Serialowe Święta Bożego Narodzenia

Serialowe Święta Bożego Narodzenia. To żaden slogan. W świecie seriali często z okazji Świąt Bożego Narodzenia serwuje się widzom odcinki świąteczne. Zazwyczaj są to odcinki specjalne nie mające wpływu na fabułę danego serialu. Niekiedy jednak odcinki świąteczne są mocno zintegrowane z danym serialem i stanowią część składową całości produkcji. Dzisiaj z okazji Świąt Bożego Narodzenia, krótka podróż przez różne odcinki świąteczne naszych ulubionych seriali (spokojnie – dzisiaj wyjątkowo więcej zdjęć niż tekstu :P).

Zanim to nastąpi, korzystając z okazji składamy życzenia wszystkim czytelnikom strony Seriale Srebrnego Ekranu.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia !

Niech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i małe,

te mówione głośno lub wcale.

 

Serialowe Święta Bożego Narodzenia to okazja do zajrzenia w odcinki świąteczne wielu seriali. Na taki sam pomysł w tym roku wpadł Netflix, a dokładnie polska sekcja tej platformy. Tym samym Netflix opublikował listy świątecznych odcinków wybranych seriali, które znajdują się w polskiej ofercie platformy NETFLIX.

Wszystkie przedstawione seriale albo już mają swoje recenzje na stronie Seriale Srebrnego Ekranu, albo będą je miały w przyszłości. Tak się składa, że każda niżej wymieniona produkcja, przynajmniej na pewnym etapie była godna polecenia. Siłą rzeczy te seriale zostały już opisane. Inne czekają w kolejce. To zaczynamy od odcinków świątecznych  z musicalowego „Glee„.

A w których sezonach świąteczne klimaty zawitały do serialu Jak poznałem waszą matkę ? (oryginalny tytuł – „How I Met Your Mother„)

Riverdale ? Też się coś znalazło – w drugim sezonie serialu „Riverdale„.

A jak tam popularny animowany koń ? W „BoJack Horseman” też trafił się specjalny odcinek świąteczny.

Magiczne święta ? Takie popularne określenie. Jednak jak weźmiemy to powiedzenie dosłownie, to … W takim wypadku najlepiej zajrzeć do „Chilling Adventures of Sabrina„.

Kochane kłopoty… śpieszę z wyjaśnieniem. Oryginalny tytuł tego popularnego serialu to „Gilmore Girls” 😉

Kultowy „Mad Men” – owszem, też posiadał świąteczne klimaty.

To teraz „Brooklyn Nine-Nine” i jego odcinki świąteczne.

I na koniec kultowi Przyjaciele. W serialu „Friends” mamy najwięcej odcinków świątecznych, ze wszystkich seriali prezentowanych z polskiej oferty Netflixa.

Jeżeli chcemy coś świeżego w klimacie świątecznym, to w grudniu Netflix serwuje nam „Hjem til jul„. Międzynarodowy tytuł „Home for Christmas„. A jak już szalejemy z tytułami to jeszcze polski tytuł tego serialu – Facet na święta.

To norweski serial. Zmęczona uszczypliwymi komentarzami rodziny wieczna singielka Johanne postanawia szybko znaleźć partnera, którego mogłaby zabrać do domu na Święta Bożego Narodzenia. Można powiedzieć, że w sam raz serial na święta.

Serialowe Święta Bożego Narodzenia – nie tylko Netflix

Serialowe Święta Bożego Narodzenia obchodzone są również często z brytyjskimi produkcjami. W kultowym klasyku dramatów kostiumowych „Downton Abbey„, w każdym sezonie mamy świąteczny odcinek specjalny. To dwuczęściowa opowieść często z dodatkowym luźnym wątkiem, ale równocześnie domykające pozostałe wątki danego sezonu. Takie świąteczne odcinki ogląda się inaczej, bo nie są typową zapchaj dziurą.

Historyczny serial biograficzny „Victoria„, w drugim sezonie też zanotował świąteczny odcinek specjalny. Był on emitowany 25 grudnia 2017 roku.

Serialowe Święta Bożego Narodzenia trafiają się nawet w takich serialach, które na co dzień nie kojarzą się ze świętami. Przytoczyć tu można „Hawaii Five-0” lub kryminały „NCIS” i „CSI: NY” (pol. CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku).

Na Wikipedii jest nawet zestawienie – List of United States Christmas television episodes. (red. nie wiem na ile aktualizowana jest ta rozpiska, ale sporo tych odcinków świątecznych przewinęło się przez różne serialowe produkcje).

To jak ? Maraton serialowych świątecznych odcinków specjalnych ? Czy jednak zostajemy przy polskiej filmowej tradycji i serwujemy sobie Kevina 😉

Udostępnij w social mediach