Serialowy październik z HBO GO

Serialowy październik z HBO GO. A co ciekawego czeka nas w tym miesiącu ? Pojawi się kilka nowości, a także czekają nas kontynuację zapoczątkowanych we wrześniu na platformie seriali. Powrócą również nowe sezony popularnych seriali na obcej licencji. Jesień z HBO GO nie zwalnia, więc fani tej platformy również w październiku znajdą tu wiele pozycji serialowych szytych na ich miarę. No to zaczynamy.

Serialowy październik z HBO GO – po trupach do celu

Już 1 października 2020 roku na platformie HBO GO wyląduje dziesiąty sezon wciąż popularnego serialu o żywych trupach. W pierwszy dzień miesiąca zostanie udostępnionych 15 odcinków przedostatniego sezonu serialu „The Walking Dead„, stanowiącego adaptację bestsellerowego komiksu Image, autorstwa Roberta Kirkmana. HBO GO nie zapomina również o odroczonym przez pandemię finale sezonu. Jeżeli ktoś nie miał okazji oglądać dziesiątego sezonu na bieżąco i czekał, aż pojawi się on na HBO GO, to okres oczekiwania na finał sezonu będzie miał znacznie krótszy niż cała reszta widzów. Finałowy szesnasty odcinek pojawi się bowiem jeszcze w październiku, a dokładnie 31 października 2020 roku.

Serialowy październik z HBO GO to również kontynuacje takich seriali, jak antologia „Room 104” stworzona przez braci Jaya i Marka Duplassów oraz animowany „Our Cartoon President„. Czwarty sezon oryginalnej opowieści o typowym amerykańskim pokoju hotelowym i jego co noc zmieniających się, nietypowych gościach, wyląduje na platformie 10 października 2020 roku. Na Prezydenta z kreskówki też nie musimy już dłużej czekać. Również w październiku czekają nas kolejne odcinki animowanej parodii przedstawiającej historie z życia prezydenta USA Donalda Trumpa oraz grupy jego doradców i członków rodziny.

W październiku powróci również „The Spanish Princess„. Drugi sezon serialu opowiadającego o życiu Katarzyny Aragońskiej, pierwszej żonie Henryka VIII Tudora, będzie dostępny na platformie od 12 października 2020 roku.

Ponadto na HBO GO zobaczymy dokończenie zapoczątkowanych we wrześniu seriali oryginalnych HBO. Wśród nich „Lovecraft Country„, „The Third Day„, „Patria” oraz „We Are Who We Are” (red. więcej o tych serialach w artykule „Serialowy wrzesień z HBO GO„. Nie zabraknie też produkcji oryginalnej HBO MAX. Na początku października zobaczymy również finał pierwszego sezonu serialu sci-fi wyprodukowanego przez Ridleya Scotta „Raised by Wolves„.

Serialowy październik z HBO GO – nowości na platformie

Dla miłośników komedii przygotowana została premiera komediowego mockumentu pt. „Andere Eltern” (pol. Inni rodzice). Serial skupia się na grupie świeżo upieczonych i przyszłych rodziców, którzy próbują założyć idealne przedszkole.

1 października 2020 roku na platformie HBO GO wylądują dwa sezony tego komediowego serialu. 19 października również premiera serialu „Roadkill„, z polskim tytułem Na poboczu. Serial przedstawia prywatne życie charyzmatycznego polityka Petera Laurence’a. Te zaczyna się rozpadać, ale nasz bohater bez skrupułów i wyrzutów sumienia prze do przodu, by zrealizować własny program polityczny. W postać charyzmatycznego polityka Petera Laurence’a wciela się w tym serialu Hugh Laurie. Inną premierą miesiąca będzie produkcja HBOThe Undoing„. Serial Od nowa opowiada o odnoszącej sukcesy terapeutce. Jej idealne życie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. Na ekranie zobaczymy doskonałych aktorów w rolach głównych. Wśród nich Nicole Kidman oraz Hugh Grant. Partnerują im Edgar Ramírez oraz wybitny aktor Donald Sutherland.

3 października 2020 roku, na platformie HBO GO wyląduje również cały sezon serialu „Trigonometry„. Trygonometria, to nowy, kameralny serial przedstawiający perypetie współczesnego miłosnego trójkąta. Serialowy październik z HBO GO obfituje również w wiele nowych dokumentów. To zarówno filmy i seriale dokumentalne. Z seriali 24 października powitamy „How to with John Wilson” (z polskim tytułem Dobre rady Johna Wilsona). To nietypowy, bo komediowy serial dokumentalny przedstawiający dole i niedole współczesnego Nowojorczyka. Wcześniej natomiast, bo 19 października 2020 roku, na platformie wyląduje finałowy odcinek serialu dokumentalnego HBOThe Vow” (pol. Przysięga). Serial ten przedstawia historię organizacji NXIVM, której założyciel i kilku członków zostało oskarżonych o handel ludźmi i wymuszenia haraczy. Więcej o nowościach w poniższej filmowej zapowiedzi.

Serialowy październik z HBO GO – szwedzka nowość HBO

Najciekawiej w październiku zapowiada się natomiast premiera szwedzkiej produkcji HBO Europe, zrealizowanej na podstawie głośnego bestsellera Fredrika Backmana Miasto niedźwiedzia. Miasto niedźwiedzia to opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność. To opowieść o tajemnicach, które tworzą w niej podziały oraz ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości. Produkcję tą wyreżyserował wielokrotnie nagradzany Peter Grönlund. Premiera serialu odbędzie się 18 października 2020 roku w HBO GO oraz na kanale HBO3.

O czym jest najnowszy serial oryginalny HBO ? Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Jak to w Szwecji zazwyczaj bywa, nadzieję gdy dzieje się źle daje hokej. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse, by wygrać półfinał krajowego turnieju. Wszystkie więc nadzieje spoczywają teraz na barkach młodych zawodników. Jest to dla nastolatków wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. Dodatkowo akt przemocy wobec młodej dziewczyny burzy jej życie i jednocześnie dzieli społeczność miasteczka. Wysuwane oskarżenia szerzą się wśród mieszkańców, z których każdy ma swoją opinię w tej sprawie.

Serialowy październik z HBO GO – Miasto niedźwiedzia

Serial HBO EuropeBjörnstad” (pol. Miasto niedźwiedzia) jak już było wcześniej wspomniane, jest oparty na głośnej na całym świecie powieści o tym samym tytule, autorstwa szwedzkiego pisarza Fredrika Backmana. Serial liczy 5 odcinków. jego reżyserem jest wielokrotnie nagradzany Peter Grönlund (Goliath, Drifters). Za scenariusz odpowiadają natomiast nominowani do nagrody Emmy – Anders Weidemann (30 Degrees in February), Antonia Pyk oraz Linn Gottfridsson.

W rolach głównych (dorosłych postaci) w tym serialu występują Ulf Stenberg (Zjazd absolwentów) oraz Aliette Opheim (Czarne jezioro). Ponadto również Tobias Zilliacus (Hipnotyzer), Miriam Ingrid oraz Oliver Dufaker. Trzon tej historii stanowią natomiast młodzi hokeiści z miejskiej młodzieżowej drużyny hokeja, dla których jest to debiut na ekranie. Są wśród nich: Otto Fahlgren, Alfons Nordberg, Erik Lundqvist, Rasmus Karlsson i Najdat Rustom. W pozostałych rolach w serialu zagrali także: Jacob Nordenson, Charlotta Jonsson, Sanna Niemi oraz Lukas Wetterberg. Ponadto w produkcji tej zobaczymy Fridę Sandberg, Mikaela Odhaga oraz Annę Azcárate. Obsadę uzupełniają: Tomas Bergström, Einar Bredefeldt oraz Gustav Lindh.

Serial wyprodukowany jest dla HBO Europe przez spółkę Filmlance International, która jest częścią Banijay. Obowiązki producentów pełnią Bonnie Skoog Feeney i Mattias Arehn. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Hanne Palmquist, Steve Matthews oraz Antony Root. Fredrik Backman jest także producentem wykonawczym serialu. Reprezentuje go Tor Jonasson z Salomonsson Agency.

Premiera serialu Miasto niedźwiedzia (org. Björnstad / tytuł międzynarodowy Beartown) odbędzie się 18 października 2020 roku. Pierwsze dwa odcinki tego serialu dostępne będą tego dnia w serwisie HBO GO od samego rana. Telewizyjna emisja pierwszego odcinka będzie natomiast na antenie HBO3 o godzinie 21:00.

Serialowy październik z HBO GO – słowo końcowe

Na jesień 2020 roku HBO GO nie da się nudzić swoim wiernym widzom. Powyższe zestawienie naświetla jedynie jak ma wyglądać Serialowy październik z HBO GO. Seriale bowiem na stronie Seriale Srebrnego Ekranu interesują nas najbardziej. Nie możemy jednak zapominać, że platforma HBO GO prezentuje również masę różnych filmów. Wśród nich również w październiku nie zabraknie wielu nowości. Ponadto w HBO GO wyląduje drugi sezon serialu stworzonego pierwotnie dla platformy DC UNIVERSE. Tak jak już wiemy żegna ona seriale i przekształca się w serwis czysto komiksowy. Mowa tu oczywiście o serialu „Doom Patrol„. Nie zapominajmy też o innym komiksowym serialu „Stargirl„. To wszystko na platformie HBO GO.

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach