Powstaje Jupiter’s Legacy

Powstaje Jupiter’s Legacy – w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu nowego serialu superbohaterskiego platformy Netflix. Serial ma bazować na komiksach autorstwa Marka Millara, wydanych nakładem wydawnictwa Image Comics. Komiks jest wydawany od 2013 roku, ale zgodnie z pierwotną filozofią firmy, po odejściu z Image szkockiego scenarzysty Marka Millara, prawa autorskie pozostały przy jego twórcy. Kolejne numery serii wydano już w ramach autorskiego wydawnictwa Millarworld.

Powstaje Jupiter’s Legacy – co to oznacza w kontekście ekranizacji od strony Netflixa ?

7 sierpnia 2017 roku NETFLIX kupił wydawnictwo Millarworld. W ten sposób otworzył sobie drogę do ekranizacji komiksów wydawanych w ramach Millarworld, bez dodatkowego starania się o prawa adaptacyjne i licencje. Warto jeszcze przy tej okazji wspomnieć, że Netflix podpisał umowę współpracy z wydawnictwem Dark Horse Comics. To dobry krok, jeśli platforma Netflix chce zawojować serialowo adaptacjami komiksowymi. Współpraca z Marvelem to już przeszłość, ale Netflix nie ma zamiaru porzucać produkcji suberbohaterskich. Stąd pomysł na adaptację Jupiter’s Legacy.

Oczywiście Millarworld to mikrus w porównaniu z DC i Marvelem, ale już pod skrzydłami Netflixa powstają pierwsze komiksy. Przy tej okazji trzeba powiedzieć, że Netflix już od kilku lat funkcjonuje także poza branżą filmową. Rozwijanie żagli w innych branżach niejako łączy się ich główną domeną, jaką jest produkcja seriali (i filmów). Dzięki Millarworld dostaniemy od tej platformy wysyp kolejnych seriali bazujących na komiksach. W przygotowaniu są Huck, Empress, Reborn, Prodigy, Sharkey the Bounty Hunter i The Magic Order. Na pierwszy ogień idzie jednak Jupiter’s Legacy, a co z tego wyjdzie, czas pokaże.

Powstaje Jupiter’s Legacy – zdjęcia z planu

Na koniec trzeba powiedzieć, że pierwsze zdjęcia z planu nie robią szału. Stroje bohaterów pasują bardziej na Teatr Telewizji, a nie na serialową produkcję wysokobudżetową. Jednak trzeba pamiętać, że to pierwsze ujęcia z planu, więc by wyrokować, trzeba poczekać na finalny efekt i obróbkę cyfrową.

Pozostaje już tylko czekać na premierę Jupiter’s Legacy. Do tego czasu można się zapoznać z oryginałem, jeżeli ktoś nie zna komiksu. Został on nawet wydany w języku polskim nakładem wydawnictwa Mucha Comics i na polskim rynku branżowym funkcjonuje jako Jupiter’s Legacy Dziedzictwo Jowisza.

Udostępnij w social mediach