Antologia horrorów

Antologia horrorów od platformy Netflix.

Już od ponad pół roku wiemy, że Netflix idzie za ciosem i chce stworzyć kontynuację swojego serialowego horroru, który odniósł nadspodziewany sukces. Chodzi oczywiście o The Haunting of Hill House. Serial opowiadał o rodzinie Crain, która kupiła nawiedzony dom, który doprowadził ją do różnych tragedii. Więcej na temat serialu w recenzji – „The Haunting of Hill House„.

Antologia horrorów na bazie The Haunting of Hill House

Ci co obejrzeli serial wiedzą, że jest to praktycznie zamknięta opowieść, która bazowała na powieści Shirley Jackson, wydanej pod tym samym tytułem. Jednak NETFLIX nie wskazywał ją jako miniserial. Skoro nie jest to miniserial, to sugerowało kontynuację. Jednak jak kontynuować zamkniętą w jednym sezonie opowieść ? Jedynym sposobem było zrobienie z tego antologii. Następnie szefostwo platformy Netflix postanowiło, że powstanie na bazie tego serialu – Antologia horrorów.

Jak przy każdej tego typu antologii, każdy kolejny sezon będzie miał oddzielny tytuł i będzie opowiadał nam inną historię. Pomysł w ostatnich latach sprawdza się na przykładzie American Horror Story. Dostaliśmy już wiele oddzielnych opowieści, które poza drobnymi wyjątkami praktycznie nic nie łączy. Najciekawszym elementem wspomnianego serialu jest to, że większość aktorów grających pewne role w jednej opowieści, gra w kolejnych sezonach inne już postacie. Widać obecnie, po kolejnych doniesieniach medialnych, że Netflix będzie z tej serii czerpał pełnymi garściami. Już dzisiaj wiadomo, że kolejni aktorzy, którzy wystąpili w „The Haunting of Hill House„, potwierdzili swój występ w nowej opowieści zatytułowanej THE HAUNTING OF BLY MANOR.

Antologia horrorów – kolejni aktorzy potwierdzają swój występ

Początkowo Netflix potwierdził, że Victoria Pedretti, która w pierwszej historii zagrała Nell, powróci teraz w nowej roli. Kolejną osobą z pierwszego sezonu, który potwierdził gotowość do wcielenia się w nową postać jest Oliver Jackson-Cohen. Ten natomiast wcześniej zagrał Luke’a Craina. Teraz natomiast Netflix oświadczył, że Henry Thomas, który wcześniej zagrał młodszą wersję Hugh Craina oraz Kate Siegel, czyli Theodora dołączą do obsady THE HAUNTING OF BLY MANOR.

Antologia horrorów od platformy NETFLIX brzmi nieźle. Jeśli będą wykorzystani Ci sami aktorzy, ale wcielający się w inne postacie, jak w American Horror Story, to nawet jeszcze lepiej. Pomysł się sprawdza, więc zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce w całkiem nowym projekcie. Czekamy więc na kolejne newsy w tym temacie. Natomiast dla widzów, którzy nie widzieli jeszcze „The Haunting of Hill House” – informacja. Całą pierwszą historię możemy stale oglądać na platformie NETFLIX. I nic się w tym temacie nigdy nie zmieni, bo jest to ich serial oryginalny.

Udostępnij w social mediach