Jesienne powroty seriali TV

Jesienne powroty seriali TV to norma, do której przyzwyczajeni są wszyscy serialomaniacy. Zazwyczaj w telewizji jesienna ramówka jest najbogatsza w treści serialowe. Wiele nowych sezonów rozpoczyna się na jesień, później zanotowuje lekką przerwę zimową, by zakończyć się na wiosnę kolejnego roku.

W tym roku nie tylko oferta telewizyjna będzie bogata w treści serialowe, bo ruszają też oferty nowych serwisów VOD. Start nowych platform streamingowych z nowym bogactwem serialowym przewidywany jest na listopad 2019 roku, o czym informowaliśmy w artykule „Gorąca jesień z VOD„. Telewizja nie ma zamiaru jednak zostawać w tyle, więc obok wielu elektryzujących nowości, na ekrany wielu czołowych stacji TV wracają ich najpopularniejsze produkcje serialowe. *

Jesienne powroty seriali TV – żywe trupy powróciły

Co z tego tortu zdoła wykroić sobie polski widz ? No jest tego nawet sporo. Jesienne powroty seriali TV stają się powoli faktem. W poniedziałek wieczorem w polskiej edycji kanału FOX miał premierę pierwszy odcinek dziesiątego sezonu „The Walking Dead„. Serial ten bił kiedyś rekordy oglądalności. Kiedy widzowie zachłysnęli się krótkim, testowym pierwszym sezonem, to premiera drugiego sezonu zgromadziła przed ekranami w USA ponad 7 milionów widzów, co było wówczas rekordem dla zwykłych kanałów z telewizji kablowych (a takim kanałem jest AMC).

Jeżeli wierzyć statystykom, to drugi sezon podczas premiery zanotował 4,80 miliona widzów w przedziale wiekowym 18-49, co było rekordem w historii telewizji kablowych. Później te liczby się jeszcze zwiększały, bo drugi sezon był następnie maglowano w paśmie powtórkowym. Ci co nie mieli okazji zobaczyć premierowych odcinków, mogli to zrobić dzięki powtórkom jakie dawała im AMC. Ponadto licencje międzynarodowe też zrobiły swoją dobrą robotę. W ten sposób serial wbił się w rekordowy wynik w skali całego globu.

Jesienne powroty seriali TV – trochę komedii, trochę dramy

Nie samymi trupami jednak żyje człowiek 😉 Jesienne powroty seriali TV serwują nam też sporą dawkę humoru. Wśród nich czwarty sezon „The Good Place” od stacji NBC. W Polsce możemy oglądać kolejne odcinki czwartego sezonu umieszczane co tydzień na platformie NETFLIX. 26 września 2019 roku ruszyły też na kanale ABC premierowe odcinki szesnastego sezonu popularnego serialu medycznego „Grey’s Anatomy„. W Polsce jednak w tym przypadku trzeba jeszcze trochę poczekać na premierowy szesnasty sezon.

Jesienne powroty seriali TV – zakończenie kultowego serialu

Amerykańska stacja The CW także rusza z kontynuacjami swoich seriali. Wiele z nich możemy oglądać w Polsce za pośrednictwem platformy NETFLIX oraz HBO GO. Na ekrany telewizorów wraca młodzieżowy „Riverdale„. Największa saga o wampirach także nabiera tempa. Czeka nas drugi sezon „Legacies„. Już jutro rusza także finałowy sezon kultowego serialu „Supernatural„, który ma rzesze fanów na całym świecie.

Jesienne powroty seriali TV – Arrowverse

Stacja The CW to także zakątek seriali superbohaterskich DC. Arrowverse wraca więc ze swoimi kontynuacjami. Już w tym tygodniu na ekrany TV wraca „The Flash” oraz „Black Lightning„. Od 6 października jest emitowany także kolejny sezon „Supergirl„, a 15 października ma natomiast premierę finałowy sezon „Arrow„.

Inne czołowe stacje telewizyjne także wracają ze swoimi popularnymi serialami. Niestety polscy widzowie nie wszystko obejrzą na bieżąco z legalnego źródła. W niedzielę na przykład został wyemitowany pierwszy odcinek nowego sezonu „Mr. Robot„, który obecnie nie jest nigdzie dostępny (z legalnego źródła). Jesteśmy też w trakcie ostatniego sezonu „The Affair„. Akurat w tym przypadku możemy go oglądać legalnie na platformie HBO GO.

Jesienne powroty seriali TV – polskie seriale

Chcemy coś polskiego ? Niebawem kontynuacja Chyłki na playerze. A obecnie możemy śledzić drugi sezon serialu „Pułapka” na kanale TVN. Polska jesień generalnie zawsze była bogatsza serialowo od innych pór roku. W USA na przykład jest boom jesienny, ale inne pory roku nie są przecież olewane. W Polsce natomiast widzowie przyzwyczaili się do letniej posuchy serialowej. Polskie stacje telewizyjne na wakacje serwują bowiem widzom same powtórki i nie przewidują jak w USA premierowych seriali podczas letniej ramówki.

Dlaczego tak bardzo polski rynek serialowy różni się od amerykańskiego ? Ciężko powiedzieć. Może kiedyś i polskie kanały telewizyjne się przebudzą i zrozumieją, że są widzowie, którzy lato też spędzają przed telewizorami i chcieliby zobaczyć coś więcej niż same powtórki. Póki to nie nastąpi pozostaje nam czekać na każdą jesień kolejnego roku 😉

* wiele tych newsów straciło już na aktualności, a przedstawiane seriale miały już swoje premiery.

Udostępnij w social mediach