How I Met Your Mother – SEZON 3 – Recenzja

How I Met Your Mother 3 (pol. Jak poznałem waszą matkę 3) – trzeci sezon amerykańskiego serialu komediowego stacji CBS. Informacje o producentach serialu oraz informacje z wstępnym zarysem fabuły całej historii, zostały zawarte w artykule dotyczącym pierwszej odsłony tego serialu – How I Met Your Mother 1. Obecny artykuł kontynuuje wątki zawarte w tekście – How I Met Your Mother 2.

GATUNKI : komedia / sitcom
KRAJ PRODUKCJI : USA

Trzeci sezon serialu liczy tym razem 20 odcinków. How I Met Your Mother 3 był premierowo emitowany na kanale CBS od 24 września 2007 roku do 19 maja 2008 roku. W Polsce był on pierwotnie emitowany na kanale Comedy Central.

How I Met Your Mother – SEZON 3 – Recenzja

OPIS WPROWADZAJĄCY NIE ZAWIERA SPOILERÓW, ALE POSIADA NAWIĄZANIA DO POPRZEDNIEGO SEZONU

Finał poprzedniego sezonu kończy się ślubem Marshalla i Lily. Nie wszystko jednak przed ceremonią układało się tak jak powinno. Lily, która chciała sama decydować o własnej ceremonii, zderza się z brutalną rzeczywistością. Nie dość, że matka decyduje o wszystkich gościach zaproszonych na wesele, to jeszcze na domiar złego zaprasza na jej ślub jej byłego chłopaka. Do tego harfistka w każdej chwili podczas ślubu może urodzić dziecko, bo termin porodu minął jej kilka dni przed ceremonią.

Podobne problemy ma Marshall, któremu fryzjerka na głowie wykręciła niezły numer. Zdesperowany Marshall ścina włosy, a później wpada w panikę, że zrobił to przed samym ślubem. To wszystko powoduje, że przyjaciele namawiają ich na niezależny ślub, poza tymi wszystkimi problemami, w gronie tylko najbliższych im osób. Po jego zawarciu Marshall i Lily biorą drugi ślub już w otoczeniu gości weselnych.

Przed samym ślubem dochodzi także do rozstania Teda i Robin. Wszystko poszło o wizje ich wspólnej przyszłości. Robin po rozstaniu wyjeżdża do Argentyny, a Ted chce zacząć całkiem nowe życie po ich rocznym związku. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu powrotu Robin. Wraca ona do Nowego Jorku przedstawiając swoim znajomym swojego nowego chłopaka Gaela.

How I Met Your Mother – SEZON 3 – Recenzja – ANALIZA – część 1

W finałowych odcinkach poprzedniego sezonu dochodzi do długo oczekiwanego ślubu Marshalla i Lily. Po drodze zdążyli oni zerwać zaręczyny, na szybko prawie pobrać się w Atlantic City, by ostatecznie wziąć podwójny ślub. Zgodnie z zasadą, że ślub nigdy nie wygląda tak jak sobie wcześniej zamarzymy, wszystko przed ceremonią zaczęło się sypać. By zachować garść marzeń o idealnym ślubie, grono przyjaciół namawia ich do zawarcia związku małżeńskiego tylko w najbliższym gronie, a dopiero następnie w otoczeniu setki gości. W ten oto sposób dochodzi do dziwacznego podwójnego ślubu. Wszak to komedia i w dodatku Ameryka, więc wszelkie dziwactwa pod tym względem nie powinny nikogo dziwić 😉

W How I Met Your Mother 3 Ted i Robin nie są już parą, ale pozostali na stopie przyjacielskiej. Nie oznacza to, że Ted zacznie szaleć, tak jakby sobie tego życzył jego przyjaciel Barney. Raczej wraca do starego stylu poszukiwania tej jedynej. Nie obędzie się przy tym bez zabawnych sytuacji, wszak to sitcom, więc na to liczą widzowie, którzy zostali z tą produkcją na trzeci sezon.

Marshall i Lily w How I Met Your Mother 3 są już natomiast szczęśliwym małżeństwem. Zaczynają teraz poważniej myśleć o własnej przyszłości. Pierwszym takim krokiem jest rozglądanie się za nowym mieszkaniem. Mimo że z Tedem mieszka im się dobrze, to raczej nie wyobrażają sobie takie stanu na dłuższą metę. Z kupnem nowego mieszkania łączy się zabawny wątek trzeciego sezonu tego serialu.

How I Met Your Mother 3 to okres finalizowania niektórych wątków. By nie zacząć sypać spoilerami zwróćmy uwagę tylko na jedną kwestię. To temat, który siłą rzeczy musiał mieć zwieńczenie w jakimś sezonie. W How I Met Your Mother 3 Marshall ostatecznie zostaje prawnikiem. Zdaje egzamin końcowy i jako dyplomowany prawnik rusza na podbój … korporacyjnego świata.

How I Met Your Mother – SEZON 3 – Recenzja – ANALIZA – część 2

I tu właśnie pojawia się zabawny wątek w serialu. Marshall od samego początku marzył o pracy na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chciał wykorzystać zdobyte wykształcenie do walki zarówno w obronie środowiska naturalnego, jak i do walki przeciwko korporacjom, które te środowisko degradują. Jednak wcześniej nie przypuszczał, że korporacje, które mentalnie były od zawsze jego wrogiem, teraz mogą się stać jego potencjalnym pracodawcą. Jako młody człowiek na dorobku jest stale przez nie kuszony, by zatrudnić się właśnie u nich. W takiej sytuacji wszelkie kwestie etyczne musiałby włożyć sobie do kieszeni. Oferowane sumy pieniężne działają jednak na wyobraźnie Marshalla. Dlatego gryzie się on z myślami, czy nie porzucić własne ideały w zamian za większą kasę.

Perypetie zawodowe Marshalla to jedno, a sam fakt zdobycia dyplomu to jeszcze inna kwestia. Z tym także związany jest zabawny odcinek How I Met Your Mother 3, kiedy to Marshall zapomina hasła do systemu, w którym miał sprawdzić wyniki finalnego egzaminu. Nic jednak chyba nie przebije odcinka o asertywności Marshalla. Jak dobrze poznaliśmy naszego bohatera, to wiemy, że jest on osobą wrażliwą. W korporacyjnym świecie, tacy ludzie skazani są na pożarcie. Przyjaciele Marshalla ruszają mu w tym temacie z pomocą. Każdy z nich ma swoją własną indywidualną teorię jak przetrwać psychicznie zawodowy mobbing. Ruszamy więc z pomysłami od skrajnej teorii „łańcucha ochrzanu”, czy jak woli Barney jako pomysłodawca teorii – „koła ochrzanu”, po łagodną, przedszkolną wersję prezentowaną przez Lily. Koniec końców sam Marshall musi zdecydować jaką drogę obrać w konfrontacji ze swoimi szefami. A i tu nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy.

How I Met Your Mother – SEZON 3 – Recenzja – O AKTORACH – część 1

Jak w każdym sezonie, tak i w How I Met Your Mother 3 pojawiają się nowe postacie. Często to wręcz postacie epizodyczne związane z wątkiem, któregoś z głównych bohaterów. Skoro było dziś dużo o Marshallu, to zajrzyjmy do postaci z jego perypetii zawodowych.

W How I Met Your Mother 3 pierwszy raz pojawia się Arthur Hobbs. W tej roli aktor i komik Bob Odenkirk. Jego znamy aktorsko przede wszystkim jako Saula Goodmana w „Breaking Bad” oraz wcześniej Jimmy’ego McGilla w prequelu tego serialu, czyli „Better Call Saul„. Z drobnych ról możemy go pamiętać także jako policjanta z pierwszego sezonu serialu „Fargo„.

How I Met Your Mother 3 - Odenkirk

Inny korporacyjny boss kuszący Marschalla ofertą zatrudnienia, Jefferson Coatsworth, to w rzeczywistości amerykański aktor koreańskiego pochodzenia John Cho. Aktor jest ostatnio znany przede wszystkim z roli nowego Hikaru Sulu w reboocie kinowych Star Treków. Zagrał Sulu kolejno w filmach „Star Trek„, następnie „Star Trek Into Darkness” oraz „Star Trek Beyond„. Filmowo to również świetny zdesperowany ojciec w filmie „Searching„. Serialowo aktor jest znany głównie z roli Henry’ego Higgsa w „Selfie„. Ostatnimi czasy wcielił się też w ojca rodziny zastępczej Andrew Kima, w drugim sezonie serialowego horroru „The Exorcist„. Epizodycznie wystąpił też w nowej serii CBS All Access – „The Twilight Zone„.

How I Met Your Mother 3 - John Cho

How I Met Your Mother – SEZON 3 – Recenzja – O AKTORACH – część 2

Chłopak imieniem Gael, którego Robin ściągnęła za sobą z Argentyny, to w rzeczywistości znany hiszpański piosenkarz Enrique Iglesias. Gwiazdor estrady miał już filmowe i serialowe drobne epizody. Zagrał na przykład w filmie „Once Upon a Time in Mexico„, znanym też jako Desperado 2. Serialowo pojawił się też w innym serialu komediowym „Two and a Half Men„.

How I Met Your Mother 3 - Enrique

Jak już jesteśmy przy piosenkarzach, to w How I Met Your Mother 3 gra też inna gwiazda estrady Britney Spears. Wciela się ona w postać Abby. Britney Spears ma już większe doświadczenie aktorskie. Zagrała główną rolę chociażby w „Crossroads„. Ponadto wystąpiła też w zwariowanym filmie „Austin Powers in Goldmember” oraz głośnym filmie dokumentalnym Michaela Moore’a „Fahrenheit 9/11„.

How I Met Your Mother 3 - Britney

Simon w How I Met Your Mother 3 (pol. Jak poznałem waszą matkę 3), to w rzeczywistości James Van Der Beek. Aktor jest znany przede wszystkim z młodzieżowego serialu „Dawson’s Creek” (w Polsce znanego pod tytułem Jezioro marzeń), gdzie zagrał tytułowego Dawsona Leery’ego. Epizodycznie wystąpił też w takich produkcjach serialowych jak „Criminal Minds„, czy „Law & Order: Special Victims Unit„.

Kelnerka Wendy to aktorsko Charlene Amoia. Epizodycznie grywała w takich produkcjach jak „American Reunion” (z serii filmów American Pie), czy musicalowym serialu „Glee„.

Stella natomiast, to w rzeczywistości kanadyjska aktorka Sarah Chalke. Aktorka jest najbardziej znana z roli doktor Elliot Reid w „Scrubs„. Epizodycznie wystąpiła też w Grey’s Anatomy oraz nowej odsłonie serialu „Roseanne„, zanim go stacja ABC odstrzeliła za rasistowskie wpisy na Twitterze odtwórczyni głównej roli.

How I Met Your Mother – SEZON 3 – Recenzja – PODSUMOWANIE

Nowe wątki wprowadzane stopniowo do serialu sprawiają, że How I Met Your Mother 3 (pol. Jak poznałem waszą matkę 3) nadal potrafi nieźle bawić widza. W pewnym sensie duża zasługa jest także postaci epizodycznych, które przewijają się przez ten serial. W tym sezonie twórcy sięgają po bardzo znane nazwiska nie tylko z branży filmowej, ale także z estrady. Enrique Iglesias oraz Britney Spears to naprawdę nazwiska, które elektryzowały w tamtych czasach branżę muzyczną.

Udostępnij w social mediach