Serialowy listopad z HBO i HBO GO

Serialowy listopad z HBO i HBO GO. Jesień z HBO nie zwalnia. Listopad przynosi kolejne nowości produkcji własnej oraz wielkie powroty swoich już popularnych seriali. Do tego oferta HBO GO zostanie wzbogacona o kolejne pozycje z nieobecnego jeszcze w Polsce HBO MAX. Nutą sentymentu będą natomiast pozycje z odchodzącego w niebyt (red. przekształcającego się w standardowy serwis komiksowy) DC UNIVERSE. Serialowy listopad z HBO i HBO GO wygląda dość obiecująco, więc warto przyjrzeć się dokładnie szczegółom listopadowej oferty.

Serialowy listopad z HBO i HBO GO – telewizyjne premiery

Nie każdy korzysta z usługi HBO GO. Za to niemal wszędzie jest możliwość oglądania za dodatkową opłatą kanału premium HBO. Tam w listopadzie będzie miała miejsce premiera serialu „Roadkill” (red. więcej w temacie serialu w artykule „Serialowy październik z HBO GO„). Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu Na poboczu odbędzie się 15 listopada 2020 roku na kanale HBO3.

22 listopada 2020 roku na kanale HBO3 będzie miała miejsce również premiera rumuńskiego serialu HBO. Komediowy „Tuff Money / Bani Negri / Pentru Zile Albe„, a z polskim tytułem Trefny szmal, opowiada o dwóch technikach zajmujących się obsługą świateł drogowych, którzy planują napad na bank.

Nie możemy zapominać o rozpoczętych w październiku serialach. W listopadzie będą one miały swoje finały. I tak finał serialu „Patria” na podstawie powieści Fernando Aramburu odbędzie się 8 listopada 2020 roku na kanale HBO3. Nadawane obecnie Miasto niedźwiedzia (org. Bjornstad) będzie miało finałowy odcinek 5 listopada 2020 roku, również na HBO3.

Serialowy listopad z HBO i HBO GO – premiera serialu Branża

Serialowy listopad z HBO i HBO GO nie zapomina o nowościach. 10 listopada 2020 roku w HBO i HBO GO zadebiutuje serial „Industry” (pol. Branża). Premiera odbędzie się wieczorem o godzinie 21:10. Serial liczy 8 odcinków. Jego pomysłodawcami są debiutanci Mickey Down i Konrad Kay. Produkcja opowiada o grupie młodych absolwentów, którzy rywalizują o kilka etatów w znanym, międzynarodowym banku z siedzibą w Londynie. Serial jest koprodukcją HBO oraz brytyjskiego BBC i został wyprodukowany przez spółkę Bad Wolf.

Serial Branża zabiera widzów za kulisy świata wielkiej finansjery. Je poznajemy z perspektywy outsiderki Harper Stern (Myha’la Herrold). To zdolna, młoda kobieta z małego miasta w stanie Nowy Jork. W produkcji śledzimy losy grupy absolwentów, którzy rywalizują o kilka etatów w znanym, międzynarodowym banku z siedzibą w Londynie. Wszyscy mają wielkie ambicje. Chcą podbijać finansowy świat, a równocześnie wikłają się w przelotne romanse i nie stronią od narkotyków.

Twórcy serialu poruszają także takie ciężkie tematy społeczne. Młodzi i zdolni kandydaci są na etapie życia, na którym krystalizuje się jeszcze ich tożsamość. Wpływ na nią ma m.in. praca w niezwykle stresującym środowisku banku Pierpoint & Co. Tam teoretycznie hołduje się merytokracji, ale w praktyce obowiązuje skostniała hierarchia. Główni bohaterowie, czyli nasi absolwenci niedawno dostali swoje dyplomy. Teraz muszą spełnić bardzo wyśrubowane wymagania i oczekiwania swoich mentorów. Właściwie nie tylko nich, a także całej branży. Wchodzą tym samym w przypisane im role, choć jeszcze siebie wzajemnie dobrze nie znają.

Serialowy listopad z HBO i HBO GO – kolejny wspólny projekt HBO i BBC

Tak jak było wspomniane na wstępie, serial jest realizowany z perspektywy Harper Stern. W tej roli występuje Myha’la Herrold. Jej bohaterka przyjeżdża do Londynu z Nowego Jorku, żeby rozpocząć pracę w prestiżowym banku Pierpoint & Co. Jest gotowa zrobić wszystko, żeby pokazać się od jak najlepszej strony. Dziewczyna chce udowodnić, że jest najlepszym kandydatem ze swojego rocznika. Jej determinacja wzrasta, kiedy okazuje się, że o posadę rywalizują z nią kandydaci z uprzywilejowanych rodzin.

W zhierarchizowanym świecie banku absolwenci spoglądają z podziwem na Dyrektorów Zarządzających, obok których siedzą. Z kolei członkowie kierownictwa rzucają im spłoszone, ukradkowe spojrzenia i zastanawiają się, który z kandydatów przejmie kiedyś ich stanowisko.

W rolach głównych w serialu „Industry„, czyli Branża występują: Myha’la Herrold (The Tattooed Heart), Marisa Abela (Cobra), Harry Lawtey (City of Tiny Lights), David Jonsson (Deep State: Tajny układ) oraz Nabhaan Rizwan (Mogul Mowgli). Ci wcielają się w role omawianych absolwentów. Dodatkowo w serialu występuje Conor MacNeill (Artemis Fowl), Freya Mavor (Kumple), Will Tudor (serial HBO Gra o tron) i Ken Leung (serial HBO W potrzebie), którzy stanowią kierownictwo banku.

Twórcami i jednocześnie producentami wykonawczymi są debiutanci Mickey Down oraz Konrad Kay. Odpowiadają oni również za scenariusz, a wpierają ich przy tym Sam H. Freeman oraz Kate Verghese. Reżyserii podjęli się: Lena Dunham, Ed Lilly, Tinge Krishnan oraz Mary Nighy. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią również Jane Tranter, Lachlan MacKinnon, Ryan Rasmussen, David P. Davis oraz Ben Irving z ramienia BBC. Producentem współwykonawczym jest Ed Lilly, a obowiązki producenta pełni Lee Thomas.

Serialowy listopad z HBO i HBO GO – HBO Max Original Stewardesa

26 listopada 2020 roku w HBO GO pojawi się również produkcja oryginalna HBO MAX. Stewardesa to pełen czarnego humoru serialowy thriller z Kaley Cuoco w roli tytułowej stewardesy. Jej całe życie wywraca się do góry nogami za sprawą jednej nocy. Produkcja przedstawia historię pewnej stewardesy, która budzi się w niewłaściwym hotelu i niewłaściwym łóżku. Dodatkowo z martwym mężczyzną u boku i nie ma bladego pojęcia, co wydarzyło się tej nocy.

Serial powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, autorstwa Chrisa Bohjaliana. Pisarza, którego bestsellery znajdują się na liście New York Timesa. W głównej roli w serialu Stewardesa występuje Kaley Cuoco, znana z serialu Teoria wielkiego podrywu. Obok niej występują: Michiel Huisman (serial HBO Gra o tron), nominowana do Oscara Rosie Perez (Bez lęku), Zosia Mamet (serial HBO Dziewczyny) oraz Michelle Gomez (serial Chilling Adventures of Sabrina). Ponadto T.R. Knight (serial Chirurdzy), Colin Woodell (Niepoczytalna), Merle Dandridge (serial Nocna zmiana), Griffin Matthews (serial Trawka) oraz Nolan Gerard Funk (serial Odpowiednik).

Serial wyprodukowany został przez Warner Horizon Scripted Television, Berlanti Productions & Yes oraz Norman Productions. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Greg Berlanti, Kaley Cuoco, Steve Yockey, Marcie Ulin, Meredith Lavender oraz Sarah Schechter. Współproducentką wykonawczą jest Suzanne McCormack. Za reżyserię odpowiedzialna jest Susanna Fogel (scenariusz: Szkoła melanżu).

Premiera serialu HBO Max Stewardesa (org. The Flight Attendant) zaplanowana została w HBO GO na 26 listopada. Tego dnia pierwsze trzy odcinki produkcji dodane zostaną do serwisu. Premiera kolejnych odcinków odbywać się będzie co tydzień w czwartki, po dwa odcinki. Serial liczy łącznie 8 odcinków.

Serialowy listopad z HBO i HBO GO – nowy hiszpański serial HBO

Na koniec listopada HBO GO przygotowuje dla nas produkcję oryginalną HBO Europe i po części HBO Latin America. To hiszpański serial „30 Monedas / 30 Coins„, czyli 30 srebrników autorstwa Álexa de la Iglesii. To opowieść, w której nic nie jest takie, jakim wydaje się być na początku. Premiera serialu odbędzie się 29 listopada 2020 roku w HBO GO oraz na kanale HBO3.

W serialu 30 srebrników twórcy wprowadzają widza w świat, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje i nikomu nie można zaufać. Produkcja opowiada o tragicznym życiu księdza Vergary (w tej roli Eduard Fernández). To egzorcysta, bokser i były skazaniec, który zostaje zesłany przez władze kościelne do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym. Niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie mogą go znaleźć. Kiedy w okolicy zaczynają dziać się dziwne rzeczy, burmistrz Paco (Miguel Ángel Silvestre) oraz dociekliwa lekarka weterynarii Elena (Megan Montaner) próbują dojść prawdy. Zaczynają szukać znaczenia pewnej tajemniczej, starożytnej srebrnej monety. Ta okazuje się mieć związek ze spiskiem zagrażającym porządkowi świata.

Serial 30 srebrników wyreżyserował uznany hiszpański reżyser Álex de la Iglesia (Hiszpański cyrk). Wraz z Jorgem Guerricaechevarríą odpowiada także za scenariusz do tej produkcji. Producentami wykonawczymi z ramienia HBO Europe są Steve Matthews, Miguel Salvat oraz Antony Root. Álex de la Iglesia i Carolina Bang są producentami wykonawczymi reprezentującymi Pokeepsie Films. Serial powstał przy współudziale HBO Latin America.

Produkcja prezentowana była podczas tegorocznego 77 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Była również prezentowana na Katalońskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sitges.

Premiera serialu „30 Monedas / 30 Coins„, czyli 30 srebrników zaplanowana jest na 29 listopada 2020 roku. Tego dnia pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO3 odbędzie się natomiast o godz. 22:00. Serial liczy 8 odcinków.

Serialowy listopad z HBO i HBO GO – nowe seriale na obcej licencji

W listopadzie, jak i każdym innym miesiącu, na HBO GO lądują również nowe pozycje serialowe produkcji na obcej licencji. Jedną z nich jest serial „Small Axe„. Mały topór został wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Steve’a McQueena. To serialowa antologia opowiadająca o przedstawicielach czarnoskórej karaibskiej społeczności mieszkającej w Londynie. W listopadzie na HBO wyląduje również serial „Valley of Tears” (pol. Dolina Łez). Serial jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Właściwie to miniserial przedstawiający wojnę Jom Kippur z 1973 roku (red. wojna Izraela z koalicją Egiptu i Syrii z 1973 roku). Wydarzenia są przedstawione z perspektywy młodych ludzi uczestniczących w starciach wojennych.

Listopad 2020 roku na HBO GO powita nas również serialem Romulus. To osadzona w VIII wieku p.n.e. opowieść przedstawiająca historię Romulusa i jego brata bliźniaka Remusa. Ciekawie również prezentuje się serial w wojennych realiach „No Man’s Land” (pol. Ziemia niczyja). Serial Ziemia niczyja podąża w głąb syryjskiej wojny domowej śladami pewnego Antoine’a. To młody Francuz szukający swojej uznanej za zmarłą siostry. Bohater rozwiązuje krok po kroku jej tajemnicę. Przy tym wszystkim łączy siły z jednostką zagorzałych kurdyjskich bojowniczek, które są największym koszmarem ISIS. Wraz z nimi przemierza terytoria okupowane przez wroga. Ścieżki Antoine’a przecinają się z poszukiwaczami przygód, anarchistami, szpiegami, ale też niewinnymi ofiarami wojny.

W rolach głównych w tej produkcji wystąpili Félix Moati (Liczę do trzech), Mélanie Thierry (Ból) oraz James Purefoy (serial HBO Rzym, serial The Following). Autorami scenariusza są Amit Cohen i Ron Lesham, z którymi współpracował w tym zakresie także Xabi Molia. Za reżyserię odpowiada Oded Ruskin (serial Podwójna gra). Serial koprodukcją Arte i platformy Hulu.

Premiera serialu Ziemia niczyja odbędzie się w HBO GO już 1 listopada. Na antenie HBO3 serial zadebiutuje 3 grudnia o godz. 22:00. Serial liczy 8 odcinków.

Serialowy listopad z HBO i HBO GO – wielki powrót hitu fantasy, a na deser coś dla fanów komiksów DC

Serialowy listopad z HBO i HBO GO to również powrót realizowanej z dużym rozmachem koprodukcji HBO oraz BBCHis Dark Materials„. Mroczne materie wracają z drugim sezonem 17 listopada 2020 roku o 3:00 w nocy, a następnie o 20:10.  Adaptacja trylogii autorstwa Philipa Pullmana, będzie miała swoje premierowe odcinki w każdy wtorek.

Na koniec coś jeszcze dla fanów komiksów DC. Trochę Off-topic, bo nie serialowo, ale obowiązek fana nakazuje o tym wspomnieć przy okazji zapowiedzi oferty HBO GO. Listopad bowiem będzie iście komiksowy. 15 listopada 2020 roku HBO GO zacznie nieco przypominać platformę DC UNIVERSE, której nigdy nie doczekaliśmy się w naszym kraju. W ten dzień wyląduje wiele filmów ze świata DC. Wszystko na czele z Jokerem z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Ponadto na platformie zadebiutują animacje: „Batman and Harley Quinn”, „Batman Beyond: Return of the Joker”, „Batman: Assault On Arkham”, „Batman: Hush”, „Batman: Return Of The Caped Crusaders”, „Batman: The Killing Joke”, „Batman: The Dark Knight Returns Part 1 & Part 2” oraz „Suicide Squad: Hell To Pay„. Nic dodać nic ująć – komiksowa uczta.

Będzie się działo, można rzec. Serialowy listopad z HBO i HBO GO nie wygląda znacznie gorzej niż bogaty ofertowo październik. Gdyby jednak komuś było mało seriali, a lubi komiksowe klimaty, to jeszcze od 15 listopada miód na jego oczy w postaci adaptacji komiksów DC. No to zapinajmy pasy i szykujmy się na długie wieczory z HBO.

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach