Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO. Ten zapowiadał się od jakiegoś czasu na bogato. Co takiego HBO przygotowało dla widzów w kwietniu 2021 roku ? Przyjrzyjmy się kwietniowej ofercie platformy HBO GO od strony czysto serialowej.

Generalnie kwiecień w w HBO GO wypełniony będzie nowościami filmowo-serialowymi. Będą wśród nich nowe filmy i seriale kryminalne, obyczajowe, fantasy, komedie oraz produkcje dokumentalne. Czekają nas też wielkie serialowe powroty. Miesiąc rozpoczyna się od premiery czwartego sezonu „Fargo„. W tej odsłonie w roli głównej wystąpił Chris Rock, a akcja rozgrywa się w 1950 roku w Kansas City. Fargo 4 to historia dwóch przestępczych rodzin, które zawarły niestabilny rozejm. Aby go umocnić, głowy obu rodów wymieniły się swoimi synami.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – platforma wzbogaca ofertę serialową

Wszystkich fanów, którzy nie mogą się doczekać ponownego spotkania z Rachel, Monicą, Phoebe, Joey’em, Chandlerem i Rossem na pewno ucieszy wiadomość, że już w połowie kwietnia do HBO GO dodane zostają wszystkie sezony kultowego już serialu „Friends” (pol. Przyjaciele).

W kwietniu w HBO GO pojawią się też inne ciekawe starsze seriale na licencji. Poza wspomnianymi wyżej Przyjaciółmi na uwagę zasługuje propozycja dla młodszej widowni. To serial „iCarly„, który w tym roku będzie miał swoje wznowienie po latach. HBO GO z tej okazji robi widzom mały prezent przypominając popularną produkcję Nickelodeon z 2007 roku. Produkcja przedstawia losy trójki młodych przyjaciół: 13-letniej Carly Shay, Sam i Freddiego. Nastolatkowie tworzą internetowy program “iCarly”, który szybko zyskuje wielką popularność.

29 kwietnia wraca również z czwartym sezonem kultowy serial hulu „The Handmaid’s Tale” (pol. Opowieść podręcznej).

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – nowy serial Nierealne

W kwietniu 2021 roku w HBO GO pojawi się nowy sześcioodcinkowy serial HBO Nierealne (org. The Nevers). Serial podzielony będzie na dwie części. Akcja serialu osadzona jest w Londynie w ostatnich latach panowania królowej Wiktorii. W sierpniu 1896 roku dochodzi do pewnego niewyjaśnionego zdarzenia, w wyniku którego część jego mieszkańców, w większości kobiety, zaczyna przejawiać nadprzyrodzone moce. Niektóre z nich odczytywać można jako czarujące, inne wręcz niepokojące. W grupie tej są Amalia True – tajemnicza, szybka i waleczna wdowa oraz Penance Adair – błyskotliwa młoda wynalazczyni.

Obie stają się przywódczyniami tej nowej grupy ludzi, do tej pory żyjących na marginesie społeczeństwa. Wspólnie starają się otoczyć opieką i chronić obdarzone niezwykłymi mocami „sieroty”. Czeka je konfrontacja z brutalnymi siłami, które za wszelką cenę chcą doprowadzić do zagłady całej grupy.

Twórcą i producentem wykonawczym serialu Nierealne (The Nevers) jest Joss Whedon. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią: Bernadette Caulfield, Ilene S. Landress, Doug Petrie, Jane Espenson oraz Philippa Goslett.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – Obsada serialu Nierealne

Serial ma łączyć w sobie elementy różnych gatunków, a główne role w tej produkcji otrzymały / otrzymali:

Laura Donnelly (Beowulf i Outlander) jako Amalia True – przywódczyni grupy
Ann Skelly (Playground) jako Penance Adair – wspomniana wynalazczyni
Olivia Williams (Odpowiednik) jako Lavinia Bidlow – bogata filantropka, która jest fundatorką przytułku Amalii dla wykluczonych ze społeczeństwa sierot.
James Norton (Małe kobietki i McMafia) jako Hugo Swann – bogaty i nonszalancki właściciel przybytku będącego gniazdem rozpusty.
Tom Riley (Demony da Vinci) jako Augustus „Augie” Bidlow – czarujący i nieporadny młodszy brat Lavinii, który skrywa pewną tajemnicę.
Pip Torrens (The Crown) jako Lord Gilbert Massen – wysoki rangą urzędnik państwowy, który prowadzi krucjatę wymierzoną przeciw bohaterkom.
Ben Chaplin (Cienka czerwona linia) jako inspektor Frank Mundi – człowiek, który musi wybrać między wiernością wobec policji i swoim własnym wartościom moralnym.

Nominowany do nagrody Emmy Denis O’Hare (American Horror Story) jako Edmund Hague – obłąkany lekarz, który szuka źródła nadprzyrodzonych mocy.
Amy Manson (Dawno, dawno temu) jako udręczona życiem morderczyni Maladie, która czerpie siłę z bólu.
Rochelle Neil (Terminator: Mroczne przeznaczenie) jako miotająca ogniem Annie „Bonfire” Carby – członkini gangu Maladie.
Zackary Momoh (Seven Seconds) jako dr Horatio Cousens – lekarz z sierocińca, który zostaje obdarzony mocą uzdrawiania.
Eleanor Tomlinson (Iluzjonista) jako Mary Brighton – ciężko doświadczona przez życie aktorka, która się nie poddaje i chce zrealizować swoje marzenie o występach na scenie.
Elizabeth Berrington (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj) jako sprytna i rezolutna Lucy Best, której cięty dowcip i optymizm maskują jej tragiczną przeszłość.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – premiera serialu Nierealne

W pozostałych rolach w tym serialu wystąpią:

Anna Devlin (Wszystkie pieniądze świata) jako Primrose Chattoway – marzycielka mająca niemal trzy metry wzrostu, która chciałaby być zwykłą, niepozorną dziewczyną.
Kiran Sonia Sawar (film HBO Brexit) jako Harriet Kaur – młoda Sikhijka ze Szkocji, która chce zostać prawniczką i przeżyć swoje życie, tak jak zaplanowała.
Viola Prettejohn (Wiedźmin) jako Myrtle Haplisch – dziewczyna uratowana od własnej rodziny, która nie była w stanie jej zrozumieć, bo ta mówi niezrozumiałym dla nich językiem.
Ella Smith (Ray i Liz) jako Désireé Blodgett – prostytutka, której moce pakują ją samą i sześcioletniego syna-niemowę w tarapaty.
Vinnie Heaven jako Nimble Jack – zawadiacki i uroczy młody złodziejaszek, specjalista od włamań.
Nick Frost (Wysyp żywych trupów) jako niesławny król półświatka Declan „Beggar King” Orrun.

Premiera pierwszego odcinka serialu Nierealne (The Nevers) zaplanowana została w HBO i HBO GO na 12 kwietnia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO premierowa emisja zaplanowana została tego samego dnia o 03:00, a następnie powtórzona o godzinie 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – kolejna skandynawska nowość HBO

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO powita nas również kolejnym skandynawskim serialem produkcji własnej HBO. 18 kwietnia w HBO GO zadebiutuje ośmioodcinkowa norweska komedia obyczajowa produkcji HBO Europe. Witamy w Utmark ­śledzi losy wyjątkowych i borykających się z własnym życiem mieszkańców Utmark.

Utmark to ustronny zakątek na skandynawskiej Północy, w którym każdy zna każdego. Wiele rzeczy jest tutaj jednak dziwnych i nieprzewidywalnych, co sprawia, że ludzie z zewnątrz nie zawsze dobrze się tu czują. Pewnego dnia w Utmark pojawia się nowa nauczycielka o optymistycznym usposobieniu, mająca nadzieję na nowe rozdanie w swoim życiu. Szybko jednak orientuje się, że jedyną dojrzale zachowującą się osobą w miasteczku jest dwunastoletnia dziewczynka.

Serial, podążając za losami wyjątkowych i borykającymi się z życiem mieszkańców Utmark, opowiada o odnajdowaniu swojego miejsca na ziemi. Niezależnie od tego, czy jest to ponowne stanięcie na nogi po porzuceniu przez partnera, czy próba wydoroślenia. Czy jest to uporanie się ze śmiercią ukochanej osoby, czy po prostu wypędzenie egzorcyzmami z własnego ciała duszy zmarłego męża.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – obsada serialu Witamy w Utmark

W rolach głównych w tej produkcji zobaczymy: Tobiasa Santelmanna (serial HBO Europe Beforeigners, Upadek królestwa, Wyprawa Kon-Tiki) i Marie Blokhus (Chasing the Wind, Dwunasty człowiek, Norweski Speed). Ponadto zobaczymy w nim Almę Günther (Side om Side, Snøfall) oraz Stiga Henrika Hoffa (serial HBO Europe Beforeigners, Śniegi wojny, Hawaje, Oslo).

W pozostałych rolach wystąpią: Marius Lien, May-Linda Kosumovic, Rozafe Chelaj, Gard Bjørnstjerne Eidsvold oraz Nils Johnson. Ponadto wystąpią: Ingrid Vollan, Ingvild Holthe Bygdnes, Kamilla Grønli Hartvig, Maria Bock i Jonas Strand Gravli. A także Niklas Gundersen, Ingunn Øyen, Frank Kjosås, Nader Khademi, Pelle Heikkilä oraz Eero Milonoff.

Twórcą i autorem scenariusza jest Kim Fupz Aakeson (Przykładny obywatel, Ostatnia miłość na Ziemi, Obywatel roku). Reżyserem serialu jest Dagur Kári (Fúsi, Dobre serce, Zakochani widzą słonie). Obowiązki producentów serialu Witamy w Utmark pełnią Finn Gjerdrum oraz Stein Kvae z ramienia Paradox Film 8 AS. Producentci wykonawczy w imieniu HBO Europe to natomiast Hanne Palmquist, Camilla Curtis oraz Steve Matthews.

Premiera serialu Witamy w Utmark (org. Welcome to Utmark) odbędzie się 18 kwietnia w HBO GO. Produkcja zadebiutuje tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO. Serial liczy 8 odcinków.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – nowy serial kryminalny z Kate Winslet

19 kwietnia w HBO i HBO GO zadebiutuje natomiast nowy serial kryminalny Mare z Easttown. Serial opowie o Mare Sheehan – policjantce z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa. Mierzy się ona jednocześnie z rozpadającym się na kawałki własnym życiem. Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej z sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość.

W głównej roli w serialu Mare z Easttown zobaczymy wielokrotnie nagradzaną Złotymi Globami, Oscarem oraz nagrodami Emmy – Kate Winslet. W pozostałych rolach występują: Julianne Nicholson (serial HBO Outsider) jako Lori Ross. To najlepsza przyjaciółka Mare z dzieciństwa. Ponadto wystąpi tu wyróżniona trzema statuetkami Emmy Jean Smart (nominowana do tej nagrody za swoją rolę w serialu HBO Watchmen). Wcieli się ona w postać Helen – matki Mare.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – obsada serialu Mare z Easttown

W serialu Mare z Easttown ponadto wystąpią:

Angourie Rice (Czarne lustro) jako Siobhan Sheehan – nastoletnia córka Mare.
Evan Peters (różne sezony American Horror Story) – jako detektyw Colin Zabel, wezwany do pomocy Mare w prowadzonym przez nią śledztwie.
Guy Pearce (serial HBO Mildred Pierce) – jako Richard Ryan, lokalny profesor twórczego pisania.
Cailee Spaeny (Devs) – jako Erin McMenamin – wyobcowana nastolatka mieszkająca ze swoim wybuchowym ojcem.
David Denman (Outcast: Opętanie) – jako Frank Sheehan, były mąż Mare.
John Douglas Thompson (film HBO Max Niech gadają) – jako Chief Carter, szef Mare w Departamencie Policji Easttown.
Patrick Murney (Seven Seconds) – jako Kenny McMenamin, ojciec Erin.
James McArdle (Amonit) – jako diakon Mark Burton.
Sosie Bacon (serial HBO Tu i teraz) – jako Carrie Layden, matka Drew i była dziewczyna Kevina.
Joe Tippett (The Act) – jako John Ross, szkolna miłość i mąż Lori.
Neal Huff (serial HBO Prawo ulicy) – jako kuzyn Mare, ojciec Dan Hastings.

Mare z Easttown to koprodukcja HBO oraz spółki wiip. Twórcą pełniącym jednocześnie obowiązki scenarzysty, showrunnera i producenta wykonawczego jest Brad Ingelsby (Droga powrotna, Zrodzony w ogniu, Nocny pościg). Za reżyserię odpowiada Craig Zobel (serial HBO Pozostawieni, Siła perswazji). Jest on także producentem wykonawczym. Pozostałymi producentami wykonawczymi są: Paul Lee oraz Mark Roybal z ramienia wiip. Również Kate Winslet, Gavin O’Connor oraz Gordon Gray z ramienia Mayhem Pictures.

Premiera serialu Mare z Easttown (org. Mare of Easttown) odbędzie się 19 kwietnia w HBO GO oraz HBO. Serial liczy 7 odcinków.

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO – słowo końcowe

Serialowy kwiecień 2021 z platformą HBO GO zapowiada się dość ciekawie. Mamy kilka nowości od HBO oraz znane tytuły na obcej licencji dodane do platformy. Oczywiście nie możemy zapominać o hitach filmowych, bo wśród nich w kwietniu chociażby filmy ze stajni DC. Jednak nas tutaj interesują wyłącznie seriale, a pod tym względem w kwietniu HBO nie pozwoli nam się zbytnio nudzić. Pozostaje nam więc zaprosić widzów na premierę tych wszystkich seriali. My natomiast ze swojej strony kontynuujemy uzupełnianie recenzji seriali HBO łącznie z klasyką, aby w miarę na czysto powitać HBO MAX w naszym kraju 😉 Tak więc miłej lektury i oczywiście miłego oglądania seriali !

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach