HOW I MET YOUR MOTHER – Sezon 8 – RECENZJA

HOW I MET YOUR MOTHER 8 (w skrócie HIMYM 8, a pod polskim tytułem Jak poznałem waszą matkę 8) – ósmy sezon amerykańskiego serialu komediowego stacji CBS. Informacje o producentach serialu oraz informacje z wstępnym zarysem fabuły całej historii, zostały zawarte w artykule dotyczącym pierwszej odsłony tego serialu – HOW I MET YOUR MOTHER 1. Obecny artykuł kontynuuje wątki fabularne zawarte w recenzji – HOW I MET YOUR MOTHER 7.

GATUNKI : komedia / sitcom
KRAJ PRODUKCJI : USA

Ósmy sezon serialu, podobnie jak większość, liczy 24 odcinki. HOW I MET YOUR MOTHER 8 premierowo był emitowany na kanale CBS od 24 września 2012 roku do 13 maja 2013 roku. W Polsce był on pierwotnie nadawany na kanale Comedy Central.

HOW I MET YOUR MOTHER – Sezon 8 – RECENZJA

OPIS WPROWADZAJĄCY NIE ZAWIERA SPOILERÓW, ALE POSIADA NAWIĄZANIA DO POPRZEDNIEGO SEZONU

W finałowych odcinkach poprzedniego sezonu nadchodzi dzień i godzina terminu porodu Lily Aldrin. Kiedy nastał ten czas okazuje się, że przy Lily brakuje jej męża, a ta za nic w świecie nie chce jechać do szpitala bez Marshalla. Jej ukochany niestety ugrzązł wraz z Barney’em w Atlantic City. Kiedy Marshall dowiaduje się o zbliżającym się porodzie, choć nawalony w trupa, koniecznie chce wrócić do NY. Nie jest to jednak takie proste, bo z uwagi na pewne wydarzenie wstrzymano wszystkie taksówki. Początkowo naprani kompani obmyślają plan wygrania stojącego w kasynie motocykla, który zabierze ich do Nowego Jorku. Kiedy plan nie wypala łapią ostatni autobus i choć z problemami docierają na czas porodu. Cała przygoda kończy się happy endem, a Marshall z dumą oznajmia ekipie, że został ojcem, bo urodził im się syn.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Po ucieczce Barney’a do Atlantic City, Quinn życzy sobie rekompensaty. Ten zabiera ją na romantyczny urlop. Para zostaje zatrzymana na lotnisku z powodu podejrzanej skrzynki. Skrzynka okazuje się rekwizytem Barney’a do wykonania mistrzowskiej magicznej sztuczki. W ten oto magiczny sposób Barney wręcza Quinn pierścionek zaręczynowy. Wszystko na to wskazuje, że największy podrywacz w NY weźmie ślub.

OPIS WPROWADZAJĄCY – ciąg dalszy

Zbiegło się to z wydarzeniami ucieczki Viktorii z jej własnego ślubu. Dawna dziewczyna Teda postanowiła uciec prawie sprzed ołtarza. Ted pamiętając o incydencie ze Stellą wie jak bolesna jest utrata narzeczonej. Mimo że chce ponownie związać się w Viktorią, to jednak namawia ją do napisania listu pożegnalnego. Ostatecznie tak się składa, że jej niedoszły mąż Klaus, też nie chce tego ślubu. Tym samym Mosby ma czyste sumienie, że nikomu nie odbił narzeczonej. Finalnie więc Ted ponownie związuje się z Viktorią.

Robin w tym czasie zaczyna umawiać się z niejakim Nickiem, który nagrywa własne show kulinarne. Pociąga ją jego wygląd, choć dziewczyna oraz wszyscy jej znajomi dostrzegają, że Nick ma poważne braki intelektualne.Barney natomiast zaczyna powątpiewać w szczęśliwą przyszłość jego związku z Quinn. Parze brakuje zaufania, więc obydwoje uznają, że może ślub nie jest najlepszym pomysłem. Tym samym Barney ponownie staje się singlem wykorzystującym wszystkie swoje sztuczki na szybki podryw przypadkowych dziewczyn. Myślami jednak ciągle wędruje w stronę Robin, więc to co zawsze sprawiało mu przyjemność w byciu singlem, tym razem nie sprawia mu już żadnej radości.

HOW I MET YOUR MOTHER – Sezon 8 – Recenzja – ANALIZA – część 1

Trochę zawirowań miłosnych pojawia się na przełomie obu sezonów. Ted pakuje się w związek ze swoją dawną dziewczyną Victorią, a Barney wycofuje się rakiem ze związku z Quinn. Problem tylko taki, że ten pierwszy nie jest pewny swojego wyboru. Victorię zna od dawna, choć przez pewien czas nie miał z nią kontaktu. Teraz jednak z czasem uświadamia sobie, że może nie jest to jednak dziewczyna jego marzeń. Oliwy do ognia dolewają warunki stawiane przez Victorię. A wszystko sprowadza się do tego, że chce ona mieć wpływ na to, z kim Ted się przyjaźni. Jeżeli więc na szali stawiana jest jego przyjaźń z Robin, to niezbyt dobrze wróży przyszłemu związkowi z Victorią i wiadomo jak to się może później skończyć.

Jeśli chodzi o Barney’a, to Barney jak to Barney, wraca do swojego dawnego stylu. Przed swoimi znajomymi zawsze twierdzi, że najlepiej czuje się jako singiel. Wtedy ma większe pole manewru i nie blokują go żadne ograniczenia. W głębi serca Barney jednak nie tak wyobrażał sobie powrót do bycia wolnym strzelcem. To co kiedyś sprawiało mu przyjemność, teraz jakoś nie bawi go równie dobrze jak dawniej. Dlatego też Barney szuka rozwiązania swoich problemów, a jednym z nich może być znalezienie dla siebie nowego skrzydłowego. To musi być prawdziwy pies na baby, taki jak on sam. Nikt z jego przyjaciół jednak tego określenia nie brał dotychczas tak dosłownie, jak bierze go dosłownie w tym sezonie sam Barney.

HOW I MET YOUR MOTHER – Sezon 8 – Recenzja – ANALIZA – część 2

Generalnie Barney w HOW I MET YOUR MOTHER 8 jest ponownie w dobrej formie. Nie brakuje mu różnych dobrych, choć dziwacznych pomysłów. Jednym z nich są bracho-śliniaczki. Jedynie podrywy nie sprawiają mu już takiej przyjemności jak wcześniej, bo jednak ta myśl za Robin gdzieś stale go prześladuje. Oficjalnie oczywiście nie daje tego po sobie poznać, a w stosunku do Robin serwuje swoistą grę pozorów. Dopiero mniej więcej w połowie sezonu Barney wykłada wszystkie karty na stół i ukazuje swoje prawdziwe intencje.

W HOW I MET YOUR MOTHER 8 dużo się zmienia u Lily i Marshalla. Odkąd rodzi im się dziecko, to całkowicie zmienia ich życie towarzyskie. Dla przyjaciół nie mogą poświęcać już tyle czasu co dawniej. Problem nawet taki, że Ted i spółka widzą młodych rodziców teraz jedynie od przypadku do przypadku. Z jednej strony przyjaciele są świadomi, że taka zmiana musiała nastąpić. Z drugiej strony momentami zaczyna ich to drażnić i za wszelką cenę chcą wyrwać ich z sideł rutyny. Równocześnie jednak każde z nich chce być pomocne w wychowaniu małego Marvina. Nie brakuje przy tej rywalizacji dobrej zabawy. Wszak to wciąż sitcomowy serial komediowy, więc wątek z narodzonym dzieckiem jedynie dorzuca do serialu nowe pomysły.

To już przedostatni sezon tego serialu, więc warto jeszcze rzucić okiem na życie osobiste naszego głównego bohatera. Czy w tym sezonie jest on bliżej, czy ciągle dalej o tytułowego opowiedzenia Jak poznałem waszą matkę ? Temat Victorii to śliski temat, gdy kobieta wchodzi na grząski grunt relacji Teda z Robin. Tym samym łatwo się domyślić, że Ted po takim postawieniu sprawy ponownie zostanie bez dziewczyny. To rzuca go w wir kolejnych dziwnych relacji. Tym razem dla odmiany z dziewczynami znacznie młodszymi od Victorii oraz samego Teda.

HOW I MET YOUR MOTHER – Sezon 8 – Recenzja – O AKTORACH

To czas rzucić krótko okiem na te wszystkie dziewczyny oraz innych bohaterów tego sezonu, jak oni wszyscy wyglądają od strony czysto aktorskiej. Victoria, czyli dziewczyna z przeszłości Teda, która nagle ponownie staje się ważną osobą w jego życiu, to aktorsko Ashley Williams. Aktorka przewinęła się przez serial „Warehouse 13„. Epizodycznie wystąpiła też w „The Good Wife„, czy chociażby „Law & Order: Special Victims Unit„.

Brad Morris, czyli dawny kumpel Marshalla, którego ten wziął do pracy w swojej firmie, to aktorsko Joe Manganiello. Serialowo jest on najbardziej znany z roli Alcide’a Herveaux w produkcji HBO „True Blood„.

Chłopak Robin – Nick Podarutti, to w rzeczywistości Michael Trucco. Aktorsko to przede wszystkim Samuel T. Anders w nowej wersji „Battlestar Galactica„. Ponadto dubbingował on Adama Strange’a w „Young Justice” oraz wystąpił w drobnej roli detektywa Toma Demminga w serialu „Castle„.

Patrice – współpracowniczka Robin, to aktorsko Ellen Dinalo Williams. Natomiast młodą Carly Whittaker zagrała w tym sezonie urocza Ashley Benson. Aktorka jest najbardziej znana z roli Hanny Marin w „Pretty Little Liars„. To również Mia Torcoletti w serialu „Eastwick„.

Niedoszły mąż Victorii – Klaus, to aktorsko Thomas Lennon. To również reżyser, scenarzysta i autor serii książek dla dorosłej młodzieży. Serialowo to między innymi dyrektor szkoły Novak w „Santa Clarita Diet” oraz Jim Dangle w „Reno 911!„. Ponadto udzielił on swojego głosu w animacji „Lego Star Wars: The Freemaker Adventures„.

To jeszcze na koniec nowa dziewczyna Teda – Jeanette Peterson. W tej roli wystąpiła Abby Elliott. W przeszłości często występowała w satyrycznym programie Saturday Night Live. Serialowo w ostatnich latach to natomiast Rebecca w „Indebted„.

HOW I MET YOUR MOTHER – Sezon 8 – Recenzja – PODSUMOWANIE

To już prawie finisz komediowych przygód Teda Mosby’ego oraz grupy jego przyjaciół. W HOW I MET YOUR MOTHER 8 wiele się zmienia w życiu Marshalla i Lily, bo zmianę w ich życiu wymuszają narodziny dziecka. Młodzi rodzice muszą więc przystopować z życiem towarzyskim i stałym przesiadywaniem w swoim ulubionym pubie. Dzięki temu w tym sezonie często zaglądamy do nich oraz małego Marvina. Na ekranie w tym sezonie szerzej prezentuje się również ojciec Lily – Mickey Aldrin. Ktoś kto na pierwszy rzut oka nie nadaje się do pomocy przy małym dziecku, może nas w tym sezonie wiele razy zaskoczyć. Zresztą nie on jeden, bo do roli zastępczych rodziców aspirują również codziennie nieodpowiedzialni : Barney, Robin i Ted.

Udostępnij w social mediach