Serial HBO Biały Lotos – nowa komedia od HBO

Serial HBO Biały Lotos – nowa komedia od HBO. Już w lipcu będziemy mieli okazję obejrzeć kolejny komediowy serial oryginalny HBO. Tym razem jest to satyra społeczna z akcją osadzoną w ekskluzywnym kurorcie na Hawajach. Twórcą produkcji jest Mike White, znany już widzom HBO z serialu Iluminacja. Zdjęcia do serialu realizowano natomiast na malowniczej hawajskiej wyspie Maui.

Serial HBO Biały Lotos – nowa komedia od HBO. O bohaterach tej komedii

Serial HBO Biały Lotos podąża za grupą gości hotelowych, którzy w tym samym tygodniu spędzają wakacje w ekskluzywnym kurorcie. Tam relaksują się i wypoczywają wśród rajskich krajobrazów. Kiedy jednak mijają kolejne dni, okazuje się, że to na pozór urocze miejsce ma swoje mroczne strony.

Bohaterami serialu są zarówno pracownicy, jak i goście hotelowi. Wśród pracowników hotelu Biały Lotos jest jego pedantyczny manager – Armond (Murray Bartlett), który przeżywa serię dramatycznych załamań. Ponadto jest tu również stąpająca twardo po ziemi kierowniczka SPA – Belinda (Natasha Rothwell).

W kurorcie wypoczywa też rodzina Mossbacherów. Wśród nich Nicole (Connie Britton), odnosząca sukcesy prezeska, która nie jest w stanie przestać traktować członków swojej rodziny jak nieposłusznych pracowników. Jest z nią również mąż Mark (Steve Zahn), który bardzo przeżywa wstydliwe problemy medyczne i cierpi na nieuleczalny kompleks niższości. Skład ten uzupełniają ich dzieci. Pierwsze to nastoletni syn Quinn (Fred Hechinger). To nieporadny w kontaktach towarzyskich fan gier komputerowych. Druga to córka Olivia (Sydney Sweeney), spędzająca czas z przyjaciółką Paulą (Brittany O’Grady). Obie to studentki obdarzone ciętym językiem, które ze zgryźliwą satysfakcją obserwują styl życia i poglądy otaczających je osób.

Kolejną bohaterką serialu jest Tanya McQuoid (Jennifer Coolidge). To bogata, ale rozchwiana psychicznie kobieta, która nie może się otrząsnąć po śmierci matki. Tanya przyjechała do hotelu sama, ale desperacko szuka miłości i pilnie potrzebuje tu masażu.

Pozostali turyści, to przystojny, ale bardzo roszczeniowy Shane Patton (Jake Lacy). Przyjechał on na Hawaje, aby spędzić tam miesiąc miodowy ze swoją piękną żoną Rachel (Alexandra Daddario). Shane i Rachel są bardzo w sobie zakochani, ale kiedy zaczynają lepiej się poznawać w nowych i bardzo kameralnych okolicznościach, oboje zaczynają mieć pewne wątpliwości. A kiedy bez wcześniejszej zapowiedzi dołącza do nich apodyktyczna matka Shane’a – Kitty (Molly Shannon), ich sielski miesiąc miodowy definitywnie dobiega końca.

Serial HBO Biały Lotos – nowa komedia od HBO. Aktorzy i twórcy serialu

Serial HBO Biały Lotos w rolach głównych obsadza aktorów wcielających się postacie gości hotelowych oraz personel hotelu. W produkcji tej występują: Murray Bartlett (serial HBO Spojrzenia), Connie Britton (Nashville) oraz Jennifer Coolidge (Dwie spłukane dziewczyny). Również Alexandra Daddario (serial HBO Detektyw), Fred Hechinger (Ósma klasa) i Jake Lacy (serial HBO Dziewczyny). A także Brittany O’Grady (Jej głos), Natasha Rothwell (serial HBO Niepewne), Sydney Sweeney (serial HBO Euforia) i Steve Zahn (serial HBO Treme).

W gościnnych rolach w produkcji pojawią się: Molly Shannon (serial HBO Rozwód), Jon Gries (Dream Corp LLC), Jolene Purdy (WandaVision), Kekoa Kekumano (Aquaman) i Lukas Gage (serial HBO Euforia).

Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem wszystkim odcinków serialu Biały Lotos jest wspomniany na wstępie Mike White. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią tu natomiast: David Bernad i Nick Hall. Producentem współwykonawczym jest Mark Kamine.

Serial HBO Biały Lotos – nowa komedia od HBO. Zaproszenie na premierę serialu

Zanim platforma HBO MAX ze swoją bogatą ofertą serialową trafi do Polski, HBO nie pozwala się nudzić polskim widzom. Co rusz tworzone są nowe seriale oryginalne HBO, właściwie z różnych zakątków świata. Mamy przecież i seriale tworzone przez HBO Nordic, jak i produkcje serialowe wychodzące z rąk oddziału HBO Latin America. No a przecież w samych Stanach Zjednoczonych HBO tworzy teraz dużo własnych seriali. Na całe szczęście polscy widzowie mają do nich swobodny dostęp dzięki usłudze HBO GO.

Tym razem przychodzi czas na kolejną komedię od HBO. Serial HBO Biały Lotos liczy 6 odcinków. Premiera nowego serialu komediowego od HBO Biały Lotos (org. The White Lotus) odbędzie 12 lipca 2021 roku na antenie HBO oraz na platformie HBO GO.

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach