ostatnio Disney ogłosił trzeci w kolejności serial fabularny z univerum Star Wars. Ewan McGregor powróci do roli Obi-Wana Kenobiego. Dostaniemy więc serial o jednej z najbardziej lubianych postaci ze świata Gwiezdnych Wojen !!

Star Wars – seriale, zanim stały się faktem

Zanim George Lucas sprzedał swoje firmy, miał plany stworzenia pierwszego serialu fabularnego osadzonego w universum Gwiezdnych Wojen. Jednak gdy poszedł z nimi do różnych telewizji, to mówiąc obrazowo – wyśmiali go i popukali się po głowie. Koszt produkcji jednego odcinka takiego serialu był wyższy, niż najdroższego dotychczas serialu telewizyjnego jaki powstał w całości. Nie dziwi więc reakcja szefostw tych kanałów telewizyjnych. Później czasy się zmieniły, bo w branży pojawili się nowi bogaci gracze i zaczęli serwować nam seriale za pośrednictwem własnych platform streamingowych w sieci. Gdyby Lucas był cierpliwy i wybrał odpowiedni moment, to już dawno byśmy mieli serial fabularny Star Wars.

Fani musieli uzbroić się w cierpliwość, by ujrzeć dodatkowo Star Wars – seriale. Nowa machina Disney’a ruszyła od filmów. Dokładnie od nowej trylogii. Później, by nie dać widzom zatęsknić na dłużej za filmami Star Wars, zaczęli serwować widowni dodatkowo Gwiezdne Wojny – historie. Teraz natomiast przyszedł czas na Star Wars – seriale. Do tej pory w świecie seriali Star Wars mieliśmy tylko animacje. Teraz też czas na seriale aktorskie.

Star Wars – seriale – The Mandalorian

Pierwszy serial jaki pojawi się w tym roku na otwarcie platformy Disney+ to tytuł, który elektryzuje chyba każdego fana Star Wars – „The Mandalorian„. Premiera pierwszego sezonu odbędzie się 12 listopada 2019 roku. Niestety w pierwszej fali platforma Disney+ po swojej premierze nie przewiduję Polskę. Czy kogoś to dziwi ? (Tak – ludzi, którzy łykają polityczną propagandę jaki to nasz kraj jest doceniany na świecie). Na debiut platformy Disney+ przyjdzie nam trochę poczekać. Polska jest w planach, ale w kolejnych falach ekspansji platformy.

O czym ma być „The Mandalorian” ? Serial ma się skupiać chronologicznie na czasach po upadku Imperium Galaktycznego, ale jeszcze przed narodzinami Najwyższego Porządku. Chilijski aktor Pedro Pascal wcieli się w głównego bohatera, Mandalorianina, wokół którego będzie się kręcić akcja serialu. Twórcą serialu jest Jon Favreau. Napisał on też scenariusz do pierwszego sezonu.

Star Wars – seriale – kolejne nowości

Drugi serial aktorski ze świata Star Wars – to opowieść o Cassianie Andorze. Serial jeszcze nie ma oficjalnego tytułu (w momencie pisania tego tekstu -> patrz data). Wraz z tą postacią wrócimy oczywiście w czasy Sojuszu Rebeliantów i walki z Imperium, czyli to co tygrysy lubią najbardziej.

No i ostatnio potwierdzono, że trzecim serialem będzie produkcja o Obi-Wanie Kenobim. Ostatnio fani komiksowi cieszyli się z nowych seriali Marvela. Teraz fani seriali i fani Star Wars (równocześnie) nareszcie się też doczekali. Star Wars – seriale stają się faktem już od jesieni 2019 roku. A kolejne lata to kolejne seriale i kolejne ich sezony. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że będziemy zadowoleni ich poziomem. Czas zapiąć pasy i ruszyć w odległą galaktykę… tym razem serialową 😉

Star Wars – seriale – jeszcze kilka słów o Disney+

Jeszcze na koniec jedna informacja.

UWAGA ! Seriale na platformie Disney+ będą udostępniane w formacie tygodniowym, a nie tak jak na Netflixie i Amazon Prime Video – cały sezon w jeden dzień.

Udostępnij w social mediach