Serialowa jesień z HBO ?

Serialowa jesień z HBO ? Why not. Kiedy cały serialowy świat żyje premierami najnowszych platform streamingowych, HBO w naszym kraju nie zwalnia tempa. I dobrze, bo w kwestii seriali lepiej prezentowały się letnie oferty takich platform jak Netflix, czy Amazon Prime Video. Ten drugi ruszył z kopyta ze swoimi nowymi tytułami, takimi jak chociażby „The Boys„, które odniosły sukces i siłą rzeczy skusiły na subskrypcję wielu nowych abonentów. Netflix natomiast przez całe lato serwował nam kontynuacje swoich wielkich hitów, takich jak chociażby „Stranger Things„, „Dark„, czy „Orange Is the New Black„. Ostatnio miała też tam miejsce serialowa kontynuacja hitu o rozwoju kryminologii i profilowania seryjnych zabójców, czyli kolejna odsłona serialu „Mindhunter„. Teraz czas aby HBO pokazało coś równie elektryzującego widzów.

Serialowa jesień z HBO – co w planach ?

Serialowa jesień z HBO zapowiada się naprawdę dobrze. W tym roku stacja pożegnała się ze swoim projektem flagowym, więc potrzebuje czegoś, co zapełni lukę po Grze o tron. W tym przypadku, by skusić nowych widzów na ten kanał premium oraz na wykupienie dostępu do platformy HBO GO potrzeba nie tylko kontynuacji tego co już tam mamy, ale całkiem nowych produkcji serialowych. HBO wie o tym doskonale, dlatego na jesień 2019 roku szykuje nam świeże hity. Czy będą to hity, to oczywiście czas pokaże, ale nowe tytuły opierają się na utworach literackich, które odniosły w swojej branży wielki sukces.

Serialowa jesień z HBO – Watchmen

No to zaczynamy od dania głównego. Dzisiaj poznaliśmy datę premiery serialu „Watchmen„. Premiera Strażników odbędzie się 20 października 2019 roku ! Polscy widzowie obejrzą ją w języku polskim dzień później -> 21 października 2019 roku, na kanale HBO oraz w internecie na HBO GO. Tytułu chyba nie trzeba przedstawiać, bo bazuje na jednym z największych dzieł komiksowych w branży. Oczywiście serial nie będzie kalką komiksu, ani także kalką filmu, który powstał na bazie tego dzieła i miał swoją premierę 6 marca 2009 roku. Czy serial na motywach dzieła Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa będzie nowym projektem flagowym HBO ? To nie takie proste, bo o tym decydują widzowie wykazujący zainteresowanie jakimś serialem. Jednak zważywszy na fakt elektryzującego tytułu, jest na to duża szansa.

Serialowa jesień z HBO – His Dark Materials

Kolejny hit jaki się szykuje na jesień tego roku, to koprodukcja HBO z brytyjskim BBC. Mowa o „His Dark Materials” powstałego na motywach serii powieści fantasy, autorstwa Philipa Pullmana. Brytyjski pisarz napisał tą serię, którą w pierwszej kolejności kieruje do młodszych czytelników. Pierwszy tom serii, zatytułowany Zorza północna został wydany w 1995 roku, natomiast ostatni tom cyklu Bursztynowa luneta ukazał się w 2000 roku. Teraz Brytyjczycy i Amerykanie wspólnymi siłami tworzą serial na bazie tych utworów literackich. W obsadzie serialu znaleźli się tacy aktorzy, jak James McAvoy, Dafne Keen, Ruth Wilson, Ian Peck, Lin Manuel Miranda, Ruta Gedmintas, James Cosmo, Clarke Peters, czy Ariyon Bakare. Premiera serialu na Wyspach Brytyjskich będzie miała miejsce na kanale BBC One. Poza Wielką Brytanią serial będzie dostępny na kanale telewizyjnym i w usługach sieciowych amerykańskiego HBO.

Serialowa jesień z HBO – pozostałe jesienne premiery

Poza dobrze zapowiadanymi nowościami, HBO zaserwuje nam tej jesieni także kontynuacje swoich – dobrze przyjętych przez widzów – seriali. Tej jesieni czeka nas trzeci sezon polskiego serialu HBO zatytułowanego „Wataha„. 14 września czeka nas trzeci sezon antologii „Room 104„, natomiast 28 października zadebiutuje też szósty sezon „Silicon Valley„.

A co z serialami na licencji ? Serialowa jesień z HBO przyniesie nam także trzeci sezon serialu CBS o przygodach małego Sheldona Coopera. Nowe odcinki „Young Sheldon” będą udostępniane polskim widzom na platformie HBO GO od 27 września 2019 roku. Powrócimy też do świata magii i wampirów z serialem „Legacies„. To wszystko od 11 października 2019 roku. No a od 24 października 2019 roku pojawią się na HBO GO nowe odcinki produkcji Hulu, na motywach twórczości Stephena Kinga – „Castle Rock„.

Serialowa jesień z HBO – słowo końcowe

Będzie się działo. Serialowa jesień z HBO może być pełna wrażeń. Oby wszystkie były pozytywne. Na koniec warto dodać, że HBO GO w naszym kraju w ostatnim roku bardzo się rozbudowało. Jeśli są tu czytelnicy, którzy są z tą platformą od samego początku, to zapewne zauważyli zmianę na plus. HBO GO pozyskało od tego czasu wiele nowych seriali na licencji. Udostępnia też te seriale praktycznie bezpośrednio po premierze w amerykańskich telewizjach. Sama platforma zyskała też dużo na wylocie z naszego kraju Showmaxa. Z czasem wiele seriali dostępnych na tej platformie, znalazło swój nowy dom właśnie na HBO GO.

Zanim na światowy, a później na polski rynek wejdzie HBO MAX, to trzeba korzystać z oferty tej platformy. Bardzo się chwali duża ilość seriali z niedostępnej w Polsce platformy Hulu. To się zapewne niebawem zmieni, bo platforma ta trafiła już pod całkowitą kontrolę Disney’a. Jednak obecnie stale HBO bez problemu wykupuje na licencji kolejne sezony seriali z oferty Hulu i udostępnia je legalnie polskim widzom. Dopóki jest dobrze, to nie można narzekać. Poza tym nie możemy zapominać o klasykach oryginalnych HBO, bo te są na bardzo wysokim poziomie. A wszystko to znajdziecie w ofercie platformy HBO GO.

Udostępnij w social mediach