Apple TV+ rok za darmo

Apple TV+ rok za darmo – taką promocję serwuje Apple tym, którzy zakupią nowe sprzęty z nadgryzionym jabłuszkiem.

Na konferencji Apple zorganizowanej 10 września 2019 roku, Tim Cook zapowiedział mega promocję na usługę streamingową Apple TV+. Apple TV+ rok za darmo, ale tylko dla tych co kupią sprzęty Apple, a mianowicie iPhone’a, iPada, iPoda touch, przystawkę Apple TV lub komputery Apple, czyli Maci w różnych swoich odmianach. Oficjalnie wyszczególniono sprzęty, tak więc słuchawki bezprzewodowe i inne peryferia nie wchodzą w grę. Jednak dzięki tej promocji skorzystamy za darmo z materiałów filmowych nowej platformy streamingowej Apple TV+. A ile ona ma kosztować normalnie miesięcznie ?

Apple TV+ rok za darmo – cena podstawowa za usługę

Na konferencji podano finalną cenę za usługę. Wynosi ona 4,99 $ miesięcznie w pakiecie dla całej rodziny (jedna subskrypcja przeznaczona jest na jedną Chmurę rodzinną). W przeliczeniu na polskie + z doliczonym podatkiem obowiązującym na terenie EU, cena wynosi 24,99 zł. (miesięcznie). Dodatkowo dostaniemy zaledwie 7-dniowy okres próbny.

PS. No tak, mogli dać miesiąc darmowy, ale z drugiej strony też nic nie musieli dawać darmowego, bo idąc do kina musimy zawsze kupić bilet i nie dostajemy pakietu darmowych wejść (chyba, że jako dodatki z odpowiednich miejsc pracy).

Apple TV+ rok za darmo – podano datę premiery

Platforma Apple TV+ startuje od 1 listopada 2019 roku. Wcześniej jedynie mówiono o jesieni -> patrz „Gorąca jesień z VOD. Promocja na Apple TV+ rok za darmo obowiązuje od 1 listopada 2019 roku i jest ważna przez 3 miesiące po aktywacji kwalifikującego się urządzenia.

Jest to dość ciekawa promocja dla tych, co i tak właśnie planowali kupić nowy sprzęt Apple. Dodatkowo może ona skusić tych, którzy planują skorzystać z platformy, a z uwagi na jej pewne ograniczenia dostępności, wahają się czy nie kupić jakiegoś sprzętu rodzimego Apple.

Co prawda platforma będzie dostępna także poza urządzeniami z rezerwatu Apple, jednak nie będzie tak powszechna jak przykładowy Netflix. Obecnie pojawiła się możliwość połączenia z platformą na najnowszych telewizorach Samsunga. Osobna Appka Apple TV ma też dodatkową funkcję łączenia usług (red. swoją drogą ciekawy bajer). Na dzień pisania tego tekstu Apple przewiduje na jesień także dodatkowe rozszerzenie dostępności. Ma ona trafić na popularne inteligentne telewizory oraz przystawki i adaptery streamingowe. Ostatnie dwa zapewnienia wróżą, że może trafi ona też na konsole ps4 czy Xbox One (co do Nvidia Shield, to już szanse są mniejsze, ale wykluczać tego nie można).

Apple TV+ rok za darmo – czy warto skorzystać z promocji ?

Są więc obecnie dwie drogi. Czekać na rozszerzenie oferty dostępności także na inne urządzenia, albo skusić się na nowy sprzęt Apple, jak chociażby ciekawą przystawkę Apple TV 4K (szczegóły na stronie Apple Polska). W sprzedaży jest ona w dwóch wersjach 32 GB i 64 GB. Cena na dzień pisania artykułu to za pierwszą opcję 849 zł, a za drugą opcję 949 zł. Patrząc na konkurencyjne przystawki to drogo – to fakt. Jednakże to rodzimy sprzęt Apple, więc chyba to nie dziwi nikogo dlaczego takie ceny.

Ponadto należy pamiętać, że zakup nowego sprzętu Apple (wyłącznie z tych wyżej wymienionych) pozwoli nam skorzystać z promocji Apple TV+ rok za darmo. W ten sposób serialomaniacy zaoszczędzą 299,88 zł. na rocznej subskrypcji. To mało, czy dużo – kwestia spojrzenia na to wszystko. Są przecież ludzie, którzy skorzystają jedynie z 7-dniowego okresu próbnego. Później natomiast nie będą chcieli zapłacić ani grosza za nowe dobrodziejstwo. Są też tacy, którzy planują zostać z platformą na dłużej, szczególnie, że Tim Cook zapowiedział, że nowe produkcje oryginalne będą trafiać na platformę dosłownie co miesiąc. Darmowy rok, to finansowy problem z głowy na dobry początek. Ciekawe ile osób skusi się na promocję Apple TV+ rok za darmo.

Udostępnij w social mediach