Mindhunter jest pod znakiem zapytania

Mindhunter jest pod znakiem zapytania. No a raczej jego kontynuacja. 16 stycznia 2020 roku gruchnęła wiadomość, że Netflix zawiesza produkcję tego popularnego na platformie serialu. Okazuje się, że wygasły kontrakty aktorów grających w tej produkcji, zanim oficjalnie potwierdzono jego kontynuację, bądź kasację.

Wszystko ma związek z zaangażowaniem jednego z showrunnerów serialu Davida Finchera w produkcję filmu „Mank” oraz drugiego sezonu „Death, Love and Robots”. Opóźnienia z podjęciem jakichkolwiek decyzji spowodowały, że kontrakty aktorów zdążyły wygasnąć i nie zadbano o ich przedłużenie. Co to oznacza dla serialu ? Serial Mindhunter jest pod znakiem zapytania. Nie ma jeszcze jasnej deklaracji ze strony nadawcy, co dalej z kontynuacją serialu. Aktorzy deklarują, że jeśli pojawi się zielone światło dla produkcji, to wznowią kontrakty, bo nie mieli sami zamiaru porzucać ciekawego serialowego projektu. Niewątpliwie jednak na serialem pojawiły się czarne chmury, a byłby spory żal, gdyby w ten sposób zakończyła się przygoda widzów z tym serialem.

Mindhunter jest pod znakiem zapytania – krótko o producentach serialu

Serial Mindhunter jest stworzony przez Joe Penhalla. To serial z pogranicza dramatu kryminalnego, kryminału (police procedural) oraz thrillera. Dotyka on seryjnych morderców, więc można go zamknąć w klamry gatunkowe jako thriller kryminalny. Serial jest luźną adaptacją książki „Mindhunter”. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” autorstwa Marka Olshakera i Johna E. Douglasa. Za jego produkcję odpowiada Netflix, Panic Pictures oraz Denver and Delilah Productions (studio produkcyjne Charlize Theron -> partner Universal Cable Productions).

Pełny skład producentów i producentów wykonawczych :

Beth Kono, Charlize Theron, Courtenay Miles, Jim Davidson, Liz Hannah, Mark Winemaker, Joe Penhall, Joshua Donen, Ceán Chaffin oraz David Fincher.

Mindhunter jest pod znakiem zapytania – krótko o czym jest ten serial

Serial opowiada o pracy agentów specjalnych FBI : Holdena Forda i Billa Tencha. Agentach wywodzących się z Wydziału Nauk Behawioralnych FBI w Dywizji Szkoleniowej Akademii FBI w Quantico, w Stanie Wirginia. W 1979 roku podejmują się oni zadania opracowania metod ścigania seryjnych i maniakalnych morderców oraz analizy przyczyn popełnionych przez nich zbrodni. Agenci do współpracy zapraszają także Wendy Carr, utalentowaną panią psycholog, która ma pomóc im od strony psychologicznej rozpracować seryjnych morderców.

Holden Ford i jego partner Bill Tench swoją pracę opierają na bezpośrednich wywiadach ze zbrodniarzami, którzy zostali już pochwyceni przez organy ścigania, a następnie osądzeni i skazani. Agenci umawiają się na wywiady z już osadzonymi w więzieniach przestępcami. Wszystko to odbywa się za uprzednią zgodą osadzonych, którzy dobrowolnie stają się obiektami badań w ich pracy naukowej. Następnie ich praca naukowa jest wykorzystywana w praktyce.

Mindhunter jest pod znakiem zapytania – ciepłe przyjęcie serialu

Cały serial szybko trafił w gusta nie tylko rzeszy widzów, ale krytyków filmowych / serialowych. Doczekał się kontynuacji w postaci drugiego sezonu, która sięga wywiadami z jeszcze bardziej elektryzującymi opinię publiczną mordercami. W sieci pojawiło się także wiele spekulacji w temacie trzeciego sezonu. Szczególnie kogo jeszcze z seryjnych morderców wezmą na tapetę twórcy serialu. Teraz natomiast serial Mindunter jest pod znakiem zapytania.

Mindhunter jest pod znakiem zapytania – oczekiwanie na nowe decyzje

Oczywiście musimy podkreślić, że zawieszenie produkcji nie oznacza jeszcze jej kasacji. Wszystkie opcje są nadal możliwe. Miejmy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i doczekamy się kolejnego sezonu tego serialu. Czekamy więc na kolejne oficjalne wieści od strony platformy NETFLIX.

UWAGA : chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego serialu ? Przeczytaj recenzję pierwszego sezonu :
MINDHUNTER – Sezon 1
oraz recenzję drugiego sezonu :
MINDHUNTER – Sezon 2

Udostępnij w social mediach