Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO

Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO. Jeszcze w tym miesiącu na platformie HBO GO będzie miała miejsce premiera nowego miniserialu dokumentalnego HBO Allen v. Farrow, autorstwa Kirby’ego Dicka, Amy Ziering oraz Amy Herdy.

HBO nie próżnuje i serwuje ostatnio serię nowych autorskich dokumentów. Po dramatyczno-medycznym dokumencie „Vitals. A True Human Story z polskim tytułem Stan zagrożenia, widzowie są zaproszeni na kolejny serial dokumentalny przenoszący nas w realia skandali amerykańskiego Hollywood.

Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO – fabuła nowego serialu

Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO przedstawia analizę jednego z najbardziej publicznych skandali Hollywood. Sprawa dotyczy trwających od wielu lat zarzutów o molestowanie stawianych pod adresem Woody’ego Allena. Pokazuje także jego późniejszy proces o opiekę i związek Allena z córką Mii Farrow, Soon-Yi.

Czteroodcinkowy dokument HBO Allen v. Farrow (pol. Allen kontra Farrow) autorstwa wielokrotnie nagradzanego za filmowe śledztwa duetu Kirby’ego Dicka, Amy Ziering oraz Amy Herdy, przedstawia okoliczności sprawy, która przez wiele lat trafiała na pierwsze strony gazet. Były to oskarżenia pod adresem Woody’ego Allena o molestowanie wówczas 7-letniej Dylan, jego przysposobionej córki. Twórcy dokumentu w tym serialu nie skupiają się jednak wyłącznie na sensacyjnych doniesieniach prasowych. Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO ma przedstawiać bardziej prywatny kontekst sprawy. Ma ukazać kulisy jednego z największych i najbardziej publicznych skandali Hollywood. Serial ma ukazać walkę o prawa do opieki nad dziećmi. Także ujawnienie romansu Allena z córką Farrow oraz późniejsze kontrowersje z tym związane. Wspólne życie Farrow i Allena, którzy zdobyli sławę nie tylko jako partnerzy na planie filmowym, ale i w życiu prywatnym, zakończyły bowiem publiczne oskarżenia o molestowanie seksualnie oraz późniejsza, zajadła batalia sądowa.

Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO naświetla charakter skandalu

Twórcy tego poruszającego serialu dokumentalnego przedstawiają nowe dowody zebrane w prowadzonym śledztwie. Są to zgromadzone kameralne ujęcia z domowych nagrań filmowych, dokumenty sądowe oraz dowody zebrane przez policję. Ponadto niepublikowane nigdy wcześniej nagrania audio, zestawione ze szczerymi wywiadami ze stronami konfliktu. Także naocznymi świadkami wydarzeń, z których wielu po raz pierwszy opowiada publicznie o tamtych wydarzeniach. Mamy tu więc wywiady z Mią Farrow, Dylanem Farrow, Ronanem Farrowem, przyjaciółką rodziny Carly Simon, czy prokuratorem Frankiem Maco, a także innymi krewnymi oraz śledczymi i ekspertami. W produkcji zobaczymy także znane osoby ze świata kultury, które analizują dorobek Allena w szerszym kontekście, biorąc pod uwagę informacje na temat prywatnego życia artysty.

Twórcy dokumentu HBO Allen kontra Farrow przedstawiają kulisy romantycznego związku Mii Farrow i Woody’ego Allena, którzy stali się jedną z najbardziej wpływowych par w Hollywood. W ciągu dekady nakręcili wspólnie 13 kultowych filmów. Allen został ojcem dzieci Farrow z jej wcześniejszych związków i doczekał się z nią także wspólnego potomstwa. Ich zawodowe sukcesy i prywatne osiągnięcia miały jednak bardzo mroczny kontekst. Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO przedstawia tragiczny wpływ traumatycznych wydarzeń na całą rodzinę artystów. Także sceptycyzm i falę krytyki, z jaką spotkały się oskarżenia wysuwane przez jej członków.

Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO – o twórcach serialu

Przełomowe filmy Kirby’ego Dicka i Amy Ziering wywarły ogromny wpływ na amerykańskie instytucje i kulturę. Doprowadziły do zmiany polityki i podjęcia ogólnokrajowych dyskusji, które miały dalekosiężne konsekwencje. Ich dorobek został doceniony przez jurorów przyznających najbardziej prestiżowe nagrody filmowe i telewizyjne. Kirby Dick i Amy Ziering byli dwukrotnie nominowani do Oscara, a także do nagrody Emmy. Ponadto do nagrody im. Peabody’ego, Alfred I. duPont-Columbia University i George’a Polka. Ich ostatni, doskonale przyjęty przez krytyków dokument Mamy to na taśmie (org. On The Record) jest obecnie dostępny na platformie HBO GO.

Serial dokumentalny Allen kontra Farrow powstał we współpracy z Impact Partners, Chicago Media Project oraz Jane Doe Films Production. Za jego reżyserię odpowiadają Kirby Dick i Amy Ziering. Obowiązki producentów pełnią: Amy Herdy i Jamie Rogers, a producentów wykonawczych: Kirby Dick oraz Amy Ziering. Także Dan Cogan, Tara Lynda Guber, Artemis Rising Foundation, Maiken Baird, Ian Darling, Steve Cohen i Paula Froehle, The Lozen Foundation, Debbie L. McLeod, Jenny Raskin oraz Geralyn White Dreyfous. Za montaż produkcji odpowiadają Mikaela Shwer i Parker Laramie, a za muzykę Michael Abels. Obowiązki starszego producenta ze strony HBO pełni Sara Rodriguez, a producentami wykonawczymi są Nancy Abraham i Lisa Heller.

Allen kontra Farrow – nowy dokument w HBO GO – zaproszenie na premierę

Premiera serialu dokumentalnego Allen kontra Farrow (org. Allen v. Farrow) odbędzie się 22 lutego 2021 roku. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Premiera kolejnych odcinków co tydzień w poniedziałki. Miniserial składa się z czterech odcinków, a właściwie czterech części.

* artykuł powstał przy współpracy z HBO Polska

Udostępnij w social mediach