My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO. Już w tym miesiącu kolejna ekranizacja popularnej powieści. Tym razem dostajemy adaptację w wersji serialowej, czyli to co tygrysy lubią najbardziej.

Co ciekawe nowy serial „Wir Kinder vom Bahnhof Zoo” to produkcja Amazon Original, jednak w Polsce będziemy mieli ją okazję obejrzeć w serwisie HBO GO. Z punktu widzenia przeciętnego polskiego widza, to lepsze rozwiązanie. Niedobrze się robi, gdy w 2021 roku w polskich podcastach słyszy się opinię, że Amazon Prime Video to nikt w naszym kraju nie ogląda i lepiej aby jakiś popularny serial był udostępniany na Netflixie albo w HBO GO. Litując się nad tymi niedorozwojami nie podamy tu nazwy tego podcastu. Jednak idąc za taką opinią dobrze się składa dla wielu polskich widzów, że serialowa adaptacja książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F. zostanie w Polsce udostępniona na HBO GO.

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO – o czym jest ta produkcja ?

O czym jest ta produkcja ? Nowy ośmioodcinkowy serial My, dzieci z dworca Zoo, przedstawia historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym środku Berlina. Główną osią historii są losy Christiane, której życie rozsypuje się za sprawą rozstania jej rodziców. Premiera produkcji odbędzie się w HBO GO już 27 lutego 2021 roku. Tego dnia od razu dodane zostaną wszystkie odcinki serialu, gdyż nie jest to produkcja oryginalna HBO.

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO jest prowokacyjną opowieścią obyczajową. Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie pełne brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest właśnie Christiane. To na jej życiu ogromne piętno odcisnęło rozstanie rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie. Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji. Tym samym przeżywają pełne euforii wzloty i mroczne – niebezpieczne wręcz – upadki. Ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają. Własne traumy natomiast wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec.

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO – aktorzy i twórcy produkcji

Kogo tym razem zobaczymy w głównych rolach w ekranizacji serialowej ? W produkcji tej występują: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi.

Reżyserem produkcji jest Philipp Kadelbach (znany z SS-GB i Generation War). Jest on także jednym z autorów serialu razem z Annette Hess (Weissensee, Ku’damm 56, Ku’damm 59). Ta pełni również obowiązki głównej scenarzystki oraz producentki kreatywnej. Producentami serialu są Sophie von Uslar (NSU: German History X, Tannbach – Line of Separation) oraz Oliver Berben (The Typist, Perfume, Shadowhunters).

Serial wyprodukowany został przez Constantin Television Production w koprodukcji z Amazonem. W roli koproducentów zaangażowane były również mniejsze spółki: Wilma Film (czeskie studio produkcyjne) oraz Cattleya (spółka włoska).

Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu stworzonego w serialu, muzyka, która rozbrzmiewa na ekranie, powstała z inspiracji twórczością Davida Bowie’go i we współpracy z David Bowie Estate. Autorami muzyki są producenci: Robot Koch i Michael Kadelbach. Tworzą oni elektryzującą, współczesną ścieżkę dźwiękową, będącą połączeniem zarówno muzyki nowoczesnej, jaki i ikonicznych brzmień.

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO otrzymał finansowanie od Medienboard Berlin-Brandenburg (MBB). Również od FilmFernsehFonds Bayern (FFF), German Motion Picture Fund (GMPF), Czech Film Fund oraz Creative Europe – Media Program of the European Union. Za globalną dystrybucję produkcji odpowiada natomiast Fremantle.

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO – inspiracje

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO, to poszerzona i serialowo przetworzona wersja bestsellerowej autobiografii Christiane F. Powieść ta była również inspiracją dla kultowego filmu o tym samym tytule. Film powstał w 1981 roku i był w reżyserii Uliego Edla. Tym samym pierwsza adaptacja już nam się bardzo postarzała, a i współczesne spojrzenie na młodzież jest zupełnie inne.

Sama książka natomiast została przetłumaczona na trzydzieści języków i sprzedano ją na całym świecie w pięciu milionach egzemplarzy. Opisywane w niej wydarzenia miały miejsce w latach 1975–1977, podczas narastającej fali narkomanii wśród młodzieży w wieku ok. 13 lat w Berlinie Zachodnim. Tytułowy Dworzec Zoo to natomiast miejsce, gdzie Christiane i wiele innych osób z jej otoczenia czekało na „klientów”. Prostytucja była dla tych młodych ludzi podstawowym sposobem zdobywania środków na codzienną dawkę narkotyku. Dworzec stanowił więc miejsce spotkań i wymiany działek heroiny.

My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO – zaproszenie na premierę

To jeszcze na koniec kolejne przypomnienie. My, dzieci z dworca Zoo – nowy serial w HBO GO ma mieć swoją premierę 27 lutego 2021 roku w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodanych zostanie wszystkich 8 odcinków tej produkcji. Wcześniej możecie natomiast obejrzeć chociażby serial reklamowany ostatnio „Allen kontra Farrow„.

W późniejszym czasie serial będzie również emitowany w tradycyjnym paśmie telewizyjnym. Emisja serialu „Wir Kinder vom Bahnhof Zoo” na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień 2021 roku.

Na koniec zobacz zwiastun serialu :

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach