O SERWISIE

O SERWISIE słów kilka, czyli o czym jest ta strona ? Z założenia ma być źródłem opiniodawczym i informacyjnym. Przedstawiane seriale w formie opisów i recenzji dotyczą zarówno najnowszych produkcji, jak i klasyki gatunków. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie, jeśli także jego pasją jest oglądanie telewizyjnych i internetowych seriali. Serwis zawiera szeroką gamę gatunkową seriali, udostępnianych polskim widzom zarówno na platformach streamingowych, jak i emitowanych w tradycyjnym przekazie telewizyjnym.

O SERWISIE – co znajdą Państwo na stronie

Na stronie Seriale Srebrnego Ekranu znajdziecie wiele pełnych recenzji seriali różnej maści. Każdy artykuł recenzencki zawiera informację dotyczące producenta serialu, jak również jego gatunku. Nic tu nie jest traktowane po przysłowiowych łebkach. Czytelnicy strony mają pełny dostęp do szerokiej analizy każdego serialu, z rozbiciem na sezony. Jedynie w sporadycznych przypadkach opisywany serial występuje w formie większej niż materiał jednego sezonu.

Strona Seriale Srebrnego Ekranu od samego początku trzyma się jednej złotej zasady. Publikowane na jej łamach recenzje muszą dotyczyć seriali dostępnych wyłącznie z legalnego źródła. Pierwotnie dodatkowo musiały być one powszechnie dostępne (czyt. dostępne w legalnych i obecnych w Polsce serwisach VOD, takich jak np. NETFLIX) oraz musiały być adresowane do polskiego widza, czyli posiadać jakiekolwiek polskie tłumaczenie (napisy, lektor lub dubbing).

Od 1 listopada 2021 roku w związku ze zmianą polityki wewnętrznej serwisu Seriale Srebrnego Ekranu wyżej wymienione warunki zostały zmodyfikowane. Nadal publikowane recenzje dotyczą seriali wyłącznie z legalnego źródła i to się nigdy tutaj nie zmieni. Od 2022 roku źródła te mogą jednak obejmować nie tylko platformy streamingowe, ale również wszelkie kanały telewizyjne dostępne w Polsce oraz płyty DVD / BD / 4K Ultra HD Blu-ray na których w Polsce wydano omawiane seriale. Warunek jest jeden, że recenzowany serial kiedykolwiek był w Polsce dostępny legalnie w TV lub na zewnętrznych nośnikach danych.

Ponadto czytelnicy mogą dotrzeć do swoich ulubionych seriali za pośrednictwem wewnętrznej wyszukiwarki, która jest zlokalizowana w dwóch miejscach na stronie. Do poszukiwanych seriali można też dotrzeć za pośrednictwem kategorii. Dodatkowo istnieje (w osobnej widocznej w menu zakładce) baza recenzji seriali. Wszystko po to, aby ułatwić nawigację po stale rozbudowywanej stronie Seriale Srebrnego Ekranu.

O SERWISIE – oferta strony Seriale Srebrnego Ekranu

Serwis kładzie też duży nacisk na ciekawe produkcje, o których jakoś mało się pisze w serwisach i prasie tematycznej. Wiele źródeł dość przesadnie wylewa się nad serialami z dużą oglądalnością, a popularność nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością. Ponadto znajdą tu Państwo wiele recenzji seriali zakończonych i już obecnie nieemitowanych. Jednak współczesne platformy i inne serwisy streamingowe mają w swojej ofercie wiele takich seriali, a ludzie często po nie sięgają. Stąd serwis Seriale Srebrnego Ekranu w żaden sposób nie ogranicza się jedynie do nowych produkcji. Nawet wręcz przeciwnie – kładzie duży nacisk na nieco starsze tytuły, a nawet klasykę gatunku.

Na stronie Seriale Srebrnego Ekranu każdy powinien z czasem znaleźć seriale, które go szczególnie interesują. Ponadto serwis nie skupia się jedynie na recenzjach (choć w przeciwieństwie do innych podobnych serwisów zawsze będą one stroną przeważającą). Strona Seriale Srebrnego Ekranu prezentuje również szczegółowe streszczenia seriali. Ponadto także newsy dotyczące produkcji serialowych. Są tu także ogłoszenia okolicznościowe związane z Waszymi ulubionymi serialami, w postaci zapowiedzi, a także wiele artykułów branżowych o tematyce serialowej i legalnych źródłach ich pozyskiwania. Ponadto znajdą tu Państwo artykuły o serwisie i jego dalszym rozwoju.

O SERWISIE - Amazon Prime Video

O serwisie można mówić jeszcze dużo, ale najważniejsze kwestie naświetlają Państwu o czym jest ta strona i czego można się tu spodziewać. Istnieje też możliwość kontaktu z redakcją za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie. Administratorem (oznaczenie przy artykułach – SYLAR), twórcą serwisu i autorem większości tekstów na tej stronie jest Konrad „Sylar” Rydzewski. [więcej autorze publikacji / wydawcy w Polityce prywatności].

Na koniec wystarczy już jedynie zaprosić do lektury i życzyć każdemu odwiedzającemu stronę Seriale Srebrnego Ekranu, by przy każdej wizycie znalazł tu to, czego poszukiwał i aby czuł się usatysfakcjonowany bogatą zawartością tej strony.