Please stand by czytelniku

Please stand by czytelniku. Tak, dzisiaj zamiast oczekiwanej recenzji lub kolejnego szerszego artykułu branżowego info dla stałych czytelników. Niniejsza notka będzie widoczna tylko dla osób odwiedzających stronę Seriale Srebrnego Ekranu bezpośrednio. (red. no chyba, że efekt SEO ją gdzieś poniesie dalej, ale chodzi o to, że tekst nie będzie ręcznie nigdzie indziej udostępniany).

Please stand by czytelniku – dlaczego takie info ?

Za oceanem taki alert się pojawia w przypadku większych problemów: Emergency Alert System – Please stand by. Mogliśmy go zaobserwować na przykład w serialu „Jericho„. W tym przypadku to jednak nie są jakieś wielkie problemy ze stroną, ale wymagają pewnych prac modernizacyjnych i przyjrzenia się kłopotliwej sytuacji. Eksperci doradzają, by tylko wrzucić na stronę info o pracach technicznych / przeglądowych / modernizacyjnych bez zbędnego tłumaczenia. Jednak stałym czytelnikom należy się wyjaśnienie.

Potrzebna jest krótka przerwa w dodawaniu nowych artykułów na stronie oraz innych zakulisowych prac na serwerze. Przerwa może potrwać kilka dni, więc nie wystarczyło bez słowa pominąć jakiś dzień udostępniania artykułów. Stąd dzisiejsze info dla stałych czytelników, by nie porzucili strony gdy zobaczą, że przez jakiś czas nie pojawia się tu nic nowego. To zamierzona przerwa i tylko przerwa. Strona normalnie będzie działać, więc dostęp do wcześniejszych artykułów oczywiście nadal będzie. To tylko mały zastój w dodawaniu nowości.

Please stand by czytelniku – wyjaśnienie problemu

Strona zaczęła tracić użytkowników. Niby nic wielkiego, zawsze są wzrosty i spadki na różnych stronach internetowych. Jednak do tej pory strona Seriale Srebrnego Ekranu notowała wyłącznie wzrosty. Bez chodzenia na skróty i stosowania różnych sztuczek był powolny, ale stały progres. Poza jednym przypadkiem i wrześniową awarią, gdzie w 4 dni zmniejszyła się o tysiąc liczba UU. Teraz ostatnio jednak bez żadnych awarii pojawił się jakiś regres. Strona stale zyskuje większą zawartość, więc to nielogiczne. Czas przyjrzeć się temu bliżej, by zatrzymać niepokojący trend. W ciągu trzech tygodni stopniało 1,5 tysiąca UU. To już oznaka, że mogą być jakieś niewidoczne błędy techniczne na stronie. Dlatego potrzebny jest lekki oddech dla wszystkich mechanizmów.

Zamiast się chwalić kamieniami milowymi w liczbie użytkowników spotyka nas regres. To jeszcze nie jest milionowy serwis w liczbie użytkowników, więc te 1,5 tysiąca w jedną lub w drugą stronę w krótkim czasie robi różnicę. Pozostaje nadzieja, że zły trend zostanie szybko zatrzymany (red. właściwie wczorajsza niedziela pokazała zwrot akcji, ale niedziele w polskiej przestrzeni sieciowej zawsze zakłamują wyniki, bo wtedy znacznie więcej ludzi przegląda neta ;P).

Please stand by czytelniku – po przeglądzie strona rusza z kopyta

To tyle i aż tyle. Serwis powstaje dla ludzi. Bez czytelników tego typu praca traci sens, więc dlatego jest to istotne. [red. oczywiście za namową ekspertów od SEO mogłem dzisiaj nic nie pisać i dodać wyskakujący widget z pracami technicznymi. Jednak czułem, że stałym czytelnikom należy się uczciwe wyjaśnienie w czym problem. Od taki blogowy nawyk]. Oczywiście bez względu na wyniki przeglądu serwis po krótkiej przerwie będzie nadal rozwijany. Nie ma przecież bata, by nie można było z czasem odwrócić złych trendów. Są już przygotowane dalsze przygody Dawsona Leery, z serialu dostępnego na Amazon Prime Video oraz przygody Gary’ego w kosmosie, czyli drugi sezon animowanego „Final Space„. Następnie będzie seria nowości, w sensie seriali z pierwszymi sezonami, które jeszcze nie były omawiane na łamach serwisu Seriale Srebrnego Ekranu. W marcu będzie ich więcej, niż dotychczas (red. łącznie z one-shotami).

Please stand by czytelniku – strona wolna od błędów

Jeszcze zostało dokończenie prac nad poprawkami starszych artykułów. Rozpoczęte prace pod koniec zeszłego roku pokazały, że to nie tylko problem zamiany nieistniejącego słowa epizodowo na epizodycznie (patrz -> wyjaśnienie w artykule „Nowy 2020 rok – nowe wyzwania„). Niestety wiele starszych artykułów miało inne bolączki związane z literówkami. Obecnie 100% artykułów zostało już poprawionych. TAK, to żenada. Żaden serwis nie powinien mięć błędów i na to nie ma usprawiedliwienia. Jeżeli technologia wyłapywania błędów zawodzi to trzeba dziesięć razy czytać ten sam tekst przed publikacją albo zatrudnić korektora. Jednak niebawem wszystkie drobne błędy w tekstach zostaną całkowicie wyeliminowane w starszych artykułach.

Please stand by czytelniku – słowo końcowe

Niebawem dalsza część programu 🙂 Content rośnie i baza recenzji zaczyna być na poziomie zadowalającym. A tyle jeszcze do opisania. W tym roku strona zyska wspominane wcześniej rozszerzenia. To kolejny krok do dotarcia do nowych odbiorów. Teraz tylko jednak trzeba popracować nad starymi odbiorcami 🙂 Stąd lekka przerwa po zadyszce. Tak więc Please stand by czytelniku.

UPDATE : Koniec przerwy, bo sytuacja z Koronawirusem mocno chwilowo zakłamuje statystyki i nie da się wyciągnąć właściwych wniosków. Obciążenia sieci są obecnie większe, to i więcej nieregularnych czytelników trafia na tą stronę. Temat z czasem pewnie powróci, bo problem nierozwiązany. Jednakże kryzys po pandemii może sporo namieszać i rzeczywistość dla wielu podmiotów również w sieci może być po tym wszystkim całkiem inna, niż ta, którą do tej pory znaliśmy.

Udostępnij w social mediach