Locke & Key trafia na ekran

Locke & Key trafia na ekran. Kultowy komiks nareszcie zyskał ekranizację. 7 lutego 2020 roku wielka oczekiwana premiera serialu. To nie jest pierwsza lepsza komiksowa adaptacja. To podejście do dzieła komiksowego większego kalibru. Komiks ten uchodzi przez wielu komiksomaniaków za największą perłę wśród pereł. Kamień milowy branży komiksowej. Czy adaptacja udźwignie ciężar tego wyjątkowego komiksowego dzieła ?

[UPDATE: jesteśmy już po premierze. Jeśli chcecie przeczytać recenzję tego serialu, to zapraszamy pod adres „Locke & Key – Sezon 1]

Locke & Key trafia na ekran – burzliwe losy adaptacji

Jeszcze dwa lata temu projekt ten wydawał się tak odległy, że tylko wyjątkowi optymiści stawiali, że ten serial w ogóle powstanie. Dziesięć lat wcześniej projekt upadł gdy był szykowany pod kanał Fox. Wówczas wszyscy zachłysnęli się wydawanym przez IDW Publishing nowym komiksem. Sprawa adaptacji szybko ucichła, a później rozmyła się na wietrze.

Następnie padł kolejny pomysł i wstępne zainteresowanie projektem wyraziła platforma Hulu. Później samo Hulu wstrząsnęło trzęsienie ziemi. Platforma najpierw przeszła roszady właścicielskie, a teraz ją czekają mocne zmiany strukturalne. Pomysł na adaptację Locke & Key niemal kolejny raz się ulotnił. Na całe szczęście Netflix zainteresował się powstaniem serialu. Minęło trochę czasu i to stało się faktem. Locke & Key trafia na ekran za sprawą platformy NETFLIX.

Locke & Key trafia na ekran – o czym jest serial ?

No dobra. Locke & Key trafia na ekran, ale o czym jest ten serial. Nie każdy zna komiks, jakkolwiek byłby on popularny. Krótko – to historia rodzeństwa Locke’ów, które po tajemniczej śmierci ojca przeprowadza się z matką Niną do rodzinnego domu zwanego Key House. Dzieci odkryją, że nie jest to zwyczajny dom. Kryje on wiele tajemnic, a klucze do różnych drzwi w rezydencji mają magiczną moc. Jednak odkrywanie przez dzieciaki ich niezwykłych właściwości budzi demona… więcej nie ma co przytaczać z fabuły, by nie psuć widzom zabawy. To trzeba samemu zobaczyć.

Oficjalna premiera serialu -> 7 luty 2020 roku. Wówczas zostanie udostępnione 10 odcinków serialu, którego twórcą jest Joe Hill. Nad rozwojem serialu czuwa Carlton Cuse, Aron Eli Coleite i Meredith Averill.

Locke & Key trafia na ekran – o komiksie

Twórcami komiksu są scenarzysta Joe Hill (prywatnie syn Stephena Kinga) oraz artysta rysownik i architekt w jednej osobie Gabriel Rodriguez. Generalnie to komiksowy horror z elementami fantasy. Serial ma w pełni oddać klimat utworu, więc spodziewane jest takie dark fantasy. Komiks jest historią zamkniętą. To sześć głównych tomów i uzupełniający tom siódmy. Historię rozpoczyna „Welcome to Lovecraft”. Następny tom nosi nazwę „Head Games”. Kolejno opowieść jest kontynuowana w „Crown of Shadows”, „Keys to the Kingdom”, „Clockworks” oraz „Alpha & Omega”. Strukturalnie to po sześć zeszytów na tom (Alpha & Omega – ma 7 zeszytów… pięć Omega i dwa Alpha). Finalnie powstał jeszcze „The Golden Age” składający się z kilku one-shotów.

Obecnie komiks można nabyć w ekskluzywnej wersji kolekcjonerskiej zamkniętej w specjalnym Slipcase (wydania TBP – miękka oprawa) lub w formie hard covers również z ekskluzywną obwolutą z charakterystycznymi kluczami na okładce (red. Slipcase z wrotami – jak na załączonym zdjęciu).

Locke & Key trafia na ekran – ekranizacja staje się faktem

Wielu powie – nareszcie. Locke & Key trafia na ekran. Oczywiście komiks jest w miarę świeży, a przecież wiele innych wybitnych dzieł nigdy nie doczekało się przeniesienia na ekran, czy to w formie filmów czy seriali telewizyjnych lub internetowych. Jednak sam komiks odniósł sukces wydawniczy. Przy podobnym sukcesie związanym z The Walking Dead szybko to wykorzystano i żywe trupy migiem trafiły na srebrny ekran. Doczekały się swojej adaptacji, a następnie spin-offu. Lada miesiąc swoją premierę będzie miał kolejny już spin-off „The Walking Dead: World Beyond„. Tutaj właśnie tego zabrakło, by od razu zareagować po publikacji komiksu, który okazał się sukcesem branżowym. No ale skoro pomysł się rodził w jednym miejscu i szybko umierał przeskakując do kolejnego, to dlatego tak długo to trwało.

Locke & Key trafia na ekran – premiera serialu

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze, jak głosi pewne porzekadło. 7 lutego 2020 roku kultowy komiks trafia na ekran. Teraz fani komiksu mogą tylko trzymać przysłowiowe kciuki, by serial dorównał pierwowzorowi. Tylko tyle i aż tyle, a wiemy jak ciężko to przychodzi przy jakichkolwiek adaptacjach książkowych i komiksowych. Co z tego wyszło ? Możemy się przekonać już niebawem – tylko na platformie NETFLIX.

Udostępnij w social mediach