NAWIGACJA

NAWIGACJA – do łatwiejszej nawigacji na stronie służą KATEGORIE oraz TAG-i. Każdy artykuł zamieszczony na stronie głównej opatrzony jest sygnaturą kategorii. Przez hiperłącze, czytelnicy mogą bardzo szybko dotrzeć do postów, które ich szczególnie interesują.

LEGENDA – opis kategorii i mały słownik znaczeń:

RECENZJE – najważniejszy element strony Seriale Srebrnego Ekranu. Każda recenzja zawiera opis wstępny, analizę, część z informacjami o aktorach, czasami też część „inspiracje” lub ewentualne subiektywne opinie autora (część zatytułowana „od autora”).

STRESZCZENIE – szczegółowe streszczenie danego serialu (Strefa Premium).

NEWS – świeże doniesienia z branży serialowej oraz serwisów VOD.

INFO – ogłoszenia, czyli informacje ogólne o samej witrynie Seriale Srebrnego Ekranu (Strefa Premium).

SPECIAL – otwarte ogłoszenia, eventy, apele, konkursy i teksty okolicznościowe.

NA TEMAT – artykuły poboczne z branży około filmowej/serialowej oraz szczegółowe omówienie serwisów VOD (Strefa Premium).

NAWIGACJA – katalog gatunków seriali

Na stronie Seriale Srebrnego Ekranu stosowana jest pełna gama gatunkowa seriali (+ dodatkowo wyszczególniane podgatunki). Oznaczenie gatunkowe jest wyszczególnione we wstępie każdej recenzji serialu.

I tak kolejno mamy thrillery ze wszystkimi podgatunkami thrillera. Ponadto znajdziecie tu seriale fantasy (również w ich ramach : dark fantasy, epic fantasy, urban fantasy, fantasy  nadprzyrodzone, czyli ang. supernatural-fiction i fantasy paranormalne) oraz podobne do nich seriale superbohateskie. Horrory wyszczególniają również slashery, a horrory-komedie, określane są tu jako komedie grozy. Ponadto są tu wyszczególnione wszystkie inne podgatunki horrorów. W serialach komediowych dodatkowo wyróżnia się komedie romantyczne oraz sitcomy. Ponadto znajdziecie tu wiele komediodramatów. Dramat natomiast oznacza zawsze serial, którego gatunkowo ciężko zaszeregować w ramach jakiegoś jednego gatunku. W innych przypadkach Dramaty mają dodany drugi człon (np. dramat kryminalny, czy dramat prawniczy lub medyczny). Właściwie gama gatunkowa łączy wszystkie nazwy gatunków pojawiające się w takich serwisach jak IMDb, Rotten Tomatoes, czy anglojęzyczna wersja Wikipedii. Stąd mogą się tu pojawić nazwy gatunków w języku angielskim, które nie mają polskich odpowiedników, ale to wszystko po to, aby w jak najlepszy sposób zaszeregować gatunkowo wszystkie recenzowane tu seriale.

NAWIGACJA – czyli jak szukać danego serialu

W panelu bocznym (w widoku komputerowym) lub panelu dolnym (w widoku smartphonowym) znajduje się dodatkowo intuicyjna wyszukiwarka.

Ponadto w serwisie Seriale Srebrnego Ekranu możemy również nawigować po TAG-ach. Te szeregują nam recenzje i streszczenia według ich rodzaju oraz gatunku. Ponadto ubierają w jeden zbiór zapowiedzi, informacje, opinie oraz artykuły o serwisach VOD.

Przy każdej recenzji na samym wstępie oznaczony jest również kraj produkcji omawianego serialu.

 

 

UWAGA !!!

Na stronie Seriale Srebrnego Ekranu, każdy tytuł recenzowanego serialu jest w oryginalnym brzmieniu. I tak powinniśmy go wyszukiwać za pośrednictwem wewnętrznej wyszukiwarki. (chociaż obecna forma wewnętrznej wyszukiwarki działa już bardziej intuicyjnie). Nie ma tu żadnych polskich zmyślonych tłumaczeń, ani nawet tych dobrze przetłumaczonych z oryginału. Wszystko by zachować jednolity schemat publikacji artykułów. Stąd na przykład hiszpańskie seriale są z hiszpańskim tytułem. Wyjątek stanowią produkcje zagraniczne Netflixa, bo platforma ta używa w wielu przypadkach angielskie tytuły międzynarodowe.

Wyjątkiem są seriale z tytułami pozbawionymi łacińskich liter. Chociażby wszelkie izraelskie, koreańskie, japońskie, czy chińskie produkcje (choć z cyrylicą ryzykujemy i zobaczymy na ile to będzie skuteczne). W takim wypadku widnieje angielski tytuł międzynarodowy, a wewnątrz artykułu tytuł oryginalny i po bezpośredniej łacińskiej transkrypcji. To wymuszony wyjątek. W innym wypadku nikt z polskich czytelników nie odnalazłby ich w tym serwisie, poza wejściem przez stronę główną.