Amazon ostro pokasował

Amazon ostro pokasował. Jeszcze takiej fali kasacji seriali na Amazon Prime Video, w tak krótkim czasie, to nie było. Ostatnio szefostwo tej platformy streamingowej zadecydowało, że takie seriale jak „Forever” (ten z 2018 roku), „Patriot„, „Too Old To Die Young” (świeżynka), „The Romanoffs” oraz antologia horrorów „Lore„, nie dostały zielonego światła na produkcje kolejnych sezonów. Wcześniej podano informację, że także trzeci sezon „Sneaky Pete” jest sezonem ostatnim.

Amazon ostro pokasował, a to szczególnie przykra informacja, bo w większości są to seriale wyższych lotów. Oczywiście w dzisiejszych czasach kasacja nie oznacza już na 100% definitywnego końca danego serialu. Branża serialowa pod tym względem w ostatnich latach się mocno zmieniła. Wiele skasowanych seriali znalazło z czasem swój nowy dom. Telewizyjne seriale zazwyczaj ratowały platformy streamingowe, które przejmowały produkcje nad serialem i tym samym dodawały im bonusowe życie.

Tym razem sytuacja jest odwrotna, bo to nie telewizja, ale platforma streamingowa rezygnuje z dalszej produkcji swoich tytułów. Jeszcze pół roku temu moglibyśmy śmiało powiedzieć, że w takim przypadku koniec oznacza koniec. Jednak ostatnimi czasy pojawił się precedens. Skasowany przez Netflix serial „One Day at a Time” został uratowany przez telewizję. Stacja POP (CBS Corporation) zechciała przejąć serial, a Netflix w tym przypadku na to zezwolił. Taka sytuacja daje nadzieję, że praktyka ta stanie się powszechną normą.

Do tej pory Amazon nie wydawał zgody na przejęcie ich seriali oryginalnych (nawet po kasacji). Precedens „One Day at a Time” może sprawić, że tym razem, jeśli ktoś poważnie będzie zainteresowany przejęciem wymienionych na wstępie skasowanych seriali, to Amazon nie będzie robił problemów.

I tego widzowie powinni sobie życzyć.

PS. Serwis Seriale Srebrnego Ekranu będzie informować w przypadku zmiany losu świeżo skasowanych seriali.

Udostępnij w social mediach