Nowe seriale Marvela

Nowe seriale Marvela – no a nie da się ukryć, że planowany jest ich spory wysyp. Wszystko za sprawą nowej platformy streamingowej, która na jesień 2019 roku ujrzy światło dzienne. Już wcześniej Disney zapowiedział, a następnie potwierdził trzy nowe seriale Marvela (a właściwie cztery, choć o czwartym mało jeszcze wiadomo), które będą miały premierę na platformie Disney+ . Teraz dodatkowo dorzucił do tego kilka pozostałych. W ten oto sposób możemy się spodziewać mega inwazji seriali Marvela.

Tęsknicie już za upadłym universum serialowym Marvela na platformie Netflix ? Na Disney+ ma być tego znacznie więcej !! Przy tym należy pamiętać, że MCU jest kompatybilne ze sobą zarówno na polu filmowym, jak i serialowym. Tak więc aktorzy znani z filmów Marvela, będą się wcielać w swoje rolę także w serialach. No to zapinamy pasy i jedziemy z tematem.

Nowe seriale Marvela – na pierwszy ogień

Pierwszym serialem jaki był zapowiedziany, jest „Falcon & Winter Soldier„. Planowana premiera tej produkcji -> jesień 2020 roku. W konsekwencji wydarzeń z Endgame, dostaniemy serial, gdzie na pierwszy plan wysuną się dotychczasowe postacie drugoplanowe. Zarówno Bucky, jak i Sam Wilson dali się polubić światu, dzięki swoim filmowym kreacjom. Teraz to oni będą grali pierwsze skrzypce. W serialu powróci także Baron Zemo, a w tej roli Daniel Brühl. Nie zabraknie tu też Sharon Carter. Natomiast Wyatt Russel wcieli się w rolę antagonisty Falcona.

Drugim serialem Marvela na platformie Disney+ będzie „WandaVision„. Premiera tej produkcji -> wiosna 2021 roku. Serial oczywiście ma się skupiać na Wandzie Maximoff, znanej jako Scarlet Witch. W tej roli występuje Elizabeth Olsen. Drugą postacią związaną z Wandą jest syntezoid Vision. W tej roli – Paul Bettany. Twórcy zapowiedzieli, że w serialu zostanie lepiej niż dotychczas wykorzystany potencjał niezwykle potężnej postaci, jaką jest Scarlet Witch.

Ma być epicko i z rozmachem, ale także z zachowaniem dystansu, więc w humorystycznej konwencji. Jednym z showrunnerów produkcji jest Jac Schaeffer, który odpowiadał za scenariusz do świetnego „Captain Marvel„. W serialu pojawi się także Randall Park, znany z roli agenta w ostatnim „Ant-Man and The Wasp„, a także Kat Dennings, czyli Darcy Lewis z filmu „Thor„. Podobno serial ma być też ściśle powiązany z drugą częścią Doktora Strange’a – „Doctor Strange in the Multiverse of Madness„, bo już dwukrotnie o tym wspominali włodarze odpowiedzialni za MCU.

Nowe seriale Marvela – następne w kolejce

Trzecim serialem Marvela na platformie Disney+ będzie „Loki„. Pierwszy sezon tego serialu wyreżyseruje Kate Herron. Ma on liczyć zaledwie 6 odcinków, ale podobno każdy ma mieć długość około godziny. Premiera tej produkcji -> także wiosna 2021 roku. Serial ma być konsekwencją wydarzeń z Endgame. Ma opowiadać o tym, co najbardziej intryguje fanów, po tym co się wydarzyło w filmie „Avengers: Endgame„. W tytułowej roli oczywiście Tom Hiddleston.

Czwarty serial Marvela w ramach Disney+ to „Hawkeye„. Kto by nie chciał jeszcze więcej na ekranie Clinta Bartona ? Premiera tej produkcji -> jesień 2021 roku. W serialu Clint weźmie się za trenowanie Kate Bishop. Ta ma go w przyszłości zastąpić w roli wymiatającego łucznika. Wciąż czekamy na więcej szczegółów o tym serialu.

Nowe seriale Marvela – świeżo zapowiedziane nowości

Ostatnio także zapowiedziano kolejne seriale fabularne. Kevin Feige ogłosił, że kolejnymi serialami planowanymi od 2022 roku będą „Ms. Marvel„, „Moon Knight” oraz „She Hulk„. Jeszcze Wam mało ? To pewnie dorzucą do pieca jeszcze jakieś produkcje na 2023 rok 🙂

Nowe seriale Marvela na platformie Disney+ , to nie tylko seriale fabularne. Powstaną także z czasem liczne animacje. Jedną z nich jest planowany na lato 2021 roku serial bazujący na popularnej serii komiksowej „WHAT IF…?”.

Nowe seriale Marvela – jeszcze jest Hulu

Poza tym trzeba pamiętać, że jeszcze oprócz platformy Disney+ , funkcjonuje platforma Hulu, która już jest obecnie prawie w całości w rękach Disney’a. Tam także będziemy otrzymywać seriale Marvela. Poza kontynuacjami w postaci „Runaways” oraz „Cloak & Dagger„, planowane są nowości. Nowe seriale Marvela na Hulu, to między innymi przygody Kaczora Howarda. Są też plotki o produkcji, która ma zastąpić kończący się serial ABC „Agents of S.H.I.E.L.D.„, a ma być z tym serialem ściśle powiązana.

Nowe seriale Marvela – jeszcze jest telewizja

Nowe seriale Marvela wylądują też na kanałach telewizyjnych. Ciężko powiedzieć w jakich ilościach. Przed decyzją o nieprzedłużeniu współpracy Disney’a z Sony (które ma swoje wielkie plany względem Marvela i tych postaci, do których ma prawa licencyjne) zapowiedziane były dwa seriale, w tym jeden ze świata Spider-Mana. Pierwszym serialem jest „Moon Girl And Devil Dinosaur„. Premiera tej produkcji -> 2021 rok na kanale Disney Channel. Serial ma się skupiać na wspólnych przygodach Lunelli i ogromnego dinozaura, który pomaga dziewczynce w rozwiązywaniu bieżących problemów.

Drugim serialem jest „Spidey and His Amazing Friends„. Serial jest także planowany na 2021 rok, ale jego premiera będzie miała miejsce na kanale Disney Junior. To serial o współpracy superbohaterów pod batutą Petera Parkera.

Nowe seriale Marvela – słowo końcowe

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że pod skrzydła Disney’a trafiła też ostatnio Fantastyczna Czwórka. Mało prawdopodobne, by Disney nie chciał wykorzystać potencjału tej drużyny. No i trzeba pamiętać o Mutantach Marvela. Z czasem trzeba zagospodarować ich w spójnym MCU. Będzie się więc działo w najbliższych latach, a fani Marvela mogą tylko zacierać rączki 😉

Udostępnij w social mediach