OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA – ostatnio znacznie zmieniła się funkcjonalność strony. Z końcem lipca artykuły na stronie Seriale Srebrnego Ekranu (patrz: nawigacja) szeregowane są wyłącznie w kilku głównych kategoriach: recenzje, info, na temat i newsy. Dodatkowo recenzje i zapowiedzi są dodane do paska menu, by jeszcze szybciej i jeszcze łatwiej można byłoby je znaleźć.

OGŁOSZENIA – TAGI

Gatunki seriali natomiast zostały zamienione na TAGI. W ten sposób serwis przestał się ograniczać do wskazywania jednego głównego gatunku danego serialu. Oczywiście we wstępie każdego artykułu, pojawia się taka informacja na temat gatunków, do których można przypisać omawiany serial. Jednak w nawigacji był wyłącznie wyszczególniany jeden gatunek. TAGI to zmieniają, a serwis dzięki temu staje się bardziej przejrzysty.

Dodatkowo TAGI zyskały nowe oznaczenia -> kraj produkcji danego serialu. Początkowo był pomysł na umieszczanie flag przy każdej recenzji, ale TAG ma formę odnośnika, więc jest to lepsze rozwiązanie. W ten sposób, gdyby ktoś szukał ulubionych seriali wyłącznie po państwie produkcji, to łatwo trafi na podstronę z pełnym, opublikowanym już zestawieniem.

Na stronie zmieniły się też oznaczenia niektórych seriali. Antologie typu „Channel Zero” teraz nie są oznaczane sezonami, ale z podtytułem (i tak są zapisane także w wynikach wyszukiwania). Ponadto doprecyzowana teraz jest pierwotna koncepcja tej strony. Tutaj tytuły seriali były zawsze podawane w oryginalnym brzmieniu. To samo dotyczy ich oznaczeń (czyt. Season, Temporada, itp.). Od teraz seriale brytyjskie nadawane w telewizji brytyjskiej (koprodukcje z Amazon Studios to inna historia) mają oznaczenia oryginalne – Series. Natomiast seriale z nietypową systematyką, takie jak „The OA„, otrzymały oryginalne oznaczenie – Part (część).

UPDATE : Serwis Seriale Srebrnego Ekranu zlecił płatne badania opinii publicznej odnośnie zapotrzebowania widzów, w tym głównie dotyczące najnowszego rozszerzenia funkcjonalności tej strony. Z przyczyn po części od nas niezależnych nowe rozszerzenie na stronie pojawi się dopiero w 2020 roku. Jednak można się spodziewać sporego bonusu, który znacznie uzupełni ofertę serwisu.