Konwent Supernatural

Dzisiaj mamy zaszczyt zaprosić czytelników strony Seriale Srebrnego Ekranu oraz fanów serialu „Supernatural” (znanego niegdyś w Polsce pod tytułem Nie z tego świata) na Konwent Stairway To Heaven, poświęcony w całości tej kultowej serialowej produkcji.

Strona Seriale Srebrnego Ekranu objęła patronatem medialnym wydarzenie, które odbędzie się 24 sierpnia 2019 roku w Gdańsku.

Konwent Supernatural – ZAPROSZENIE

Konwent Stairway To Heaven to pierwszy polski konwent w całości poświęcony tematycznie serialowi „Supernatural„. Pierwsza edycja wydarzenia odbędzie się już 24 sierpnia 2019 roku w Gdańsku, a dokładniej w Domu Harcerza przy ul. Za Murami 2/10.

Podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych panelach dyskusyjnych związanych z tematyką „Supernatural„. Bedą mieć okazję wcielić się w łowców, podczas gry typu LARP, a także będą mogli rywalizować w licznych konkursach artystycznych – plastycznych, pisarskich, poetyckich, aktorskich, instrumentalnych czy wokalnych oraz konkursie cosplay. Dla zwycięzców każdego z konkursów przewidziano nagrody. Nie zabraknie również karaoke, które zaplanowane jest na zakończenie konwentu i przede wszystkim rodzinnej atmosfery, jaką tworzy SPNFamily. Jeśli jesteś fanem serialu „Supernatural„, nie może Cię z nami zabraknąć!

Konwent Supernatural – o fenomenie serialu

Serial Supernatural, co tu dużo mówić, stał się szybko fenomenem w skali światowej. Serialowy dark fantasy stworzony przez Erica Kripkego szybko podbił serca widzów na niemal całym globie. Pierwotnie Kripke rozplanował serial na trzy sezony, lecz ostatecznie fabuła została rozszerzona do pięciu. W momencie finału piątego sezonu serial nadal cieszył się ogromną popularnością. Stacja The CW podjęła w związku z tym decyzję kontynuacji serialu.

Supernatural doczekał się kolejnych sezonów, a ich liczba zwiększyła się z czasem do czternastu. Ostatnio dopiero zapadła decyzja, że sezon 15 będzie ostatnim finałowym sezonem całego serialu. Przez te wszystkie lata Supernatural zyskał rzesze fanów na całym świecie. Powstały liczne fandomy. Organizowane są także na całym świecie imprezy związane z tym serialem. Nie mogło w tym temacie zabraknąć Polski. Dlatego też Stowarzyszenie Hedgehog Events organizuje Konwent Supernatural, dla polskich fanów tej niezwykłej produkcji dark fantasy.

Konwent Supernatural – w mediach

W Polsce prawa do emisji serialu wykupiła stacja TVN. Tytuł serialu Supernatural został przetłumaczony na Nie z tego świata. Emisja pierwszego sezonu serialu w Polsce rozpoczęła się 20 listopada 2006 roku. Po pięciu sezonach stacja TVN nie nabyła licencji na kolejne odsłony tego serialu. Do tego czasu niestety serial też nie pojawił się na żadnej z dostępnych w Polsce platform streamingowych.

Z uwagi na specyfikę strony Seriale Srebrnego Ekranu, która przy każdej omawianej produkcji wskazuje miejsce, gdzie można obejrzeć legalnie opisywany serial, przyznam się szczerze, że celowo nie publikowałem dotychczas recenzji kolejnych sezonów. Stąd na stronie Seriale Srebrnego Ekranu, na 14 sezonów, jest analizowana tylko pierwsza premierowa odsłona tego serialu. Próbowałem nawet na przełomie 2018 i 2019 roku dowiedzieć się, czy jakaś platforma w najbliższym czasie będzie się starać o pozyskanie praw do udostępnienia serialu w naszym kraju. Niestety nie otrzymałem w tej sprawie żadnej jasnej deklaracji.

Konwent Supernatural – recenzje

Jednakże recenzja pierwszego sezonu „Supernatural” jest chętnie odwiedzana przez wiele osób. Właściwie statystycznie nie ma dnia, aby ktoś jej nie odwiedzał. Ten fakt oraz okazja zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia – Konwent Supernatural – sprawiają, że w bliskiej przyszłości będę mimo wszystko prezentował kolejne sezony tego wyjątkowego serialu. Równocześnie postaram się wywalczyć, by serial ten wylądował na platformie Amazon Prime Video. Jeśli tak się stanie, to wpisy z recenzjami poszczególnych sezonów Supernatural zostaną uzupełnione o informację o dostępności tej produkcji.

Konwent Supernatural – polski konwent

Polscy fani serialu mają w tym roku możliwość uczestnictwa w wydarzeniu, które w całości będzie poświęcone tej produkcji. Konwent Supernatural to dodatkowa okazja do dyskusji o Waszym ulubionym serialu, a także szansa na wzięcie udziału w różnych konkursach i zabawach związanych z serialem Supernatural.

Dlatego serwis Seriale Srebrnego Ekranu i Stowarzyszenie Hedgehog Events zapraszają wszystkich gorąco na Konwent Supernatural. Dla przypomnienia – wydarzenie odbędzie się 24 sierpnia 2019 roku w Gdańsku, w Domu Harcerza przy ul. Za Murami 2/10.

[update z dnia 1 sierpnia 2019 roku – Konwent został odwołany. Inicjatorzy konwentu wydali w tej sprawie oświadczenie, które można przeczytać w całości na Facebooku —> OŚWIADCZENIE.

Udostępnij w social mediach