Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku

Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku. Od jakiegoś czasu wiemy już, że w Polsce przyjdzie nam dłużej poczekać na premierę platformy HBO Max. Tam właśnie mają miejsce premiery najnowszych seriali produkcji HBO jak i wszystkich innych podmiotów WarnerMedia należących do korporacji AT&T. Na całe szczęście w tym nieszczęściu seriale te choć z poślizgiem czasowym, to jednak trafiają do nas w Polsce za pośrednictwem HBO GO. Tego samego HBO GO co już dawno zgodnie z obietnicami włodarzy AT&T miało pójść do piachu (red. więcej o tym przeczytacie w artykule „Nadchodzi schyłek HBO GO„). Kasacja drobnego serwisu streamigowego miała natomiast oczyścić przedpole do premiery znacznie większej platformy streamingowej HBO Max. Wszystko jednak przesunie się w czasie i w Polsce chcąc nie chcąc widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość.

Nie mniej jednak, aż tak dużo nie tracimy na tych poślizgach czasowych. Kolejne seriale Max Original trafiają do nas w ramach usługi HBO GO. Tak będzie również w przypadku Plotkary. Powstał bowiem nowy serial bazujący na pomyśle Cecily von Ziegesar. Nie jest on jednak żadnym remakiem, ani żadnym rebootem starej i popularnej Plotkary. Nie jest on również kolejną adaptacją serii książek Cecily von Ziegesar. To niejako kontynuacja tego kultowego już klasyka serialowego. Produkcja przenosi nas z powrotem na Upper East Side, gdzie – dziewięć lat po wydarzeniach z pierwszej Plotkary, śledzimy poczynania kolejnego pokolenia nastoletnich nowojorczyków z prywatnych szkół. Każdy ich krok opisywany jest tym razem w mediach społecznościowych, bo i czasy się zmieniły. Nowa produkcja przygląda się zmianom, które zaszły w ciągu ostatnich lat, nie tylko w social mediach, ale także w samym krajobrazie Nowego Jorku.

Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku – kontynuacja pod tym samym tytułem

W ostatnich latach nastała moda na wznowienie po latach znanych seriali. Tych, które zostały dawno zakończone, a których marka i renoma gwarantuje ponownie dobre wyniki oglądalności. Często te wznowienia odbijają nam się czkawką, gdyż ich jakość znacznie odstaje od tego, do czego nas te seriale przed laty przyzwyczaiły. Niby miały one solidne fundamenty, a jednak pociągnąć nową historię było wyzwaniem, które przerosło ich twórców. Czy tak samo jest z nową Plotkarą ? Serial „Gossip Girl” jest stale oceniany jako jeden z najlepszych seriali młodzieżowych emitowanych w amerykańskiej telewizji. Był on nadawany na kanale The CW w latach 2007-2012. Podobnie jak powieści opowiadał on o młodzieży z wyższych sfer, mieszkającej w Upper East Side na Manhattanie w Nowym Jorku. Ta była na świeczniku osoby prowadzącej popularnego bloga. To właśnie tam były opisywane różne fakty oraz plotki z życia popularnych wśród swoich rówieśników osób z Upper East Side.

Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku. Nie znacie jednak starej Plotkary ? Nic straconego. 26 października 2021 roku na platformie HBO GO wylądują również wszystkie sezony serialu The CW. Recenzje wszystkich sezonów możecie natomiast przeczytać w serwisie Seriale Srebrnego Ekranu. Są to kolejno: „Gossip Girl – Sezon 1„, „Gossip Girl – Sezon 2„, „Gossip Girl – Sezon 3„, „Gossip Girl – Sezon 4„, „Gossip Girl – Sezon 5” oraz „Gossip Girl – Sezon 6„. Oczywiście lepiej je przeczytać z równoległym oglądaniem serialu, by nie zaspoilerować sobie fabuły serii. Przy recenzji każdego kolejnego sezonu bowiem są opisy wprowadzające oraz streszczające finałowe odcinki poprzedzającego sezonu. I choć recenzje są generalnie bezpoilerowe, to w tekstach mogą się znaleźć nawiązania do wątków fabularnych kolejnych sezonów. Jednak zanim przystąpimy do nowej Plotkary, to warto zapoznać się tamtym serialem. Obie wersje pojawią się w HBO GO 26 października, ale Plotkara nie zając, więc Wam nie ucieknie 😉

Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku – naturalna kontynuacja

Nie musimy czekać na premierę w naszym kraju platformy HBO Max. Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku. Warto przy tej okazji zauważyć, że nowy serial, choć pod tym samym tytułem, to jest naturalną kontynuacją, a nie wznowieniem na siłę serialu popularnego przed laty. Bez spoilerowania powiemy tylko, że dawny serial The CW nie był urwany i miał przygotowany finał serii. Ten wyjaśniał widzom tożsamość tytułowej Plotkary. Zostawiał jednak furtkę naśladowcom.

Stąd po latach Ci sami twórcy co pierwszej Gossip Girl, przygotowują dla nas naturalną jego kontynuację. Josh Schwartz, Stephanie Savage i Lis Rowinski z Fake Empire oraz Leslie Morgenstein i Gina Girolamo z Alloy Entertainment zabiorą nas ponownie do dzielnicy Upper East Side na Manhattanie w Nowym Jorku. To ta zamożna część mieszkalna Manhattanu, znana z ekskluzywnych apartamentowców. Główne stery nad nową produkcją wziął natomiast w swoje ręce Joshua Safran z Random Acts.

Tym razem młodzież z Upper East Side jest na świeczniku w mediach społecznościowych. One współcześnie mają większą siłę rażenia niż prywatne blogi. W rolach głównych w nowej produkcji występują: Jordan Alexander, Eli Brown, Thomas Doherty oraz Tavi Gevinson. Ponadto również Emily Alyn Lind, Evan Mock, Zion Moreno, Whitney Peak oraz Savannah Lee Smith.

Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku – zaproszenie na premierę

Nowa i stara Plotkara trafi do HBO GO w październiku. Dokładnie 26 października 2021 roku wszystkie odcinki new Gossip Girl – Sezon 1A zostaną dodane do serwisu HBO GO. Tego dnia na platformie pojawią się również wszystkie sezony adaptacji książek Cecily von Ziegesar. Już dzisiaj możemy zobaczyć zwiastun nowego serialu.

Oczywiście nowa Plotkara trafia do nas z poślizgiem czasowym. Stąd nie będziemy czekać w odstępach tygodniowych na kolejny epizod. Z powodu pandemii COVID-19 spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 nowa produkcja również zanotowała opóźnienia w udostępnianiu kolejnych epizodów. Tym samym ten poślizg czasowy wcale nie jest taki duży. Co istotne, nie będzie to jedynie one-shot. Właśnie teraz we wrześniu ogłoszono, że serial dostał zamówienie na kolejny sezon. Szykujcie się więc na długie jesienne wieczory z Plotkarą.

You know you love me
XOXO Gossip Girl

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach