Serialowy wrzesień z HBO GO

Serialowy wrzesień z HBO GO. Każdego roku nieco na wzór polskich tradycyjnych telewizji, HBO przygotowuje znacznie lepszą ofertę programową na jesienną ramówkę. Rok temu dostaliśmy wręcz prawdziwe hity. Wśród nich znalazły się kontynuacja kultowego komiksu DC Alana Moore’a, wg Damona Lindelofa oraz superprodukcja fantasy w koprodukcji HBO i BBC, na motywach twórczości Philipa Pullmana. W tym roku HBO też szykuje się na gorącą jesień. Zobaczcie jak wygląda na start Serialowy wrzesień z HBO GO.

Serialowy wrzesień z HBO GO – wrześniowy powrót kondora

Już dzisiaj, 4 września 2020 roku na platformie HBO GO ląduje drugi sezon serialu „Condor„. Znany w Polsce pod tytułem Trzy dni Kondora. Serial w Polsce był wcześniej dostępny jedynie na platformie Showmax, która opuściła europejski rynek z dniem 31 stycznia 2019 roku. W kolejnych miesiącach w Polsce HBO nabyło prawa do dystrybucji tego serialu. Teraz na platformie HBO GO ląduje druga odsłona tej serii.

Serial sensacyjny „Condor” śledzi losy Joe Turnera, młodego analityka CIA, dla którego praca w agencji zawsze była źródłem sprzecznych emocji i wątpliwości. Kiedy Joe odkrywa coś, przez co giną wszyscy członkowie zespołu, jego dylematy moralne przeradzają się w prawdziwą walkę o życie. Poddany ogromnej presji zostaje zmuszony do ucieczki. Musi też dowiedzieć się, kto stoi za spiskiem i powstrzymać go przed realizacją zamierzonego celu, który zagraża życiu milionów.

W drugim sezonie Joe wciąż przemieszcza się po Europie, uważając przy tym, aby w żadnym miejscu nie zatrzymać się na tyle długo, by zapuścić korzenie, czy stać się zagrożeniem dla kogokolwiek. Przeszłość dogania go jednak za sprawą tajemniczego rosyjskiego agenta wywiadu. Niespodziewane wydarzenia zmuszają go do podjęcia działań i stawienia czoła życiu, które myślał, że już dawno zostawił za sobą.

Condor” znany jako Trzy dni Kondora to serial autorstwa Todda Katzberga (Uprowadzeni) oraz Jasona Smilovica (Rekiny wojny). Pierwszy sezon produkcji oparty został na powieści Jamesa Grady’ego pt. Sześć dni Kondora i jej filmowej adaptacji z 1975 roku, znanej właśnie pod tytułem Trzy dni Kondora. W obsadzie serialu występują Max Irons (Żona, Terminal), Constance Zimmer (serial House of Cards), Alexei Bondar (Zawód: Amerykanin), Isidora Goreshter (serial Shameless – Niepokorni), Eric Johnson (serial HBO The Knick), Toby Leonard Moore (serial Billions), Jonathan Kells Phillips (serial HBO Czysta krew), Rose Rollins (serial Słowo na L), Kristen Hager (Wanted – Ścigani) oraz nominowany do Oscara Bob Balaban (Gosford Park).

Serialowy wrzesień z HBO GO – powroty znanych seriali i nowości HBO

Oczywiście Serialowy wrzesień z HBO GO wygląda znaczniej bogato jeśli chodzi o serialowe powroty znanych seriali. Piątego września na platformie HBO GO ląduje piąty sezon serialu „Blindspot„, znanego w Polsce jako Blindspot: Mapa zbrodni. HBO zaprasza również na kolejne odcinki Krainy Lovecrafta („Lovecraft Country„) oraz uzupełnienie braków odcinkowych HBO GO w pierwszym sezonie brytyjskiego serialu „Luther„.

Najważniejsze w ofercie wrześniowej są oczywiście całkowite nowości serialowe. Już dzisiaj, tj. 4 września 2020 roku premiera serialu HBO MAX, który w Polsce debiutuje na platformie HBO GO. Mowa oczywiście o „Raised by Wolves” (pol. Wychowane przez wilki). Na początek HBO prezentuje pierwsze trzy odcinki tej produkcji. Reszta będzie udostępniana w tygodniowych odstępach czasu.

13 września na platformie HBO GO ląduje również hiszpański serial „Escenario 0” (pol. Scena 0). Polscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć cały sześcioodcinkowy sezon nowego serialu HBO Europe.

Najciekawiej (red. no może nie najciekawiej, bo „Raised by Wolves” może prawdziwym hitem) prezentuje się jednak nowy wspólny serial HBO i SkyWe Are Who We Are” (pol. Tacy właśnie jesteśmy).

Serialowy wrzesień z HBO GO – premiera serialu Tacy właśnie jesteśmy

Serial „We Are Who We Are” (pol. Tacy właśnie jesteśmy) debiutuje 15 września zarówno na antenie HBO, jak i na platformie HBO GO. Jest to serial o dorastaniu dwójki amerykańskich nastolatków w bazie wojskowej USA we Włoszech. Jego twórca, nominowany do Oscara Luca Guadagnino, po raz pierwszy przenosi swój wyjątkowy kinowy styl na mały ekran. Serial mówi o przyjaźni, pierwszej miłości i poszukiwaniu własnej tożsamości, jednocześnie pokazując całą paletę radości i trosk związanych z byciem nastolatkiem. Produkcja przedstawia historię, która mogłaby się wydarzyć w każdym miejscu na świecie, ale w tym przypadku rozgrywa się na małym kawałku Ameryki we Włoszech.

W serialu Tacy właśnie jesteśmy występują: zdobywczyni Złotego Globu Chloë Sevigny (Nie czas na łzy), Jack Dylan Grazer (Mój piękny syn), Alice Braga (Miasto ślepców), Jordan Kristine Seamón, Spence Moore II (serial All American), Kid Cudi (serial HBO Westworld), Faith Alabi (serial Cold Feet), Francesca Scorsese, Ben Taylor, Corey Knight, Tom Mercier oraz Sebastiano Pigazzi.

Jacka Dylana Grazera zobaczymy w roli nieśmiałego i introwertycznego czternastoletniego Frasera, który przenosi się z Nowego Jorku do bazy wojskowej w Wenecji Euganejskiej wraz z matkami, Sarah (Chloë Sevigny) i Maggie (Alice Braga), które służą w armii amerykańskiej. Tom Mercier (Jonathan) wystąpi w roli asystenta Sarah.

Serialowy wrzesień z HBO GO – obsada i twórcy serialu

Ponadto w serialu wystąpi Jordan Kristine Seamón, który wcieli się w pozornie odważną i pewną siebie Caitlin. Ta mieszka z rodziną w bazie od kilku lat i mówi w języku włoskim. W porównaniu ze swoim starszym bratem Dannym (Spence Moore II), Caitlin ma lepsze relacje z ich ojcem, Richardem (Kid Cudi), ale nie za dobrze dogaduje się z matką Jenny (Faith Alabi). Caitlin jest filarem grupy przyjaciół, do których zaliczyć można Britney (Francesca Scorsese) – szczerą, dowcipną, nieskrępowaną dziewczynę. Także wesołego i dobrodusznego Craiga (Corey Knight) – dwudziestokilkuletniego żołnierza. W grupie tej poznamy również Sama (Ben Taylor) – zaborczego chłopaka Caitlin i zarazem młodszego brata Craiga, Enrico (Sebastiano Pigazzi) – wesołego osiemnastolatka z Veneto, który ma słabość do Britney, a także Valentinę (Beatrice Barichella) – ich włoską koleżankę.

Scenarzystą oraz reżyserem serialu, pełniącym także obowiązki showrunnera oraz producenta wykonawczego, jest wspominany wcześniej, nominowany do Oscara – Luca Guadagnino (Tamte dni, tamte noce). Filmowiec znany jest z fascynującego wizualnie stylu i poruszających portretów psychologicznych. W jego dorobku artystycznym znajdują się między innymi takie filmy jak: nominowany do Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA Jestem miłością, Nienasyceni, a także nominowany do Oscara i do nagrody BAFTA Tamte dni, tamte noce i doceniany film Suspiria.

Współtwórcami scenariusza są także Paolo Giordano oraz Francesca Manieri. Pozostałymi producentami wykonawczymi są: Lorenzo Mielli z ramienia The Apartment i Mario Gianani z Wildside. Również reprezentujący Small Forward – Elena Recchia, Nick Hall, Sean Conway i Francesco Melzi d’Eril. Serial jest koprodukcją HBO i Sky.

Premiera serialu „We Are Who We Are” (pol. Tacy właśnie jesteśmy) odbędzie się 15 września w HBO i HBO GO, równolegle z amerykańską premierą. Pierwszy odcinek serialu dostępny będzie na platformie HBO GO od rana, a jego emisja na antenie HBO zaplanowana została na godzinę 21:10. Serial liczyć będzie 8 odcinków, udostępnianych w odstępach tygodniowych.

Serialowy wrzesień z HBO GO – premiera serialu The Third Day

We wrześniu w HBO GO zostanie udostępniony również miniserial „The Third Day” (pol. Dzień trzeci). Serial liczy 6 odcinków. To tajemnicza opowieść, gdzie rolę w głównych bohaterów wcielają się Jude Law i Naomie Harris. Partnerują im Katherine Waterston, Emily Watson i Paddy Considine.

Miniserial posiada dwie części – „Lato” i „Zimę”. Głównym bohaterem pierwszej trzyodcinkowej części jest Sam (Jude Law), który przyjeżdża na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Tam poznaje jej mieszkańców, gotowych na wszystko, aby zachować kultywowane od pokoleń tradycje. Autorem scenariusza do części „Lato” jest Dennis Kelly (Utopia), a wyreżyserował ją Marc Munden (Ulubieńcy publiczności).

Akcja „Zimy” rozwija się przez trzy kolejne odcinki. Główna bohaterka, Helen (Naomie Harris), jest kobietą o silnym charakterze, która zawsze trzyma się na uboczu. Na wyspę przyjeżdża w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jej obecność ma nieprzewidziane konsekwencje i sprawia, że zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością. Autorami scenariusza części „Zima” są Kit De Waal, Dean O’Loughlin i Dennis Kelly. Za reżyserię tej części odpowiada Philippa Lowthorpe (Z pamiętnika położnej).

Serialowy wrzesień z HBO GO – premiera serialu Des

Kolejną wrześniową nowością jest miniserial Des. Serial przedstawia historię seryjnego mordercy, który przez pięć lat bezkarnie zabijał w swoim mieszkaniu chłopców i młodych mężczyzn. Mężczyznę złapano po tym, jak jego sąsiedzi zaczęli zgłaszać problemy z zatykającą się kanalizacją.

Serial opowiedziany jest z punktu widzenia trzech mężczyzn – Dennisa Nilsena (David Tennant), detektywa Petera Jaya (Daniel Mays) oraz biografa Briana Mastersa (Jason Watkins). Des bada osobiste i zawodowe konsekwencje kontaktu z seryjnym mordercą. Nilsen mordował chłopców i młodych mężczyzn w swoim mieszkaniu od 1978 do 1983 roku. Przez pięć lat działał niezauważony i dopiero, gdy inspektor Peter Jay został wezwany na Cranley Gardens 23 w dniu 9 lutego 1983 roku, aby zbadać sprawę fragmentów ludzkiego mięsa i kości zatykających kanalizację, policja zdała sobie sprawę, że ma w rękach seryjnego mordercę.

Trzyczęściowy dramat, który koncentruje się na jednej z najbardziej niesławnych spraw kryminalnych w historii Wielkiej Brytanii, która dotyczyła seryjnego mordercy Dennisa Nilsena. W jego rolę wciela David Tennant (seriale Dobry omen, Broadchurch), a obok niego występują Daniel Mays (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie), Jason Watkins (serial The Crown), Ron Cook (Czekolada) oraz Faye McKeever (Broken). Reżyserem produkcji jest Lewis Arnold (serial Broadchurch).

Serialowy wrzesień z HBO GO – premiera serialu Patria

Na koniec września 2020 roku, HBO natomiast zaprezentuje widzom nowy hiszpański serial HBO Europe, na podstawie bestsellerowej powieści Fernando Aramburu. Patria, to tocząca się na przestrzeni przeszło trzydziestu lat opowieść osadzona w Kraju Basków. Przedstawia historię opowiedzianą z perspektywy dwóch rodzin, które poróżnił brutalny konflikt. Tłem tych wydarzeń są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji ETA. Premiera serialu odbędzie się 27 września w HBO GO i HBO3.

W dniu, w którym ETA ogłosiło zawieszenie broni, Bittori odwiedza cmentarz. Tam pochowany jest jej zamordowany przez terrorystów mąż Txato. Kobieta zwierza mu się, że postanowiła wrócić do rodzinnej wioski. Mieszkali tam wcześniej razem mieszkali i chce spróbować ułożyć sobie życie na nowo. Czy będzie jednak w stanie funkcjonować obok tych, którzy ją prześladowali zarówno przed, jak i po ataku, wywracając jej życie do góry nogami? Czy kiedykolwiek będzie w stanie dowiedzieć się, kim był zamaskowany napastnik, który tego deszczowego dnia zabił jej męża? Obecność Bittori w wiosce powoduje zamęt, rozwściecza też jej sąsiadkę Miren, niegdyś bliską przyjaciółkę i matkę Joxe Mari’ego, osadzonego w więzieniu terrorysty i prawdopodobnego zabójcy Txato.

Co zaszło między tymi dwiema kobietami? Co zatruło życie ich dzieci i mężów, którzy byli w przeszłości ze sobą tak blisko? Przepaść, która ich dzieli oraz głęboko zakorzenione przekonania sprawiają, że wymazanie wszystkiego z pamięci staje się wręcz niemożliwe. Ale czy będą w stanie sobie wybaczyć, żyjąc w społeczności podzielonej przez fanatyzm polityczny?

Twórcą i scenarzystą serialu Patria jest Aitor Gabilondo, za reżyserię odpowiadają: laureat nagrody Goya Félix Viscarret oraz Óscar Pedraza. Serial wyprodukowali : Alea Media dla HBO Europe przy współudziale HBO Latin America. Premiera serialu Patria27 września w HBO3 i HBO GO. Tego dnia w serwisie HBO GO pojawia się dwa pierwsze odcinki. Na antenie HBO3 ich emisja zaplanowana została kolejno na godzinę 21:00 i 22:00.

Serialowy wrzesień z HBO GO – początek serialowej jesieni z HBO

Serialowy wrzesień z HBO GO to właściwie dopiero początek serialowej jesieni z HBO. Rozgrzewka przed kolejnymi serialami, które jak to często bywa w przypadku HBO mogą się okazać prawdziwymi hitami. Cieszy fakt, że w Polsce pojawiają się również seriale oryginalne HBO MAX. Wszystko zanim ta platforma na stałe wprowadzi się na polski rynek. Zacieśnia się też współpraca amerykańskiego HBO z brytyjskimi potęgami medialnymi. Przedsmak tego mieliśmy już w 2019 roku, a teraz czekają nas kolejne ciekawe koprodukcje. Fani HBO nie mogą się więc nudzić, a jesień zapewne im na to nie pozwoli. Wszystko jednak zapoczątkuje Serialowy wrzesień z HBO GO.

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach